Tańsze + więcej funkcji (lub oba!)


Mailchimp to popularna usługa e-mail marketingu, która oferuje swoim klientom szereg funkcji i planów. Jednak nie dla wszystkich, dlatego stworzyliśmy ten artykuł o alternatywach Mailchimp, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedniego dostawcę e-mail marketingu dla Twojej firmy.

W sumie omówimy pięć alternatyw, z których każda oferuje różnice pod względem funkcji, ceny lub obu:

 • Sendinblue
 • ConvertKit
 • Stały kontakt
 • ActiveCampaign
 • Omnisend

Alternatywy Mailchimp: SendinBlue

Sendinblue promuje się jako kompletny zestaw narzędzi sprzedażowych i marketingowych dla małych i średnich firm. Niezależnie od tego, czy chcesz rozwijać firmę, angażować odbiorców, zbierać potencjalnych klientów lub sprzedawać produkty i usługi, Sendinblue może pomóc Ci osiągnąć te cele. Obecnie, dostarczając swoje narzędzia marketingowe ponad 80 000 firmom na całym świecie, Sendinblue jest prawdopodobnie najbliższym odpowiednikiem Mailchimp pod względem oferowanych funkcji i funkcjonalności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, napisaliśmy szczegółową recenzję Sendinblue na podstawie naszych doświadczeń z pierwszej ręki (używamy go tutaj w ThemeIsle).

Najważniejsze funkcje Sendinblue

 • Komunikacja – Zachowaj zaangażowanie odbiorców, wysyłając odpowiednią wiadomość we właściwym czasie, za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS. Sendinblue pozwoli ci również dodać funkcję czatu do twojej witryny, pomagając ci komunikować się z klientami w czasie rzeczywistym.
 • Kampanie w mediach społecznościowych – Sendinblue pozwoli ci przejąć kontrolę nad reklamami w mediach społecznościowych, pomagając dotrzeć do nowych klientów lub ponownie nawiązać kontakt z tymi, którzy już wyrazili zainteresowanie Twoimi produktami lub usługami. Skonfiguruj reklamy na Facebooku z poziomu pulpitu nawigacyjnego Sendinblue, a także kampanie reklamowe z ponownym kierowaniem, które wyświetlają reklamy użytkownikom Twojej witryny, gdy odwiedzają oni inne witryny.
 • Analityka – Sendinblue oferuje szereg imponujących funkcji analitycznych, w tym szczegółowe raportowanie kampanii e-mail, mapowanie temperatur e-mail, testy A / B i wiele innych. Te funkcje pozwolą Ci zrozumieć, jak skuteczne są Twoje kampanie marketingowe i e-mailowe, i pomogą w kształtowaniu przyszłych strategii.

cennik

Sendinblue oferuje ograniczony bezpłatny plan, który jest bardziej hojny niż bezpłatny plan Mailchimp. Podczas gdy bezpłatny abonament Mailchimp umożliwia wysyłanie 10 000 wiadomości e-mail miesięcznie do 2000 kontaktów, Sendinblue umożliwia wysyłanie 300 e-maili dziennie na nieograniczona liczba kontaktów.

LimitSendinblue FreeMailchimp Free
Miesięczne wiadomości e-mail~ 9 00010 000
Łącznośćbez limitu2000

Poza tym Sendinblue oferuje szereg planów premium…

 • Lite (25 USD miesięcznie) – Nieograniczone kontakty i do 40 000 e-maili miesięcznie.
 • Niezbędny (39 USD miesięcznie) – Nieograniczone kontakty i do 60 000 e-maili miesięcznie.
 • Premium (66 USD miesięcznie) – Nieograniczone kontakty i do 120 000 e-maili miesięcznie.
 • Enterprise (plany niestandardowe)

Każdy pakiet oferuje szereg różnych funkcji, więc jeśli Sendinblue zwróci Twoją uwagę, sprawdź jego plany cenowe bardziej szczegółowo.

Dlaczego warto wybrać Sendinblue zamiast Mailchimp?

Chociaż funkcje oferowane przez Sendinblue są podobne do funkcji Mailchimp, istnieje zasadnicza różnica w oferowanych pakietach. Główną zaletą wyboru Sendinblue zamiast Mailchimp jest to, że nie ma żadnych ograniczeń dotyczących liczby kontaktów na liście mailingowej.

Dzięki SendinBlue, niezależnie od tego, czy zarejestrowałeś się w specjalnym niestandardowym planie Enterprise, czy tylko korzystasz z bezpłatnej platformy, nadal możesz mieć nieograniczoną liczbę kontaktów na liście mailingowej. Natomiast wszystkie plany Mailchimp ograniczają liczbę kontaktów, które może zawierać twoja lista mailingowa. To sprawia, że ​​SendinBlue jest jedną z najlepszych alternatyw dla Mailchimp dla osób z dużymi listami e-mail lub obawiających się kary za szybkie powiększanie ich list.

Alternatywy Mailchimp: ConvertKit

Drugi na tej liście alternatyw Mailchimp jest ConvertKit. Ten dostawca e-mail marketingu został stworzony dla przedsiębiorców i małych firm. Jeśli więc jesteś blogerem, YouTuberem, twórcą kursu, fotografem lub innym rodzajem kreacji, ConvertKit może być odpowiednią platformą dla Ciebie.

Najważniejsze funkcje ConvertKit

 • Formularze i strony docelowe – ConvertKit oferuje wybór szablonów formularzy i stron docelowych. Szablony są w pełni konfigurowalne, zapewniając, że wszystko wyświetlane w witrynie odpowiada stylowi i marce. Następnie łatwo osadzaj formularze w swojej witrynie lub skonfiguruj autonomiczną stronę docelową.
 • Uporządkuj swoją listę mailingową – W miarę powiększania się listy mailingowej możesz porządkować ją na podstawie aktywności użytkowników w witrynie, ich zainteresowań, lokalizacji i wielu innych. Aby to zrobić, po prostu dodaj tagi do każdego subskrybenta, a następnie zgrupuj osoby w segmenty na podstawie tych tagów. Następnie możesz wysłać określone e-maile do określonych grup lub wykluczyć segmenty, aby ludzie nie otrzymywali e-maili, które nie są istotne.
 • Wizualne przepływy pracy – Możesz wizualnie budować zautomatyzowane przepływy pracy i spersonalizowane ścieżki, aby zapewnić, że Twoi subskrybenci otrzymają odpowiednią treść we właściwym czasie.

cennik

ConvertKit nie ma bezpłatnego abonamentu, tylko kilka opcji premium. Oto plany premium…

 • 29 USD miesięcznie – 0-1 tys. Subskrybentów i nieograniczona liczba e-maili.
 • 49 USD miesięcznie – 1-3 tys. Subskrybentów i nieograniczona liczba e-maili.
 • 79 USD miesięcznie – 3-5 tys. Subskrybentów i nieograniczona liczba e-maili.

Każdy plan zawiera wszystkie funkcje ConvertKit. Jedyną różnicą między paczkami jest liczba kontaktów na liście mailingowej. ConvertKit utworzy również niestandardowe plany dla osób z ponad 5 000 subskrybentów.

Dlaczego warto wybrać ConvertKit zamiast Mailchimp?

Kluczowym punktem sprzedaży ConvertKit jest przyjazny interfejs użytkownika. Za pomocą prostego interfejsu można łatwo grupować listę kontaktów, wizualnie tworzyć zautomatyzowane przepływy pracy, projektować sekwencje e-maili i wiele więcej, nie będąc w żaden sposób przytłaczającym. Dla porównania, chociaż Mailchimp ma wiele funkcji, wiele z nich nie jest tak łatwych w nawigacji i na pewno nie byłby uważany za intuicyjny. Jeśli szukasz łatwego w użyciu produktu, ConvertKit to jest to.

Stały kontakt

Constant Contact to kolejny potężny dostawca e-mail marketingu, pełen przydatnych narzędzi, które pomogą Ci rozwinąć listę e-mailową i promować swoją firmę. Jest częścią Endurance International Group, która jest tą samą firmą za popularnymi hostami internetowymi, takimi jak Bluehost i HostGator.

Najważniejsze cechy stałego kontaktu

 • Przeciągnij i upuść edytor i szablony – Wybierz spośród szeregu wysoce zoptymalizowanych szablonów wiadomości e-mail, a następnie dostosuj je do swoich potrzeb, korzystając z edytora przeciągania i upuszczania Constant Contact. Bez względu na branżę znajdziesz atrakcyjne i profesjonalne szablony, które pomogą Ci połączyć się z subskrybentami i przekonać się o swoich celach biznesowych.
 • Zautomatyzowane narzędzia – Skonfiguruj automatyzację wiadomości e-mail, w tym wysyłanie wiadomości e-mail z pozdrowieniami do nowych subskrybentów, wysyłanie określonych serii wiadomości e-mail do kontaktów na podstawie miejsca, w którym kliknęli Twoją witrynę, oraz automatyczne ponowne wysyłanie wiadomości e-mail do osób nie otwierających.
 • Śledź konwersje e-mail marketingu w czasie rzeczywistym – Stały kontakt zapewnia narzędzia do raportowania w czasie rzeczywistym, które pozwalają zobaczyć, kto otwiera, klika i udostępnia e-maile.

cennik

Stały kontakt zapewnia dwa plany premium (ale nie ma bezpłatnej opcji):

 • E-mail (20 USD miesięcznie) – Do 500 kontaktów i nieograniczoną liczbę e-maili.
 • Email Plus (45 USD miesięcznie) – Do 500 kontaktów i nieograniczoną liczbę e-maili.

W przypadku list e-mail ponad 500 ceny rosną w zależności od liczby posiadanych kontaktów. Oba plany zawierają również różne funkcje, dlatego przed dokonaniem zakupu przejrzyj ofertę.

Dlaczego warto wybrać Stały kontakt zamiast Mailchimp?

Stały kontakt jest produktem premium, a jego opcje wsparcia odzwierciedlają to. Niezależnie od tego, jaki plan wybierzesz, dzięki Constant Contact uzyskasz dostęp do wszystkich poniższych opcji wsparcia…

 • Baza wiedzy
 • Samouczki wideo
 • Wsparcie telefoniczne
 • Czat na żywo
 • Fora społecznościowe
 • Wsparcie na Twitterze
 • Wydarzenia edukacyjne

Mailchimp zapewnia pomocną bazę wiedzy i wsparcie przez e-mail. Jednak czat na żywo i wsparcie telefoniczne są dostępne tylko w abonamencie premium najwyższego poziomu. Tak więc, jeśli jesteś osobą, która potrzebuje wsparcia pod ręką 24/7, to Constant Contact może być dostawcą e-mail marketingu.

Aktywna kampania

ActiveCampaign to jedna z najlepszych alternatyw dla Mailchimp dla dużych zespołów. Ten dostawca marketingu jest zaangażowany w pomoc w automatyzacji e-maili, sprzedaży i innych kampanii marketingowych. Idealna dla zespołów marketingu, sprzedaży i obsługi klienta, ActiveCampaign pomoże Ci osiągnąć twoje cele.

Najważniejsze funkcje ActiveCampaign

Oto najważniejsze funkcje ActiveCampaign…

 • Integracje – ActiveCampaign integruje się z ponad 250 aplikacjami, w tym WordPress, WooCommerce, Shopify, Facebook i Zapier. Te integracje pomagają zoptymalizować i usprawnić przepływy pracy.
 • Spersonalizowany e-mail – Używaj danych ze zintegrowanych aplikacji do tworzenia spersonalizowanych i odpowiednich wiadomości e-mail. Używaj informacji, w tym nazw, lokalizacji, wcześniejszych zakupów i zachowań w swojej witrynie, aby upewnić się, że e-maile wchodzą w interakcję z odbiorcami i zachęcają ich z powrotem do witryny.
 • Automatyzacja sprzedaży – Automatyzacja ścieżek sprzedaży, śledzenie potencjalnych klientów w CRM sprzedaży, śledzenie wydajności poszczególnych członków zespołu sprzedaży i wiele więcej.

cennik

ActiveCampaign nie oferuje bezpłatnej wersji swojej usługi, ale możesz wybierać spośród czterech planów premium. Spójrzmy…

 • Lite (9 USD miesięcznie) – Do 500 kontaktów i nieograniczoną liczbę e-maili.
 • Plus (49 USD miesięcznie) – Do 500 kontaktów i nieograniczoną liczbę e-maili.
 • Profesjonalne (129 USD miesięcznie) – Do 500 kontaktów i nieograniczoną liczbę e-maili.
 • Enterprise (229 USD miesięcznie) – Do 500 kontaktów i nieograniczoną liczbę e-maili.

Każdy plan oferuje szereg różnych funkcji, dlatego przed zarejestrowaniem przeszukaj swoje badania, aby znaleźć odpowiedni pakiet dla swojej firmy. W przypadku list e-mail ponad 500 ceny rosną w zależności od liczby posiadanych kontaktów.

Dlaczego warto wybrać ActiveCampaign zamiast Mailchimp?

Jeśli chcesz platformy, do której może mieć dostęp cały zespół – zespół sprzedaży, obsługi klienta lub marketingu – powinieneś rozważyć wdrożenie ActiveCampaign. Plany Plus i Professional oferują 25 i 50 użytkowników na abonament. Natomiast plany średniego zasięgu Mailchimp zezwalają tylko na 3 do 5 użytkowników. To sprawia, że ​​ActiveCampaign jest zdecydowanie lepszą opcją dla tych, którzy szukają narzędzia zespołowego.

Omnisend

Omnisend jest popularnym dostawcą marketingu eCommerce dla rozwijających się i dobrze znanych firm, co czyni go jedną z najlepszych alternatyw dla Mailchimp dla sklepów eCommerce. Zaufany przez ponad 50 000 marketerów w ponad 130 krajach, Omnisend obecnie dostarcza codziennie ponad 10 milionów e-maili.

Omnisend najlepsze funkcje

Ominsend wyraźnie koncentruje się na kliencie eCommerce, pomagając Ci dotrzeć do docelowych odbiorców i sprzedawać produkty.

 • Marketing eCommerce – Uzyskaj dostęp do szeregu narzędzi marketingowych eCommerce zaprojektowanych, aby pomóc Ci rozwinąć sklep internetowy i bazę klientów. Skorzystaj z szablonów e-mail eCommerce, automatycznych e-maili porzuconych koszyków oraz integracji eCommerce, w tym WooCommerce, Magento, Shopify, BigCommerce i wielu innych.
 • Narzędzia do przesyłania wiadomości od klientów – Omnisend oferuje wiele sposobów dotarcia i dotarcia do odbiorców docelowych. Oprócz spersonalizowanego marketingu e-mail, Ominsend pozwala także wybierać między wiadomościami SMS, komunikatorem Facebook, powiadomieniami push w sieci, WhatsApp i innymi.
 • Automatyzacja marketingu – Omnisend umożliwia tworzenie zaawansowanych niestandardowych przepływów pracy lub wybranie jednego z wielu gotowych szablonów automatycznych przepływów pracy. Te przepływy pracy zapewniają, że odpowiednie e-maile są automatycznie wysyłane do określonych osób w kluczowych momentach na podstawie ich działań w Twojej witrynie, co ostatecznie pomoże zwiększyć sprzedaż.

cennik

Ominsend oferuje bezpłatny plan, a także szereg pakietów premium.

Bezpłatny abonament umożliwia wysyłanie do 15 000 wiadomości e-mail miesięcznie (z maksymalnie 2000 wiadomości e-mail dziennie).

Oto plany premium:

 • Standard (16 USD miesięcznie) – Do 500 subskrybentów i 15 000 e-maili miesięcznie.
 • Pro (199 USD miesięcznie) – Do 9 000 subskrybentów i nieograniczoną liczbę e-maili.
 • Enterprise (2000 USD miesięcznie) – Nieograniczona liczba subskrybentów i e-maili.

Otrzymasz dostęp do różnych funkcji w zależności od wybranego planu. Jeśli chcesz pozostać przy określonym abonamencie, ale Twoja lista e-mail jest większa niż ustalona kwota, Omnisend podwyższy cenę na podstawie liczby posiadanych kontaktów.

Dlaczego warto wybrać Omnisend zamiast Mailchimp?

Jak wspomniano, Omnisend został stworzony z naciskiem na eCommerce. Szablony e-maili i formularzy, sekwencje e-maili i integracje zostały zaprojektowane z myślą o sklepach eCommerce. Jeśli więc prowadzisz działalność eCommerce i szukasz narzędzia do zwiększenia sprzedaży w swoim sklepie, Ominsend to platforma marketingowa dla Ciebie.

Ostatnie przemyślenia na temat alternatyw dla Mailchimp

Wszystkie te alternatywy Mailchimp są świetnymi opcjami i zapewniają szeroki zakres funkcji i funkcjonalności. Zastanów się dokładnie, czego potrzebuje Twoja firma od dostawcy e-mail marketingu, a następnie dokonaj wyboru na podstawie tych kryteriów.

Jeśli szukasz najlepszej ogólnej alternatywy dla Mailchimp, zalecamy Sendinblue ze względu na jego dogłębne funkcje i bardziej hojny bezpłatny plan. Ponownie, Sendinblue to faktyczne narzędzie, którego używamy tutaj w ThemeIsle – dowiedz się więcej o tym, dlaczego to lubimy.

Po wybraniu dostawcy e-mail marketingu możesz rozpocząć wysyłanie e-maili. Aby pomóc Ci to zrobić bardziej efektywnie, sprawdź te trzy posty:

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

Reply