Strona zablokowana przez Facebook? Oto jak to naprawić


Czy adres URL Twojej witryny jest blokowany przez Facebooka, gdy próbujesz udostępnić go we wpisach lub na Messengerze?

Facebook jest cennym źródłem ruchu, więc nie możesz przegapić możliwości udostępniania swojej witryny na Facebooku.

Istnieje kilka powodów, dla których Twoja witryna może zostać zablokowana, ale masz opcje, aby Facebook usunął blokadę.

Aby Ci pomóc, w tym poście zajmiemy się trzema rzeczami:

Dlaczego Facebook blokuje niektóre strony internetowe?

Ludzie dzielą się wieloma rzeczami na Facebooku. Obejmuje to zarówno zdjęcia kotów, jak i łącza do złośliwych plików, które mogą przejąć kontrolę nad komputerem użytkownika.

Aby chronić ludzi przed takimi sytuacjami, Facebook zablokuje udostępnianie niektórych adresów URL witryn w postach na Facebooku, grupach, komunikatorze itp.

Teraz, jeśli czytasz ten post, prawdopodobnie istnieje duża szansa, że ​​nie próbujesz zrobić nic złośliwego (jeśli tak, ten post naprawdę nie jest dla ciebie).

Istnieje jednak kilka powodów, dla których wciąż możesz zostać złapany w sieć Facebooka, nawet jeśli nie próbujesz zrobić nic złego.

1. Naruszenie standardów wspólnotowych

Po pierwsze, jeśli naruszasz Standardy społeczności Facebooka, Facebook zablokuje udostępnianie adresu URL Twojej witryny.

Na przykład witryna może zostać zablokowana z powodu Standardów społeczności, jeśli zawiera treści dotyczące kupowania, sprzedawania lub handlu…

 • Broń palna
 • Marihuana
 • Leki niemedyczne
 • Alkohol i tytoń
 • Zagrożone gatunki
 • Żywe zwierzęta
 • Krew ludzka
 • Produkty dietetyczne

W przypadku legalnych sklepów (np. Sklepu z bronią palną) Facebook zezwoli na niektóre z tych tematów, ale ograniczy oglądanie do osób powyżej 21 roku życia.

Normy wspólnotowe obejmują również inne tematy, takie jak:

 • Przemoc i podżeganie
 • mowa nienawiści
 • Oszustwo
 • Nagość
 • spam
 • Fałszywe wieści
 • Itp.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapoznaj się ze Standardami społeczności, aby sprawdzić, czy któryś z nich może mieć zastosowanie do Twojej witryny.

2. Algorytmy Facebooka

Nie ma możliwości, aby Facebook mógł ręcznie sprawdzić każdy pojedynczy post, więc Facebook polega na algorytmach blokujących adresy URL witryn.

Na przykład istnieje algorytm antyspamowy, który zapobiega spamowaniu stron przez użytkowników. Jeśli opublikujesz adres URL swojej witryny zbyt wiele razy w krótkim czasie, możesz przypadkowo uruchomić algorytm antyspamowy Facebooka, co może doprowadzić do zablokowania Twojej witryny.

Możesz też zostać zablokowany bez Twojej winy. Algorytmy Facebooka nie są doskonałe i czasami możesz po prostu mieć pecha. Na przykład Twoja witryna może być podobna do innej witryny, która została zablokowana.

3. Złośliwe zgłoszenia

Facebook to pole bitwy, w którym każda strona internetowa konkuruje o oczy użytkowników Facebooka.

Zamiast konkurować, oferując ciekawsze treści, niektóre osoby postanowiły wyeliminować konkurencję, złośliwie zgłaszając adresy URL.

Jeśli wiele osób korzysta z systemu raportowania Facebooka do zgłaszania Twojej witryny, może to doprowadzić do zablokowania Twojej witryny.

Jak sprawdzić, czy Facebook naprawdę zablokował twoją stronę

Aby sprawdzić, czy Twoja witryna jest zablokowana przez Facebook, możesz użyć narzędzia Debuger udostępniania Facebooka.

Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać adres URL swojej witryny i kliknąć Odpluskwić przycisk. Jeśli twoja strona jest zablokowana przez Facebook, powinieneś zobaczyć następujący komunikat (lub coś podobnego):

Nie możemy przejrzeć tej witryny, ponieważ treść nie spełnia naszych Standardów społeczności. Jeśli uważasz, że to pomyłka, daj nam znać.

strona zablokowana przez wiadomość na Facebooku

Jak naprawić stronę zablokowaną przez Facebooka

Jeśli Twoja witryna jest rzeczywiście zablokowana przez Facebook, oto jak rozwiązać problem, abyś Ty i inni mogli ponownie udostępnić swoje treści.

1. Upewnij się, że nie naruszasz żadnych Standardów społeczności

Zanim cokolwiek zrobisz, musisz upewnić się, że Twoja witryna nie narusza Standardów społeczności Facebooka.

Jeśli Twoja witryna narusza jakiekolwiek normy, nie będziesz w stanie jej odblokować.

Przeczytaj szczegółowo Standardy społeczności Facebooka i zastanów się, w jaki sposób / jeśli którykolwiek z nich może mieć zastosowanie do Twojej witryny.

2. Prześlij swoją stronę do Facebooka w celu ponownego rozpatrzenia

Gdy będziesz w 100% pewien, że Twoja witryna nie narusza Standardów społeczności Facebooka, możesz przesłać ją do ponownego rozpatrzenia.

Aby to zrobić, wróć do narzędzia do debugowania udostępniania na Facebooku i ponownie wejdź na swoją stronę. Powinieneś zobaczyć ten sam komunikat informujący, że Twoja witryna jest zablokowana.

Aby przesłać witrynę do ponownego rozpatrzenia, kliknij Powiadom nas połączyć:

Jak przesłać witrynę zablokowaną przez Facebook w celu ponownego rozpatrzenia

Spowoduje to przejście do formularza, w którym możesz przesłać krótką wiadomość wyjaśniającą, dlaczego Twoja witryna powinna zostać odblokowana:

 • Jeśli Twoja witryna nigdy nie naruszyła Standardów społeczności, możesz to wyjaśnić tutaj.
 • Jeśli Twoja witryna zrobił naruszają Standardy społeczności, ale od tego czasu usunąłeś treści naruszające zasady, możesz też powiadomić ich o tym.
Niestandardowa wiadomość

Facebook nie oferuje określonej osi czasu, w której będą odpowiadać. Powinieneś jednak oczekiwać, że zajmie to od kilku tygodni do miesiąca (i możesz w ogóle nie uzyskać odpowiedzi – możesz spróbować ponownie przesłać, jeśli tak jest).

3. Użyj czatu na żywo z reklam Facebooka (jeśli jest dostępny)

Oto jedna rzecz, która jest prawdziwa wszędzie:

Pieniądze mówią.

Gdy przesyłasz swoją witrynę za pomocą metody opisanej w poprzedniej sekcji, zasadniczo odpalasz swoją wiadomość w pustkę.

Nie masz pojęcia, kiedy lub czy Facebook rzeczywiście zobaczy Twoją wiadomość i odpowie.

Jak więc uzyskać szybszą odpowiedź?

Reklamy na Facebooku!

Jeśli prowadzisz / prowadzisz reklamy na Facebooku, to ty moc mieć dostęp do obsługi czatu na żywo na Facebooku. Niektórzy użytkownicy zgłaszają sukces przy użyciu tego czatu na żywo, aby odblokować swoją witrynę.

Mówimy moc ponieważ czat na żywo nie jest dostępny dla wszystkich użytkowników – Facebook jest otwarty na to, że nie wszyscy użytkownicy go widzą. To, czy widzisz opcję czatu na żywo, zależy od takich czynników, jak to, czy wyświetlasz reklamy i czy wydajesz reklamy.

Jeśli Twoje konto kwalifikuje się do czatu na żywo z reklam na Facebooku, powinieneś zobaczyć go poniżej listy opcji na stronie pomocy Facebook dla Firm:

Gdzie powinien być wyświetlany czat na żywo z reklam na Facebooku

Jeśli widzisz opcję czatu na żywo, możesz skontaktować się z pomocą techniczną, aby uzyskać pomoc dotyczącą swojej witryny. Ponownie kilka osób zgłosiło szybsze rozwiązania z czatem na żywo.

Jeśli nie widzisz czatu na żywo, musisz polegać na formularzu kontaktowym z poprzedniej sekcji.

Odblokuj swoją stronę z Facebooka

Facebook jest ogromnym źródłem ruchu, więc utrata możliwości udostępniania witryny na Facebooku może mieć negatywny wpływ na rozwój witryny.

Istnieje kilka powodów, dla których Twoja witryna może zostać zablokowana przez Facebook:

 1. Łamiesz Standardy społeczności.
 2. Algorytmy Facebooka przypadkowo oflagowały Twoją witrynę.
 3. Inni użytkownicy złośliwie zgłosili Twoją witrynę.

Aby sprawdzić, czy witryna jest zablokowana, możesz użyć narzędzia do debugowania udostępniania na Facebooku. Następnie możesz również użyć tego narzędzia, aby przesłać prośbę o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia po usunięciu problemów, które mogą wystąpić w Twojej witrynie.

Jeśli w przeszłości korzystałeś z reklam na Facebooku, możesz mieć dostęp do obsługi czatu na żywo za pośrednictwem reklam na Facebooku. Ponieważ Facebook chce, abyś wyświetlał reklamy dla Twojej witryny, chętnie z Tobą współpracą, aby odblokować Twoją witrynę, jeśli to możliwe. Jednak nie wszyscy użytkownicy to mają, więc jest trafiony lub przegapiony.

Po naprawieniu witryny zablokowanej przez problem z Facebookiem upewnij się, że:

Czy masz jeszcze jakieś pytania dotyczące naprawy zablokowanej witryny na Facebooku? Zapytaj nas w komentarzach!

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

Reply