Rozpocznij pracę z WordPress SEO


Treść Themeisle jest bezpłatna. Kupując za pośrednictwem linków polecających na naszej stronie, otrzymujemy prowizję.

Dlaczego warto zacząć od WordPress SEO? Cóż, wszyscy kochamy WordPress – jest to najlepszy i najłatwiejszy CMS, a także najbardziej przyjazny dla SEO. Jest to jednak ogromna „porażka”, jeśli uważasz, że wystarczy opublikować kilka postów na blogu, a SEO po prostu magicznie się wydarzy. Dzwoneczek nie skrapia czarodziejskiego pyłu.

To jest gościnny wkład Nicole Boyer.

Samo korzystanie z WordPress da ci pewną optymalizację, ale to nie wystarczy. Musisz uczynić go znacznie lepszym i potężniejszym. Oto 13 sposobów na to:

Jak zacząć korzystać z WordPress SEO:

1. Użyj niestandardowych adresów URL / bezpośrednich łączy

lepsze permalinki w WordPress

Domyślne adresy URL w WordPress są wypełnione znakami i liczbami, które nie mają nic wspólnego z twoją treścią. (na przykład., YOURSITE.com/?p=143). To, czego naprawdę chcesz, to tytuły postów w tych adresach URL, ponieważ zawierają one słowa kluczowe SEO wyszukiwane przez wyszukiwarki.

To łatwa naprawa. Mamy na to osobny przewodnik. Nawiasem mówiąc, zajmuje to tylko minutę.

2. Konwertuj na AMP (przyspieszone strony mobilne)

amp

Google polubiło treści dostosowane do urządzeń mobilnych, a Ty będziesz mieć uprzywilejowaną pozycję, jeśli spełnisz jego pragnienia. AMP rozjaśnia Twoje strony i powoduje, że ładują się one szybciej na urządzeniach mobilnych. Szybsze ładunki oznaczają zadowolonych klientów i szczęśliwszego Google – uzyskasz wyższą pozycję w rankingu.

Aby zacząć korzystać z WordPress SEO, musisz przekonwertować swój HTML / JS na AMP HTML / JS i są na to dwa sposoby:

  • Zainstaluj wtyczkę AMP. Od tego momentu będzie generować posty AMP, ale nie zmieni żadnej ze starszych stron.

  • Zatrudnij do tego programistę. To nie jest strasznie skomplikowane zadanie i są instrukcje do użycia. Może to być lepsza opcja, ponieważ wtyczka jest stosunkowo nowa i będą wprowadzane „poprawki”, aby przyspieszyć.

3. Uzyskaj Yoast SEO

Co za świetne narzędzie. Ta wtyczka pozwoli Ci pisać tytuły i opisy oraz poprosi o ich napisanie, aby były zoptymalizowane pod kątem SEO. To da ci analizę tego, jak jesteś pozycjonowany w SEO. Ta wtyczka jest stale aktualizowana w oparciu o nowe algorytmy.

Nie myśl, że możesz po prostu dodać Yoast i usiąść. Nie możesz Dla każdego wpisu na blogu musisz przejść przez każdą sekcję optymalizacji i przeanalizować, co się pojawi (przykład widoczny na zrzucie ekranu poniżej). Zobaczysz, gdzie występują problemy, wraz z sugestiami dotyczącymi ich rozwiązania.

słowo kluczowe focus

4. Dodaj podpisy i znaczniki „alt” do zdjęć

Musisz umieszczać obrazy na swoich blogach. Nikt nie chce czytać dużych fragmentów tekstu bez czegoś, co mogłoby wzbudzić ich zainteresowanie. Ta funkcja jest już wbudowana w WordPress. Wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać dostęp do obszaru administracyjnego i wybrać „Media”. Wybierz obrazy i zacznij dodawać tagi alt, tytuły i podpisy.

podpis

Upewnij się, że dodawany tekst ma docelowe słowa kluczowe, ale dodaj kontekst wokół tych słów kluczowych zamiast „upychać” je. W ten sposób Google będzie niezadowolony! Powinieneś także wiedzieć, co zrobić z innymi polami graficznymi oferowanymi przez WordPress.

5. Te fragmenty

DOBRZE. Istnieją więc te podstawowe fragmenty, które pojawiają się przy każdym wyszukiwaniu Google – niewielka ilość tekstu, który pojawia się wraz z witryną.

Ostatnio miałem na przykład problem z komarami na rośliny doniczkowe. Oto wynik mojej wyszukiwarki Google na temat tych małych robali:

Fragment Google

Fragment to tekst następujący po adresie URL.

Następnie są bogate fragmenty. Są to małe elementy, które pojawiają się tuż pod adresem URL, ale przed standardowym fragmentem kodu. Te małe fragmenty dają Google możliwość dawania lepszych wyników wyszukiwarce – aby w jakiś sposób były bardziej znaczące. Fragmenty rozszerzone mogą występować w kilku różnych postaciach, ale najczęściej są to zdjęcia lub informacje o ocenach (według gwiazdek) lub liczbie wyświetleń itp.

Oto strona z wyszukiwarki Google dotycząca przepisów na „jamon”:

wyszukiwanie jamon

Zauważ, że pierwsze trzy wyniki mają ocenę obrazu lub gwiazdki. Są to fragmenty rozszerzone, które dostarczają Google więcej informacji. Te fragmenty rozszerzone pojawiają się, ponieważ są zaprogramowane do wyświetlania.

Jak zacząć pracę z WordPress SEO w dziale opisów rozszerzonych? Oto, co możesz zrobić:

  • Istnieje bogata wtyczka, którą można zainstalować, i nie będzie wymagane kodowanie.

  • Zatrudnij kogoś, kto wbuduje je w Twój kod. Zatrudnianie kogoś może być lepsze, jeśli nie chcesz ubrudzić sobie rąk, abyś mógł określić, jakie fragmenty chcesz – obrazy, recenzje itp., A nie będzie żadnych „błędów”, które mogą zepsuć prace.

6. Bezpieczeństwo – chroń się przed hakerami i złośliwym oprogramowaniem

WordPress jest podatny na ataki, ponieważ jest tak popularną platformą i jest używany przez tak wielu – dzięki temu jest popularnym celem. Musisz podjąć kroki w celu zabezpieczenia swojego motywu, wtyczek, uprawnień do plików i baz danych. Jest to ważne dla SEO, ponieważ wyszukiwarki, takie jak witryny, które są bezpieczne i oceniają je wyżej.

To jest prosty akt. Wystarczy zainstalować WordFence – otrzymasz monitorowanie i automatyczne aktualizacje bezpieczeństwa:

7. Dodaj wtyczkę pamięci podręcznej

Gdy ludzie uzyskują dostęp do stron internetowych, żądają informacji, a następnie informacje te są pobierane przez witrynę, aby użytkownik mógł je odczytać. Może to być powolny proces po stronie pobierania, jeśli informacje / dane nie są buforowane lub przechowywane.

Korzystanie z wtyczek pamięci podręcznej umożliwia szybkie dostarczanie informacji, skracając czas ładowania, co jest zawsze dobrą rzeczą, jeśli chodzi o SEO. Wyszukiwarki nie lubią witryn o długim czasie ładowania i będą karać je za SERP. Możesz zainstalować W3 Total Cache dla WordPress i rozwiązać ten problem dość trwale. Lub sprawdź nasz szczegółowy przewodnik na ten temat (link).

8. Pozbądź się komentarzy spamu

Wszyscy mieliśmy to doświadczenie. Czytamy wpis na blogu, a następnie zaczynamy przeglądać komentarze. Nagle pojawia się komentarz, który nie ma nic wspólnego z tematem, ale w zasadzie reklamuje coś innego za pomocą linku. To jest spam w komentarzach. Jesteś na to narażony, jeśli na swoim blogu masz zainstalowane funkcje konwersacji (i powinieneś). Czasami, szczególnie jeśli te komentarze do spamu zawierają linki do podejrzanych stron, wyszukiwarki zauważą cię i ukarają.

Ponownie poprawka jest łatwa i prosta. Zainstaluj coś takiego jak Akismet lub inny program blokujący komentarze. Chcesz, aby Twój bloker sprawdzał komentarze, identyfikował te, które są spamem, a następnie je zgłaszał. Co najważniejsze, nie pojawią się w wątkach konwersacji.

Akismet nie jest darmowy dla blogów biznesowych – będziesz musiał kupić klucz.

9. Zaangażuj swoich użytkowników

Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie korzystania z WordPress SEO niż skupienie się na tym, jak długo ludzie spędzają wolny czas w Twojej witrynie lub blogu. Żadna wtyczka nie może tego dla Ciebie zrobić. To Ty musisz tworzyć świetne treści, aby odwiedzający chcieli zostać i czytać / oglądać. Im dłużej możesz zatrzymać gości, tym lepsze będą Twoje wyszukiwarki.

Wszystko, co publikujesz na swojej stronie lub blogu, musi być traktowane jako rodzaj content marketingu – chcesz, aby odwiedzający znaleźli Twoje rzeczy interesujące, wyjątkowe, a czasem zabawne i humorystyczne. Oznacza to, że masz ciekawe sposoby prezentacji informacji, wiele elementów wizualnych i być może wideo lub dwa.

DollarShaveClub.com ma to przybity. Witryna otwiera się filmem wyjaśniającym, który pokazuje wartość i korzyści z subskrybowania ich klubu z ostrzami w zabawny sposób. Ten film uzyskał miliony wyświetleń.

Witryna ma także świetnego bloga, tytuł „Minuty łazienki”, który zachęca odwiedzających do powrotu.

Teraz jedną rzeczą, którą możesz zrobić za pomocą WordPressa, jest automatyczne wyświetlanie innych postów związanych z tym, który odwiedzający czyta. Tak więc, jeśli istnieje zainteresowanie, ta osoba może uzyskać dostęp do innych postów na Twoim blogu, a tym samym pozostać jeszcze dłużej – dobrze. W tym celu wystarczy zainstalować wtyczkę Kontekstowe powiązane posty.

Oto, co chcesz „sprawdzić”:

crp

10. Dodaj udostępnianie społecznościowe

Zapewne już udostępniłeś swoje treści w serwisach społecznościowych, ale jeśli przypadkiem tego nie zrobiłeś, zainstaluj teraz wtyczkę Social Media Share Buttons. Im bardziej Twoje treści są udostępniane w mediach społecznościowych, tym więcej odwiedzających zyskujesz, a im więcej odwiedzających, tym lepsze są Twoje pozycje w rankingu SEO.

11. Utwórz kopię zapasową

Chociaż nie jest to bezpośrednio związane z SEO, możesz stracić wszystko, jeśli Twoja witryna ulegnie awarii lub zniknie. Cała twoja ciężka praca zniknęła. Nie pozwól, aby tak się stało – zainstaluj dobrą kopię zapasową.

12. Wyczyść bazę danych

Za każdym razem, gdy edytujesz post, WordPress tworzy kolejną jego kopię. Obejmuje to wszystkie komentarze i inne rzeczy, które zostały z nim zebrane. Wszystko to odbywa się w bazie danych. W końcu wszystko spowalnia. Można temu zapobiec i utrzymać czas ładowania na równi, instalując Optymalizator WP – jest bezpłatny i regularnie czyści bazę danych.

13. Powiedz wyszukiwarkom, gdzie mogą się udać

O ile nie wprowadzisz pewnych ograniczeń, wyszukiwarki będą wysyłać swoje pająki przez wszystkie strony w celu indeksowania. To głupie – nie potrzebujesz ich w obszarze administracyjnym lub w plikach CSS. Możesz więc utworzyć robots.txt plik, który odpowiednio je kieruje. Za pomocą wtyczki Virtual Robots.txt można utworzyć ten plik, a następnie przesłać go do folderu głównego.

Ostatnie słowo

Większość tych wskazówek, aby rozpocząć pracę z WordPress SEO, jest dość techniczna i jest ważna. Ale zrozum to: chociaż mogą poprawić SEO, nigdy nie zastąpią jakości treści. Musisz mieć niesamowite treści, angażujące treści, atrakcyjne treści, treści, które ludzie chcą udostępniać. Poprawki techniczne są łatwe. Tworzenie wyjątkowych treści wymaga pracy – zajmij się tym.

Jaka jest Twoja pierwsza walka, jeśli chodzi o rozpoczęcie pracy z WordPress SEO?

Nicole BoyerO autorze: Nicole Boyer jest projektantką stron internetowych, podróżniczką i blogerką wielu stron internetowych. Nicole jest pasjonatką samodoskonalenia, zdrowego stylu życia i oczywiście projektowania stron internetowych! Porozmawiaj z nią na Facebooku: Nicole Boyer, Twitter @nicoleboyernrlub odwiedź jej blog na GrabMyEssay.com.
Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.Reply