Ponad 10 podstawowych ustawień SEO dla nowych blogów WordPress


W tym poście omówię 11 podstawowych ustawień SEO, które powinien wziąć pod uwagę każdy nowy blog. To jest Twoje wprowadzenie do blogu SEO WordPress!

Dlaczego? – ty pytasz. Treść witryny jest jej najważniejszym atutem, ale jest bezużyteczna, jeśli nie przyciąga odwiedzających! SEO – optymalizacja wyszukiwarek – to narzędzie, którego powinien używać każdy właściciel witryny, aby upewnić się, że jej treść jest zoptymalizowana pod kątem zużycia w wyszukiwarkach, co przyciągnie coraz więcej odwiedzających.

I tak się składa, że ​​prawidłowe skonfigurowanie bloga WordPress jest pierwszym krokiem do dobrego SEO, dlatego właśnie w tym momencie rozpoczyna się następujący samouczek dotyczący podstawowych ustawień SEO.

1. Upewnij się, że wyszukiwarki Cię widzą

Właśnie uruchomiłeś swojego bloga? WordPress ma wbudowane ustawienie, które – jeśli jest włączone – zniechęca wyszukiwarki do przeglądania Twojej witryny. Może to być przydatne w przypadku witryn programistycznych lub prywatnych, ale powinno zawsze w przeciwnym razie zostać wyłączonym.

Udaj się do Ustawienia / Odczyt i poszukaj ustawienia „Widoczność wyszukiwarki”. Upewnij się, że jest wyłączony, a wszystko będzie eleganckie!

niezbędne ustawienia SEO: czytanie

Jest to prawdopodobnie najważniejsze ze wszystkich niezbędnych ustawień SEO dla WordPress.

2. Dostrój permalinki

Jeśli nie masz pewności, o co chodzi; oto link do tego samego postu, podkreślona część, „Podstawowe ustawienia SEO WordPress”:

Ślimak SEO

Jednak domyślnie Twój blog nie pozwala na ustawianie bezpośrednich łączy w ten niestandardowy sposób. Aby włączyć ładne permalinki, przejdź do pulpitu nawigacyjnego WordPress → Ustawienia → Permalinki. Wybierz strukturę oznaczoną „Nazwa wpisu”, tak jak:

nazwa postu

W tym momencie możesz przypisać niestandardowe łącza bezpośrednie do każdego z postów i stron na blogu. Ponadto WordPress przewidzi, jaki jest najlepszy bezpośredni link do danego postu i automatycznie go przypisze.

Ostatnio WordPress stał się mądrzejszy i odfiltrowuje niepotrzebne słowa z domyślnych linków bezpośrednich. Do niedawna używałby postu, powiedzmy: „Dziesięć niezbędnych wtyczek do witryn e-commerce” ten-essential-plugins-for-ecommerce-websites. W zależności od tego, jak chcesz skierować swój artykuł, możesz użyć essential-plugins-ecommerce-websites, lub nawet essential-ecommerce-plugins. Tak czy inaczej, słowo „za” jest tam zupełnie niepotrzebne.

Możesz dopasować permalinki pod tytułem postu. Jeśli nie widzisz bezpośredniego łącza, pamiętaj o zapisaniu wersji roboczej, powinna ona wyskoczyć po ponownym załadowaniu strony.

Główną ideą tutaj jest umieszczenie głównego słowa kluczowego dla postu w permalink.

Mówiąc o postach i ich wpływie na Twój blog WordPress SEO:

3. Pisz dobre treści i pisz często

To prawda, że ​​nie może to zabrzmieć tak intuicyjnie, gdy mówimy o podstawowych ustawieniach SEO, ale uważamy, że jest to absolutnie kluczowa taktyka SEO. Sama dobra treść nie wystarczy, aby Twoja witryna znalazła się w czołówce Google, ale przechodzi długą drogę. Google stał się całkiem dobry w określaniu, co stanowi dobrą treść.

Jeśli piszesz o „motocyklowych środkach do czyszczenia kasków”, prawdopodobnie zechcesz kilka razy zamieścić to zdanie w swoim artykule, ale nie przesadzaj. Tylko dlatego, że masz osiem słów kluczowych w akapicie, nie zrobisz nic, aby poprawić swój ranking – przeciwnie, może cię to zejść niżej.

Pisz naturalnie, ale bądź mądry. Jeśli masz dobrą okazję do wprowadzenia słowa kluczowego lub dwóch, zrób to, ale nie przesadzaj. To może być niezbędne ustawienie SEO, ale za dużo tego, a wyrządziłeś więcej szkody niż pożytku.

Regularnie aktualizowana witryna pomoże Ci również w działaniach SEO. Nie tylko dlatego, że Google zobaczy, że Twoja witryna jest aktywna, ale także dlatego, że będzie więcej treści, na których można oprzeć swoją pozycję. Ponadto pomaga to również zaangażować i utrzymać użytkowników – podwójne zwycięstwo.

Tak jak poprzednio, nie przesadzaj, to jedna z głównych zasad SEO. Aktualizowanie witryny dziesięć razy dziennie o podobnej zawartości obniży jedynie twoją pozycję. Jeśli masz możliwość publikowania unikalnych i cennych treści 3-4 razy dziennie, zrób to. W przeciwnym razie strona aktualizowana raz w tygodniu z bardzo dobrym artykułem jest o wiele bardziej wartościowa niż strona codziennie aktualizowana puchem.

4. Zoptymalizuj witrynę pod kątem szybkości

Szybkość strony internetowej jest kluczowym czynnikiem. Google bierze to również pod uwagę. Co więcej, prędkość strony ma wiele innych efektów, które dodają się, aby zatrzymać wszystkie twoje wysiłki.

Szybkość witryny jest kluczowym czynnikiem przy wczesnym opuszczaniu witryny, współczynnikach odrzuceń, czasach wyświetlania stron, ponieważ bezpośrednio wpływa na komfort użytkownika. Dzięki temu zatrzymasz mniej odwiedzających, twoja pozycja SEO spadnie, co doprowadzi do jeszcze mniejszej liczby odwiedzających, a wielu pozostających będzie coraz bardziej sfrustrowanych.

Szybkim czasom można dużo pomóc na arenie WordPress dzięki zarządzanym hostom WordPress. Możemy gorąco polecić:

  • Kinsta – zaczyna się od 30 USD / miesiąc, 1 instalacja WordPress, do 20 000 odwiedzin / miesiąc
  • Koło zamachowe – zaczyna się od 13 USD / miesiąc, 1 instalacja WordPress, do 5000 odwiedzin / miesiąc
  • WPEngine – zaczyna się od 22,50 USD / miesiąc, 1 instalacja WordPress, do 25 000 odwiedzin / miesiąc

Każdy z tych hostów zajmie się niezbędnymi ustawieniami SEO na swoim końcu – abyś nawet nie musiał patrzeć pod maską.

Aby przeprowadzić podstawowe testy prędkości w witrynie, użyj jednego z tych narzędzi.

Zapoznaj się z tym postem, aby uzyskać dodatkowe wskazówki i taktyki dotyczące przyspieszenia witryny WordPress.

5. Ustaw poprawnie kategorie i tagi

WordPress używa kategorii i tagów, aby pomóc Ci uporządkować treści na swoim blogu.

Ogólna idea z kategoriami i tagami polega na:

  • użyj kategorii, aby pogrupować swoje posty pod wspólny temat
  • użyj tagów, aby wyróżnić poszczególne aspekty lub podtematy swoich postów

Aby to nieco wyjaśnić, rozważ następujący przykład:

Jeśli piszesz na blogu o najgorętszym temacie ze wszystkich – jedzeniu (!), Możesz zorganizować trzy przykładowe posty na blogu:

  • „Przepis na hiszpańską paellę” – kategoria: przepisy kulinarne, tagi: obiad, ryż, hiszpański
  • „Jak zrobić jajecznicę” – kategoria: przepisy kulinarne, tagi: śniadanie, jajka
  • „Jak powiązać wino z jedzeniem” – kategoria: napój, tagi: wino

To tylko przykład, ale masz pomysł. Kategorie są bardziej ogólne i są o jeden poziom wyżej niż tagi.

Główną zaletą SEO tego sposobu organizacji treści jest to, że WordPress tworzy osobne strony archiwum dla kategorii i tagów. Jeśli utworzysz dobrą strukturę kategorii i tagów, te automatyczne strony archiwizacji kategorii i tagów same w sobie staną się cennymi zasobami.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak to wygląda w praktyce, po prostu przejdź do kategorii samouczków WordPress na tym blogu.

6. Użyj wtyczki SEO

Jedną z najlepszych wtyczek SEO dla WordPress jest Yoast SEO (choć istnieją również realne alternatywy). Jest stale aktualizowany, aby nadążać za zmianami w wyszukiwarkach i zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoja witryna była potęgą SEO, skutecznie dbając o wszystkie niezbędne ustawienia SEO.

Zaletą Yoast jest to, że działa on od razu po wyjęciu z pudełka i nie wymaga żadnej trudnej konfiguracji. W przeważającej części jesteś dobry w ustawieniach fabrycznych.

To powiedziawszy, dostrajanie niektórych rzeczy zajmie tylko kilka minut i może się opłacić.

Oto, co możesz zrobić:

Iść do SEO → Ogólne → Narzędzia dla webmasterów. Podaj swój kod weryfikacyjny dla Google Search Console. Kliknij podświetlony link, aby otrzymać kod:

Yoast GSC

Iść do SEO → Wygląd wyszukiwania i przejdź przez poszczególne zakładki.

Zacząć od Typy treści:

Typy zawartości Yoast

Upewnij się, że masz włączone wszystkie opcje zarówno dla swoich postów, jak i stron.

Kolejny, Głoska bezdźwięczna. Jest tylko jedna rzecz:

Włącz opcję przekierowywania adresów URL załączników do samych załączników.

Następna zakładka, Taksonomie. Tutaj możesz zdecydować, w jaki sposób chcesz obsługiwać listę kategorii i tagów na swoim blogu WordPress.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli Twój blog zawiera wiele kategorii i tagów, powinieneś wybrać ich wyświetlanie w wynikach wyszukiwania. Jeśli masz tylko kilka kategorii lub tylko jedną kategorię, wyłącz ją z wyszukiwania. Pomaga to uniknąć problemu powielania treści – ważny czynnik dla podstawowego SEO blogu WordPress.

Wasze kategorie

Następna zakładka, Archiwa.

Oprócz kategorii i tagów WordPress tworzy również osobne archiwa dla kont autorów i konfiguruje archiwa oparte na datach.

W przypadku blogów jednego autora wyłącz archiwa autora. Archiwa dat zależą od Ciebie, ale wiele osób zaleca ich wyłączenie.

Twoje archiwum

To podsumowuje podstawowe ustawienia SEO w Yoast.

7. Zoptymalizuj swoje zdjęcia

Właściwe zarządzanie mediami to świetny sposób na uzyskanie przewagi SEO, dzięki czemu jest to jedno z podstawowych ustawień SEO. Wielu właścicieli stron internetowych nie zauważa podpisów graficznych, tekstu alternatywnego i nazw plików. Wszystkie są ważne i można je tak łatwo dodać. Często są one pomijane, ponieważ obrazy są dodawane po napisaniu posta. Napisanie posta zajęło autorowi trzy godziny, dodawanie fragmentów tekstu do 20 zdjęć jest bardzo męczące i doda kolejne 20 minut pracy.

W porządku, ale czy warto stracić rangę? Dostarczając Google informacji o tym, o co chodzi z obrazami, wypełniając nazwę, upewniając się, że sama nazwa pliku jest czytelna, wpisując podpis i tekst alternatywny dodadzą znacznie więcej informacji o Twojej treści.

img opis SEO

Teraz, po tym zadbaniu, drugim aspektem optymalizacji obrazu jest prawidłowe zarządzanie plikami obrazów. Oto sprawa ze zdjęciami; zajmują dużo miejsca na dysku na serwerze, a tym samym ładują się w przeglądarce internetowej czytnika.

Problem z tym jest dwojaki:

  • Znów Google aktywnie nakłada kary na witryny, których ładowanie zajmuje dużo czasu – czytaj: stracisz rankingi
  • ludzie zazwyczaj nie czekają dłużej niż 2 sekundy na załadowanie witryny; cokolwiek powyżej, a oni odejdą

Na szczęście naprawienie tego problemu jest raczej proste. Wszystko czego potrzebujesz to wtyczka do optymalizacji obrazu, która sama zajmie się Twoimi plikami obrazów – działając na autopilocie. Sprawdź Optimole, to najlepsze rozwiązanie na rynku.

8. Zwróć uwagę na tytuły postów

Tytuły są najważniejszą częścią twojej strony. To właśnie widzą wyszukiwarki jako pierwsze, a także użytkownicy. Dla użytkowników musi to być chwytliwe, dla wyszukiwarek musi być ukierunkowane na słowa kluczowe. Spróbuj znaleźć równowagę między nimi.

Chociaż wahałbym się powiedzieć to przed tłumem SEO, pochyliłbym się w stronę użytkownika, jeśli pojawi się nacisk. Jak zobaczysz poniżej, możesz ustawić tytuł strony, który podaje wyszukiwarkom informacje o stronie. Moim zdaniem rzeczywisty tytuł służy raczej konsumpcji użytkowników.

9. Używaj niezbędnych ustawień SEO swoich postów

Jeśli korzystasz z wtyczki Yoast SEO, pod każdym postem zobaczysz pole „Yoast SEO”. Użyj edytora fragmentów, aby kontrolować, jak Twój wynik będzie wyglądał w Google. Ustaw także słowo kluczowe focus, aby uzyskać ocenę zgodności wpisu z aktualnymi wytycznymi SEO.

Yoast Box

Jest to świetny sposób na pisanie treści lepiej ukierunkowanych na wyszukiwarki i pozyskanie dodatkowych odwiedzających dzięki temu procesowi.

Lubię edytować fragment każdego postu, nawet jeśli generowany jest automatyczny. Te drobne akcenty mogą oddzielić poważne strony internetowe od tych, które są nieporadne.

10. Sprawdź swoją witrynę pod kątem mobilności

Kolejną rzeczą, którą Google lubi widzieć na stronach internetowych, jeśli chodzi o niezbędne ustawienia SEO, jest zoptymalizowany projekt, który dobrze wygląda na urządzeniach mobilnych. Powód? Prosty; w dzisiejszych czasach więcej osób uzyskuje dostęp do Internetu za pośrednictwem telefonów komórkowych niż przez komputery stacjonarne i laptopy.

Umowa jest prosta, jeśli Twoja witryna nie załaduje się na telefon komórkowy, stracisz pozycję. Nie jest to świetna oferta, prawda, ale mimo to wyraźna!

Okej, więc jak się upewnić, że wszystko jest w porządku? Na szczęście Google zapewnia nam narzędzie, w którym możemy przetestować nasze witryny i upewnić się, że wszystko jest w porządku. Nazywa się to po prostu testem mobilnym. Możesz uzyskać do niego dostęp tutaj.

Dokładnie przetestuj swoją witrynę. Upewnij się, że nie ma żadnych problemów ze stroną główną, wpisami na blogu i stronami.

Jeśli widzisz coś niepokojącego, postępuj zgodnie ze wskazówkami Google, aby rozwiązać problemy.

11. Zaprzyjaźnij się

Jedną z nich są media społecznościowe. Upewnij się, że masz aktywną obecność, współpracuj z odwiedzającymi i potencjalnymi gośćmi (tj. Grupą docelową) w jak największym stopniu. Zachęcanie ludzi do rozmowy o tobie to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie linków przychodzących, które Google weźmie pod uwagę. Im większa strona z linkiem do ciebie, tym więcej wagi otrzymuje.

Kolejna część to rozmowy z właścicielami witryn, którzy piszą o twoim sektorze i nawiązują przyjaźnie. Nie kontaktuj się tylko z ludźmi, jeśli czegoś od nich chcesz. Zaoferuj porady lub inne środki pomocy, które możesz udzielić. Dzięki temu szybko zaprzyjaźnisz się z przyjaciółmi, którzy będą chcieli o tobie pisać – ponownie, cenny pokarm dla SEO.

Przekonałem się, że bycie miłym ma niesamowite dalekosiężne konsekwencje i otwiera wiele drzwi. Nawet jeśli musisz teraz zejść z drogi, może powrócić, aby dać ci impuls, gdy naprawdę tego potrzebujesz.

W razie wątpliwości bądź mądry

Nie wiesz, czy prawidłowe nazywanie plików obrazów powinno być jednym z podstawowych ustawień SEO dla WordPress? Następnie poświęć czas i nazwij je poprawnie, najgorsze, co może się zdarzyć, to nic, najlepsze, co może się zdarzyć, to że Google docenia wysiłek i wykorzystuje to w jakiś niewielki sposób, aby poprawić pozycję w rankingu. To może niewiele znaczyć, ale kilka drobnych rzeczy takich jak ta może dać ci przewagę, której potrzebujesz.

Przykład pliku obrazu jest dobry, ponieważ wiele witryn używa zrzutów ekranu i jest zbyt leniwy, aby je zmienić. O wiele łatwiej jest po prostu zrobić zrzut ekranu, przeciągnąć i upuścić i gotowe. Poświęcenie czasu na zmianę nazwy pliku wydaje się stratą czasu.

Również Google robi weź pod uwagę nazewnictwo plików, więc proszę!

Pamiętaj o najważniejszej zasadzie: Google zawsze próbował zrozumieć, o co chodzi w Twoich treściach, naśladując zachowanie ludzi. Ludzie są znacznie lepsi w ustalaniu, co jest cenne, a co nie niż komputery. Dlatego im bardziej „naturalnie dobra” jest treść, tym lepiej.

Istnieją pewne wskazówki i porady, których można użyć, ale szybko staną się nieaktualne. Na przykład: w dawnych czasach ludzie zaśmiecali strony słowami kluczowymi, a następnie ukrywali je przed widokiem, szybko zdobywając ranking SEO. Następnie Google wymyślił, jak sobie z tym poradzić i ukarał przestępcze strony internetowe znaczącymi obniżkami rang.

Pisz dobre treści, pisz ukierunkowane treści, bądź rozsądny i korzystaj z narzędzi, którymi dysponujesz, aby przekazać Google jak najwięcej informacji o swoich treściach. To są twoje podstawowe ustawienia SEO. Wszystkie wyszukiwarki wynagradzają cię dobrym rankingiem, jeśli postępujesz właściwie.

Zmagasz się z niezbędnymi ustawieniami SEO na swoim blogu WordPress? Podziel się swoją historią w sekcji komentarzy poniżej. Może możemy pomóc.

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

Oryginalny tekst Daniela Pataki i Karola K.

* Ten post zawiera linki partnerskie, co oznacza, że ​​jeśli klikniesz jeden z linków produktu, a następnie kupisz produkt, otrzymamy niewielką opłatę. Nie martw się, nadal będziesz płacić standardową kwotę, więc nie poniesiesz żadnych kosztów z Twojej strony.

Reply