Jak zwiększyć ruch na blogach w 2020

Jak zwiększyć ruch na blogach to temat, o którym w zasadzie wszyscy blogerzy powinni dowiedzieć się więcej. Oto, co mam na myśli: Biorąc pod uwagę rozwój w ostatnich latach, prawdopodobnie jest obecnie ponad 250 milionów blogów online.

 • Spośród nich tylko około 50% wszystkich postów na blogu ma więcej niż 8 udziałów.
 • Nawet 42% z profesjonalnie sprzedawany posty na blogu otrzymują mniej niż 10 interakcji!
 • I wygląda na to, że mniej niż 1% artykułów trafiło do 1000 akcji.

Ale zdradzę ci mały sekret …

Większość ludzi, nawet profesjonaliści, naprawdę nie podejmują właściwych kroków ani nie budują właściwych relacji.

Dlatego piszę ten post.

Za chwilę dowiesz się, jak zwiększyć ruch na blogu w 2 prostych krokach. Zacznijmy.

Jak zwiększyć ruch na blogu: dwie strategie, których musisz przestrzegać

Zacznę od krótkiego przeglądu strategii, a następnie podzielimy je dalej – krok po kroku.

Tutaj są:

 1. Długoterminowa gra: SEO
 2. Udostępnianie w mediach społecznościowych (właściwa droga)

Jeśli chcesz zacząć uzyskiwać naprawdę duży ruch na blogach, naprawdę szybko, czytaj dalej. Nie będziesz rozczarowany.

Strategia 1: Zacznij od SEO

Jeśli zaczynasz blog, każdy wpis, który piszesz, powinien mieć na uwadze słowo kluczowe.

Tak, są wyjątki – jak pisanie wiadomości, które są istotne tylko z powodu jakiegoś wydarzenia lub pisanie aktualizacji o twoich usługach – ale w większości chcesz zoptymalizuj każdy post wokół słowa kluczowego.

Jest kilka powodów:

 1. SEO zajmuje trochę czasu, więc jeśli jesteś zoptymalizowany od samego początku, dotrzesz tam szybciej.
 2. Ruch organiczny znajduje się na szczycie listy kanałów marketingowych w sieci, odpowiadając za setki tysięcy odwiedzających najlepsze blogi w każdej niszy.
 3. Nie ma powodu nie zrobić to. Dopóki nie stosujesz upychania słów kluczowych, zyskasz na dłuższą metę i ostatecznie dowiesz się, jak zwiększyć ruch na blogach.

To też nie jest bardzo trudne. Niektórzy nawet wierzą (łącznie ze mną), że SEO jest wciąż mało owocnym owocem dla wielu blogerów. To dlatego, że SEO wydaje się skomplikowane, więc większość ludzi tego unika – zmniejszając konkurencję.

Pozwól, że naprawię to bardzo szybko i dam ci trochę zasobów, aby zacząć:

1. SEO zaczyna się od badania słów kluczowych.

Oczywiście, jeśli chcesz pozycjonować w Google, musisz wiedzieć, dla którego słowa kluczowego chcesz rankingować. Wcześniej dużo pisałem o tym, jak znaleźć świetne słowa kluczowe. Ale w zasadzie sprowadza się to do użycia odpowiednich narzędzi:

Po prostu weź słowo kluczowe z nasion (takie jak „przepisy niskowęglowodanowe”, jeśli o tym piszesz) i podłącz je do jednego z narzędzi. Możesz również wyszukać to słowo kluczowe w Google i spojrzeć na autouzupełnianie i powiązane wyszukiwania u dołu strony:

Funkcja wyszukiwania powiązana z Google

Następnie weź wszystkie powiązane słowa kluczowe i podłącz je do jednego z powyższych narzędzi do badania słów kluczowych. Gdy znajdziesz taki, który ma niski poziom trudności słów kluczowych, utwórz post dotyczący tego tematu, w tym podstawowego słowa kluczowego i powiązanych słów kluczowych. To twój pierwszy krok do nauczenia się, jak zwiększyć ruch na blogu.

Jeśli korzystasz z GKP, możesz z grubsza zorientować się w trudnościach na podstawie nazwy domeny (DA) wyników wyszukiwania, gdy użyjesz tego słowa kluczowego w Google. DA możesz znaleźć w Moz Open Site Explorer. Zasadniczo, jeśli wiele postów ma DA powyżej 40 lub 50, prawdopodobnie trudno będzie je przewyższyć. Ale użycie Ahrefsa lub SEMrusha da ci lepszy obraz.

2. Po napisaniu postu zoptymalizuj go pod kątem docelowego słowa kluczowego.

Optymalizacja strony pod kątem określonego słowa kluczowego nazywa się SEO na stronie. To jest właściwie całkiem proste.

Oto niesamowita infografika autorstwa Briana Deana, która pokazuje ją wizualnie:

Infografika SEO na stronie

Spokojnie, prawda?

3. Aby uzyskać maksymalne wyniki, zbuduj kilka linków.

Linki zwrotne są jednym z wielu czynników rankingowych, które Google bierze pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o SERP bloga. I chociaż nie jest to już jeden z 3 najlepszych czynników w rankingu (jak powiedział kilka lat temu sam Andrey Lipattsez z Google), nadal przyczynia się do ogólnego rankingu.

Ale większość początkujących nie rozumie, że musisz uzyskać linki w naturalny sposób. Możesz skorzystać z naszego przewodnika po tworzeniu linków, aby zwiększyć autorytet swojego bloga.

Z SEO należy również wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak zwiększenie szybkości witryny i zapewnienie prawidłowego działania stron na urządzeniach mobilnych, ale teraz znasz podstawy! (P.S. Oto 5 szybkich sposobów na przyspieszenie witryny, jeśli jesteś zainteresowany.)

Dość o SEO – przejdźmy do bardziej znanego kanału.

Strategia 2: Czy media społecznościowe we właściwy sposób.

Większość osób korzysta z mediów społecznościowych jako platformy do wypychania swoich treści. Jest to całkowicie 100% błędne!

Gary Vee, jeden z najbardziej znanych ekspertów marketingu mediów społecznościowych na świecie, wierzy w metodę „Jab, Jab, Jab, Right Hook”. Innymi słowy, musisz opublikować co najmniej trzy posty lub aktualizacje, które są całkowicie bezpłatne dla obserwujących, zanim spróbujesz coś w zamian uzyskać.

Może to oznaczać udostępnianie treści innych osób wpływowych, udostępnianie treści obserwujących lub udostępnianie bezpłatnych przewodników bez bramy (co oznacza, że ​​nie każesz im dawać im e-maili). Następnie możesz promować ten post za pomocą wszystkich linków partnerskich lub zaangażowanych produktów lub zarabiać na swoim blogu.

Po prostu przestrzegaj tego cytatu, a będziesz dobrze w mediach społecznościowych:

Twoja historia musi podnieść na duchu ludzi i zbudować ich dobrą wolę, aby kiedy w końcu poprosisz ich, by kupili od ciebie, poczują się tak, jakbyś im dał tyle, że byłoby prawie niegrzecznie odmówić.Gary Vee

Ale ty chcesz praktyczne kroki, jak zwiększyć ruch na blogu. Przejdźmy więc do drobiazgów…

Jeśli chcesz zwiększyć ruch z mediów społecznościowych, zrób to:

Zaangażuj swoją społeczność w treść bloga.

Łącze do treści innych blogerów, zachęcaj osoby wpływowe, aby zamieszczały cytaty w swoich postach i udostępniały treści innych osób. Kiedy to zrobisz, oznacz je w nich – i spraw, by wyglądały naprawdę cholernie dobrze. Uzupełnij ich pracę i umieść w tekście przemyślane spostrzeżenia.

Na przykład w ostatnim poście, który napisałem na swoim blogu podróżniczym, przeprowadziłem wywiad z ponad 20 pełnoetatowymi RVersami. Podzielili się swoimi historiami o tym, dlaczego i jak zdecydowali, że życie RV jest dla nich odpowiednie i co im się podoba. W poście wykorzystałem ich duże zdjęcia i zamieściłem na ich stronie oraz profilach w mediach społecznościowych – sprawiłem, że wyglądają naprawdę dobrze.

Kiedy udostępniłem to w mediach społecznościowych, oznaczyłem je wszystkie tagiem w poście. Zaowocowało to ponad 66 akcji i dotarło do 13 000 osób! (Zwróć uwagę, że wydałem niewielkie 5 USD na reklamę. Jeśli potrzebujesz pomocy z reklamami na Facebooku, bardzo polecam KlientBoost – mogą one przetworzyć Twoje reklamy za Ciebie.)
Jak zwiększyć ruch na blogach za pomocą mediów społecznościowych

Aby znaleźć osoby wpływające, możesz użyć narzędzia do odkrywania osób wpływających lub po prostu wyszukać w Google „osoby wpływające na słowa kluczowe. Jeśli chcesz ich wkład, najlepszym sposobem, aby je uzyskać, jest wysłanie im e-maila. Użyłem MailShake do zautomatyzowania procesu docierania do wszystkich wpływowych osób zaangażowanych w powyższy post.

Następna wskazówka:

Zaangażuj się w grupy mediów społecznościowych.

Istnieją grupy Facebook na każdą niszę. Masz także społeczności Google+, grupy LinkedIn i czaty na Twitterze.

Są to społeczności osób zainteresowanych tematem, który piszesz na blogu. Jeśli tego nie używasz, nie robisz tego dobrze. Łatwo je znaleźć – po prostu wpisz temat w pasku wyszukiwania. Zrobiłem to, aby znaleźć odpowiednie grupy RVing w pełnym wymiarze godzin.

Jak znaleźć odpowiednie grupy na Facebooku

Odbywa się to w zasadzie w ten sam sposób na G + i LinkedIn. Dołącz do niektórych grup z dużą liczbą członków.

Oto kilka zasad przewodnich, dzięki którym ta funkcja działa dobrze:

 1. Zawsze przestrzegaj zasad ustalonych przez właściciela. Zawsze.
 2. NIE publikuj żadnych własnych treści, dopóki nie zbudujesz silnych relacji ze społecznością. Może to potrwać kilka dni lub kilka tygodni, w zależności od tego, jak duża i aktywna jest grupa. Zalecam publikowanie co najmniej 10-20 razy z pomocnymi komentarzami przed upuszczeniem linku.
 3. Udostępniaj odpowiednie i przydatne rzeczy. Tak, jak omówiliśmy w ostatniej sekcji, podziel się z innymi członkami grupy i wpływowymi osobami z branży w grupie i oznacz je tagami.
 4. Zobacz zasady 1 i 2.

To naprawdę takie proste. Wykorzystałem tę strategię, aby przyciągnąć ponad 2000 odwiedzających do jednego posta. Ty też możesz to zrobić. Bądź pomocny, przyjazny i szczery – cały marketing sprowadza się do tych trzech rzeczy.

Gary Vee Cytat

Ostatnia wskazówka, jak zwiększyć ruch na blogach, zanim pójdziesz swoją drogą…

Wykorzystaj odpowiednie kanały mediów społecznościowych.

Facebook jest oczywiście największym jak dotąd kanałem społecznościowym. Ale z pewnością nie jest to jedyny ruch.

Osobiście pisałem o SaaS, eCommerce, podróżach, zdrowiu i prawie każdym możliwym temacie marketingowym. Po przetestowaniu wszystkich tych tematów na różnych kanałach znalazłem dwóch największych kierowców ruchu społecznościowego (proszę o bębnowanie)…

 1. Pinterest
 2. Facebook

Te dwa kanały odpowiadają za prawie 9 000 odwiedzających w niecały miesiąc za zaledwie dwa posty na blogu.

Ruch na Pinterest i Facebooku

Fajne jest to, że na początku tego miesiąca nie miałem nawet jednego obserwatora Pinteresta! I nadal mam tylko mniej niż 100 obserwujących.

Obserwujący na Pinterest

Zrobiłem to, postępując zgodnie z przewodnikiem ruchu na stronie Side Hustle Nation na Pintereście. To było bardzo łatwe do skonfigurowania i działało jak urok.

Wniosek

Wiesz już, jak zwiększyć ruch na blogach w 2020 roku.

SEO zapewnia ogromne korzyści w długim okresie, podczas gdy media społecznościowe zapewniają większy natychmiastowy ruch i odbiorców, którzy pomogą Ci w dłuższej perspektywie. Te dwie podstawowe strategie są na tyle krótkie i słodkie, że można je opanować po południu, ale na tyle potężne, by poruszyć igłą w twoim biznesie.

Jeśli uznasz ten artykuł za pomocny, udostępnij go, abyśmy mogli dotrzeć do jak największej liczby osób.

Z jakich strategii marketingowych korzystasz w 2020 roku? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Reply