Jak zarabiać na blogach


Próbujesz dowiedzieć się, jak zarabiać na blogu? Chodzi mi o to, że chociaż tworzenie bloga jest fajne, nie sądzę, aby było wielu ludzi, którzy mieliby coś przeciwko zarabianiu co najmniej niewielkiego dochodu ze swojego bloga!

Ale jak właściwie zarabiasz na swoim blogu? Czy po prostu wyrzucasz kilka wyskakujących reklam i nazywasz to dniem? Cóż, możesz. Ale jeśli wybierzesz takie podejście – pozostawiasz mnóstwo mniej inwazyjnych opcji monetyzacji.

W tym poście omówię całą masę pomysłów na zarabianie pieniędzy na blogu. Omówię wszystko, od najpopularniejszych metod (które być może już znasz) aż po niektóre metody niszowe, których być może jeszcze nie rozważałeś.

Najlepsze jest to, że możesz używać wielu pomysłów na monetyzację w tym samym czasie, aby stworzyć naprawdę zróżnicowany strumień dochodów z Twojego bloga.

Dość czatowania – przejdźmy do pomysłów na zarabianie pieniędzy.

Jak zarabiać blogowanie w 2020 roku

Zanim przejdę do pomysłów, pozwólcie, że krótko opiszę, w jaki sposób zamierzam je zamówić. Chory zacznij od najpopularniejszych metod monetyzacji i powoli zwężają się wraz z ciągłą listą. Jeśli znasz już podstawy zarabiania na blogu, możesz pominąć kilka pierwszych sugestii. W przeciwnym razie zacznij od początku!

1. Promuj produkty poprzez marketing afiliacyjny

Zacznijmy od jednego z największych twórców pieniędzy dla blogerów… których zwykli ludzie często nie znają:

Marketing afiliacyjny.

Dzięki marketingowi afiliacyjnemu zarabiasz za łączenie lub rekomendowanie produktów lub usług w inny sposób jeśli ktoś kupi produkt w wyniku kliknięcia z Twojej witryny. Gdy ktoś kupi po wizycie w Twojej witrynie, otrzymasz prowizję procentową lub zryczałtowaną.

Na przykład możesz napisać wpis na blogu z recenzją produktu i otrzymać zapłatę, jeśli ktoś kupi w wyniku Twojej recenzji. Przykładem tego w akcji jest nasza recenzja SiteGround. Jeśli ktoś z naszej recenzji zarejestruje się w SiteGround, otrzymamy niewielką prowizję. Lub zawsze możesz kuratorować lub wymieniać wiele produktów jednocześnie.

Ważną rzeczą jest to, że klient nadal otrzymuje tę samą cenę, bez względu na to, czy kupi coś na podstawie rekomendacji partnera lub bezpośrednio od dostawcy.

Jak więc znaleźć te możliwości partnerskie?

Jednym ze sposobów jest poszukaj w stopkach witryny firm Partnerzy połączyć. Znaczny odsetek firm ma takie linki i możesz dowiedzieć się o ich programie partnerskim.

Innym sposobem jest zarejestrowanie się w sieci partnerskiej (zbiór programów partnerskich). Niektóre dobre sieci to:

Wreszcie, jeśli jesteś w WordPress, są jeszcze dwie opcje, które możemy polecić:

  1. Nasz własny program partnerski tutaj w ThemeIsle. Sprawdź szczegóły tutaj.
  2. Lista najlepszych powiązanych programów WordPress na rynku.

2. Użyj reklam Google AdSense

Nadaję Google AdSense własną kategorię, ponieważ jest to jeden z najpopularniejszych i najłatwiejszych sposobów zarabiania na blogu. Domyślam się, że wiesz, jak wyglądają reklamy AdSense. Jeśli nie, oto szybki przykład:

jak zarabiać na blogu z Google AdSense

Aby wyświetlać takie reklamy w witrynie, wystarczy zarejestrować się w AdSense i dodać kod reklamy do swojej witryny.

Następnie Google wyświetli reklamy związane z Twoimi treściami i użytkownikami. Otrzymasz zapłatę, jeśli ktoś kliknie Twoją reklamę (znany jako koszt za kliknięcie) lub nawet jeśli ktoś po prostu wyświetli Twoją reklamę (znany jako koszt za wyświetlenie).

3. Akceptuj posty sponsorowane od firm

Czy wiesz, że istnieje mnóstwo firm, które wypłacą ci pieniądze tylko za napisanie postu na ich temat? Takie posty nazywane są postami sponsorowanymi. A jeśli Twój blog uzyska przyzwoity ruch, wiele firm zapłaci za przywilej sponsorowania postu. To może być jedna z twoich głównych strategii na drodze do uczenia się, jak zarabiać pieniądze na blogu.

Jednym ze sposobów znalezienia sponsorów dla swoich postów jest skorzystanie z sieci takiej jak Tapinfluence. Ale szczerze mówiąc, najlepszym sposobem na przyciągnięcie takich możliwości jest utworzenie strony na własnej stronie reklamującej ruch i stawki za sponsorowane posty. W ten sposób reklamodawcy mogą Cię znaleźć. I zaufaj mi, sponsorzy zawsze szukają okazji!

Pamiętaj tylko – dobrą praktyką (i czasem wymaganą przez prawo) jest jasne ujawnianie, kiedy post jest sponsorowany.

4. Użyj innych reklam w sieci reklamowej

AdSense jest technicznie siecią reklamową. Ale ponieważ jest tak popularny, nadałem mu własną kategorię. AdSense nie jest tu jednak jedyną opcją. Istnieje mnóstwo innych sieci, w których wszystko, co musisz zrobić, to dodać kod do swojej witryny i zacząć wyświetlać reklamy.

Pisaliśmy już o niektórych alternatywach AdSense, ale kilka dobrych opcji to:

Nie wiesz, co mam na myśli przez reklamy displayowe? Oto krótki przykład tego, jak może wyglądać reklama Criteo:

przykład reklam criteo

5. Sprzedawaj reklamy bezpośrednio reklamodawcom

AdSense i inne sieci reklam displayowych znajdują dla Ciebie reklamy, dzięki czemu możesz dowiedzieć się, jak zarabiać na blogu, bez konieczności kiwnięcia palcem. Ale w zamian… obniżają koszty reklamodawców.

Więc jeden sposób na potencjalnie zarabiać więcej pieniędzy i mieć większą kontrolę nad reklamami w swojej witrynie, aby odciąć pośrednika. Oznacza to, że bezpośrednio sprzedaje reklamy reklamodawcom.

Podobnie jak posty sponsorowane, najlepszym sposobem na przyciągnięcie tych możliwości jest stworzenie Reklamować strona w witrynie zawierająca szczegółowe informacje o ruchu (w tym zrzuty ekranu Google Analytics). Ale możesz także proaktywnie docierać do firm w swojej niszy.

A kiedy pojawi się kilka reklam, istnieje wiele wtyczek WordPress, które mogą pomóc Ci nimi zarządzać. Niektóre dobre to:

6. Sprzedaj produkt cyfrowy, taki jak eBook

Mówiąc o odcięciu pośrednika… zamiast polegać wyłącznie w zakresie marketingu afiliacyjnego w celu sprzedaży produktów innych osób, możesz stworzyć własny produkt cyfrowy, który sprzedajesz swoim odbiorcom. Chociaż wymaga to trochę pracy z góry, jest to w rzeczywistości dość popularny sposób zarabiania pieniędzy na blogu.

Na przykład zespół ProBlogger stworzył 6 różnych eBooków, które sprzedaje za pośrednictwem swojego bloga:

sprzedaż e-booków w celu zarabiania na blogu

Spróbuj wymyślić produkt, który możesz stworzyć na podstawie swojego bloga. Następnie sprzedaj ten produkt swoim czytelnikom!

7. Zostań niezależnym blogerem

Jeśli już lubisz blogować, możesz użyć własnego bloga jako jednej wielkiej reklamy, aby przyciągnąć klientów gotowych zapłacić za blog. To właściwie całkiem niezły sposób na zarabianie na życie (to właśnie robię!). I jest dość popularny w niektórych niszach blogowych.

Na przykład Carrie Smith Nicholson prowadzi blog o finansach osobistych o nazwie Careful Cents, którego używa również do znajdowania niezależnych klientów blogujących:

niezależny blogowanie

Najlepszy sposób to zrobić? Stwórz Zatrudnij mnie strona jak Carrie. Następnie, jeśli ktoś lubi twoje pisanie, wie dokładnie, jak się z tobą skontaktować.

Ale czego potrzebujesz, aby rozpocząć blogowanie? Polecamy Ci ten kompleksowy przewodnik FirstSiteGuide krok po kroku na temat samodzielnego tworzenia bloga.

8. Utwórz kurs eCourse

Podobnie jak w przypadku tworzenia produktu cyfrowego, takiego jak eBook, uruchomienie własnego eCourse to kolejna popularna metoda zarabiania na blogu. Ponownie pomyśl o tym, w czym jesteś ekspertem … i zaoferuj kurs czytelnikom.

Na przykład Elna Cain ma blog o pisaniu niezależnym, którego używa do promowania swoich kursów online:

jak zarabiać na blogu i ekoursesach

Lub zawsze możesz utworzyć kurs Udemy na podstawie treści swojego bloga i w ten sposób zarabiać pieniądze.

9. Uruchom witrynę członkowską

Ostatnią formą e-booków i kursów online jest uruchomienie pełnej witryny członkowskiej. Dzięki stronie członkowskiej czytelnicy płacą co miesiąc za dostęp do pełnej społeczności informacji.

Przykład takiego działania można znaleźć na stronie „Lab” Digital Marketer. Dzięki Digital Marketer Lab czytelnicy mogą płacić miesięczną opłatę za subskrypcję treści premium:

strona członkowska

10. Obciążaj ludzi czytaniem twoich postów

Wiem… wydaje się, że jest to dość naciągana metoda zarabiania pieniędzy na blogu. Ładowanie ludzi tylko do czytania wszystkie z Twoje posty?! Nikt nigdy nie zapłaciłby… prawda?

To zależy od twojej niszy. Nie polecałbym tej metody w przypadku większości witryn. Ale niektórzy blogerzy faktycznie odnaleźli sukces przy użyciu tej metody. Na przykład Mark Manson pobiera od czytelników 4 USD miesięcznie za czytanie nieograniczonej liczby postów:

sprzedać dostęp do bloga

Czytelnicy mogą czytać ograniczoną liczbę postów za darmo. Ale potem muszą zapłacić, aby kontynuować czytanie. Znowu nie dla wszystkich. Ale jeśli masz długie treści, które ludzie lubią czytać (takie jak Mark), może to być realne podejście.

Dołącz do raportów konsumenckich

Podobnie, raporty konsumenckie pobierają opłatę subskrypcyjną za odblokowywanie bezstronnych opinii i ocen, rabatów i innych.

11. Utwórz podcast

Chociaż ludzie uwielbiają czytać Twoje wpisy na blogu, nie zawsze mają czas na wpatrywanie się w słowa na ekranie. Dlaczego więc nie dotrzeć do nich na innym nośniku z podcastem audio? Podcasting eksploduje obecnie i wielu blogerów wskakuje do tego miksu.

Jednym z najlepszych przykładów jest podcast Smart Passive Income Pat Flynna:

podcasting

Po przekształceniu czytelników bloga w subskrybentów podcastów możesz zacząć zarabiać na swoim podcastie za pomocą reklam.

12. Przyjmuj darowizny

Nie jesteś fanem sprzedaży produktów lub reklam? Zawsze możesz po prostu poprosić o datki! To właśnie robi wielu blogerów w ważnych, ale trudnych do zarabiania niszach.

Jedną z metod jest skorzystanie z usługi takiej jak Patreon, aby zebrać pieniądze od swoich zwolenników. Lub zawsze możesz użyć wtyczki, takiej jak PayPal Darowizny, aby bezpośrednio zbierać darowizny.

13. Sprzedaj usługi doradcze lub coachingowe

Jeśli nie chcesz zostać niezależnym blogerem, innym sposobem na wykorzystanie swojego bloga do sprzedaży usług jest oferowanie usług doradczych lub coachingowych. Zasada jest taka sama, ale sprzedajesz swój czas zamiast pisania.

Na przykład Chris Lema prowadzi popularnego bloga WordPress, którego używa do sprzedaży swoich usług doradczych.

usługi coachingowe

Zasadniczo – wykorzystujesz zawartość swojego bloga do zdobywania wiedzy specjalistycznej – a następnie zarabiasz na konsultacjach.

14. Sprzedaż prowadzi do innych firm

Jeśli masz niszowy blog, informacje o odwiedzających są cenne dla innych firm. Na przykład, jeśli prowadzisz blog na temat ubezpieczeń … firmy ubezpieczeniowe chętnie płacą za dostęp do informacji czytelników.

Informacje dla każdego czytelnika nazywane są „potencjalnym klientem”. Dopóki masz na to przejrzystość, możesz gromadzić te informacje i sprzedawać je innym firmom. Zasadniczo łączysz osobę zainteresowaną (lidera) z firmą, która odpowiada jej potrzebom … za opłatą.

15. Utwórz tablicę ogłoszeń

Jeśli masz dużą publiczność osób zainteresowanych określonym tematem, możesz użyć tej publiczności do stworzenia tablicy ogłoszeń w swojej niszy. Następnie możesz obciążyć firmy za opublikowanie ogłoszenia o pracę wśród docelowych odbiorców.

Jednym z najlepszych przykładów tego jest Job Board ProBlogger. Firmy poszukujące niezależnych blogerów płacą pieniądze ProBlogger za przywilej opublikowania ogłoszenia o pracę:

zrobić tablicę ogłoszeń

16. Sprzedawaj produkty za pośrednictwem eCommerce

Jeśli odbiorcy Twojego bloga są bardziej swobodni niż biznesowi, możesz zarabiać, sprzedając fizyczne towary za pośrednictwem sklepu eCommerce. Na przykład odzież jest ogromnym sprzedawcą blogów, które bardziej skłaniają się ku humorowi i rozrywce.

Jednym z najbardziej udanych przykładów tego jest sklep The Chiver The Chive. Sprzedaje ogromną gamę odzieży, wszystkie napędzane sukcesem bloga The Chive.

17. Sprzedaj swojego bloga i dokonaj wypłaty

I wreszcie, to prowadzi nas do nuklearnej opcji zarabiania na blogu:

Sprzedaż Twojego bloga.

Jeśli znajdujesz się w punkcie, w którym chcesz po prostu wypłacić pieniądze (lub uważasz, że osiągniesz ten punkt w przyszłości), sprzedaż swojego bloga pozwala uzyskać jedną dużą kwotę ryczałtową za całą ciężką pracę, którą w niego włożysz.

Ile możesz oczekiwać od swojego bloga? Zależy to całkowicie od ruchu, wieku, przychodów i konsekwencji. Ale ogólnie… możesz uzyskać od 12 do 30 razy więcej, niż to, co robi Twoja witryna każdego miesiąca.

Na przykład WPLift, popularny blog WordPress, sprzedano za 205,200 USD w 2016 r.

Jeśli chodzi o miejsce sprzedaży bloga, możesz spróbować znaleźć nabywców bezpośrednio lub skorzystać z zewnętrznego rynku, takiego jak:

Podsumowując

I proszę bardzo! 17 realnych sposobów zarabiania na blogu. Nie wszystkie z nich będą dotyczyły konkretnej sytuacji, ale możesz mieszać i dopasowywać, aby stworzyć zróżnicowany strumień monetyzacji.

Jeśli korzystasz z jednej metody zarabiania pieniędzy, narażasz się na ryzyko, jeśli ten strumień dochodów przestanie działać. Ale jeśli powiesz: promuj produkty stowarzyszone, masz kilka reklam AdSense, prowadzisz eCourse, masz podcast w tym samym czasie, wtedy trudno będzie ci stracić cały swój przychód z dnia na dzień!

Teraz do ciebie – czy wymyśliłeś jakieś nowatorskie sposoby zarabiania pieniędzy na blogu? Zostaw nam komentarz, a my dodamy je do listy!

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

Reply