Jak założyć udanego bloga Lifestyle w 6 krokach (i zarabiać pieniądze)


Jeśli chcesz rozpocząć blogowanie fortuny i chwały, to nauczenie się, jak założyć blog lifestyle, powinno być twoim pierwszym przystankiem. Dzięki swojemu interesującemu życiu i działaniom blog lifestyle jest świetną metodą na uzyskanie pozycji lidera, aby uzyskać większy ruch.

Blog lifestyle ma wysoce wizualne treści z dużym naciskiem na różnorodne tematy, które skupiają się wokół blogera i konkretnego haka. Twój haczyk może być wszystkim, od piękna po środowisko, ale musi łączyć wszystko, aby łączyć treści oparte na twoich zainteresowaniach, życiu i widoku na świat.

Niezależnie od tego, czy chcesz założyć blog lifestyle od zera, czy chcesz przejść do blogu lifestyle z niszy, ten przewodnik pokaże Ci, jak założyć blog lifestyle w sześciu prostych krokach:

🤔 Zdecyduj się na swój hak
Co takiego w twoim życiu przyciągnie czytelników? Co posiadasz wiedzę i pasję?
📛 Wymyśl nazwę dostępną jako domena
Jaka jest chwytliwa i niezapomniana nazwa Twojego bloga? Czy możesz to zrobić jako nazwę domeny?
💻 Wybierz hosta i zainstaluj WordPress
Jak wybrać dobrego gospodarza? Która platforma najlepiej jest założyć blog lifestyle?
🎨 Wybierz motyw, aby kontrolować wygląd witryny
Ile kontroli potrzebujesz nad swoim motywem? Jakie są podstawy każdego bloga lifestyle?
🔌 Zainstaluj wtyczki, aby uzyskać dodatkową funkcjonalność
Jak uzyskać przewagę SEO? Jak ułatwić czytelnikom udostępnianie postów? Jak przyspieszyć witrynę, skoro masz tyle zdjęć?
💰 Zarabiaj na swoim blogu
Jak zarabiać na blogu lifestyle?

1. Wybierz hak

Zanim zaczniesz myśleć o technicznych aspektach założenia blogu lifestyle, musisz zdecydować, co obejmie Twój blog lifestyle. Jeśli Twoje życie odróżnia blog lifestyle od innych blogów, to hak pomaga odróżnić go od osobistego bloga.

Pod względem promocji hak ma trzy cenne aspekty. To ci pomoże…

 1. Znajdź odbiorców.
 2. Utrzymaj tempo i motywację do kontynuowania blogu na temat stylu życia.
 3. Opracuj strategię treści i kalendarz redakcyjny.

Wiemy, że w swoim najbardziej podstawowym blogu poświęconym stylowi życia chodzi o codzienne czynności i życie. Ale co w twoim życiu spodoba się czytelnikom? Jak to znaleźć? Zaczyna się od dwóch pytań:

 1. Czym się interesujesz?
 2. Jakie masz umiejętności

Gdy masz dobrą listę swoich zainteresowań i umiejętności, użyj jej, aby wymyślić 3-4 nisze blogów, które możesz pokryć (mogą one również stanowić podstawę do budowania kategorii i strategii treści). Zaczniesz widzieć wzór, który ujawni twój haczyk.

Przykład:

IAmGalla to blog męskiego stylu życia, który powstał jako blog modowy. Teraz blog obejmuje modę, podróże, pielęgnację, dekorowanie i projektowanie. Jeśli jednak przejrzysz stronę główną, zobaczysz, jak mocno opierają się na haczyku modowym, by zyskać szerszy urok.

I Am Galla ma idealny format kategorii blogów lifestyle

2. Uzyskaj nazwę domeny pasującą do Twojego bloga lifestyle

Jednym z zaniedbanych kroków, jak założyć blog lifestyle, jest znalezienie nazwy domeny. Dzięki dobrej nazwie domeny ułatwisz ludziom zapamiętywanie Twojego bloga i udostępnianie go znajomym.

Znalezienie idealnej nazwy może być wyzwaniem, ale będzie o wiele łatwiejsze, jeśli:

 • Zbuduj listę słów kluczowych, pomysłów i słów źródłowych. Usiądź i stwórz mapę myśli, użyj tezaurusa, wymyśl swój pseudonim, aby zbudować listę słów źródłowych.
 • Zachowaj nazwę od 6 do 14 liter – nie za długo.
 • Ułatwiaj pisanie i pisownię oraz unikaj słów zawierających wiele pisowni.
 • Bez łączników. Bez liczb Oba mogą być mylące i wydawać się spamem.
 • Podpowiedź do tematu w nazwie zamiast wciskać słowo kluczowe w.
 • Bądź wyjątkowy i markowy.
 • Bądź niezapomniany i chwytliwy.

Gdy masz już dobrą listę słów, polecam użycie generatora nazw domen, takiego jak Domain Wheel, z dwóch powodów:

 1. Może dostarczać sprytne, kreatywne sugestie na podstawie słowa kluczowego, których można następnie użyć do dalszego udoskonalenia nazwy.
 2. Dostarczy ci sugestii, które są dostępne do zakupu, a także przekieruje do dostawców hostingu, abyś mógł kupić swoją nazwę domeny.
Przykład:

DeliciouslyElla to blog wegańskiego stylu życia, który zawiera przepisy, produkty, porady dotyczące życia, a także udostępnia inspirującą podróż przedsiębiorczą. Nazwa, choć długa, wskazuje na tematy poruszane na blogu i jest zarówno chwytliwa, jak i niezapomniana. Czy to jest markowe? Produkty Deliciously Ella znajdziesz w 6000 sklepach w Wielkiej Brytanii (w tym Starbucks).

Delicious Ella podpowiada na temat bloga, a jednocześnie jest chwytliwa i niezapomniana

3. Wybierz platformę i hosta

Gdy dowiesz się, jak założyć blog lifestyle, ważne jest, aby dokładnie rozważyć swoją platformę i opcje hostingu. Nie brakuje jednego z nich, a także można znaleźć bezpłatne strony do blogowania na swoim blogu lifestyle.

Jeśli jednak planujesz zarabiać na swoim blogu i chcesz mieć elastyczność w dostosowywaniu swojego bloga w razie potrzeby, zalecamy WordPress.

Inne opcje, takie jak Squarespace, mogą również oferować pakiet hostingowy, domenę i edycję, ale w nieco wyższej cenie i bez dedykowanej społeczności.

W WordPress masz dwie możliwości – podejście .com lub .org. Istnieją pewne subtelne różnice między nimi, ale głównie sprowadza się to do tego, że .org jest gospodarzem i ogólnie jest tańszy. Samo hostowane WordPress jest również najlepszą opcją dla całkowitej wolności.

Na szczęście rozpoczęcie samodzielnego korzystania z WordPress jest dość łatwe, ponieważ większość dużych firm hostingowych oferuje proste rozwiązanie do instalacji WordPress za pomocą jednego kliknięcia. Polecamy WordPress, ponieważ jest wysoce konfigurowalny i ma największą obsługę społeczności wszystkich głównych twórców stron.

Kilka krótkich wskazówek na temat wyboru najlepszego hosta dla nowej witryny WordPress:

 • Upewnij się, że Twój host może Cię wspierać, gdy Twoja witryna będzie się powiększać i zwracaj szczególną uwagę na skoki cen między pakietami.
 • Poszukaj opinii na temat ich zespołu wsparcia, ponieważ szybkie i terminowe wsparcie ze znajomością WordPress jest niezbędne do utrzymania Twojej witryny. Sprawdź ich dokumentację i blog, aby zobaczyć, ile oferują porady dotyczące WordPress.
 • Reputacja jest dobrym przewodnikiem i chociaż od czasu do czasu wszyscy mają problemy, konsekwentnie słabe recenzje są oznaką, że powinieneś uruchomić.

➡️ Dla początkujących zalecamy SiteGround, ponieważ:

 • Zainstalują WordPress na Twoim koncie automatycznie. Nie musisz tego robić ręcznie.
 • Sprzedadzą ci także nazwę domeny podczas instalacji. Oznacza to, że możesz zająć się wszystkim za jednym zamachem, zamiast kupować domenę od jednej firmy i hostować od innej.

4. Wybierz motyw

Motyw Twojej witryny WordPress kontroluje wygląd użytkowników.

Kiedy po raz pierwszy pomyślałeś o założeniu blogu o stylu życia, być może nie zdawałeś sobie sprawy, ile czasu potrzebujesz na znalezienie projektu swoich marzeń. Dzięki 11 000 motywów w samym ThemeForest wybranie idealnego motywu WordPress może być czasochłonne. Możesz to znacznie ułatwić dzięki poniższym wskazówkom.

 • Wybierz motyw fotograficzny, taki jak Benson, Hestia lub dowolny motyw, który ma układy preferujące obrazy.
 • Spójrz na stronę blogu, aby zobaczyć, jakie typy układów oferuje i jak łatwo możesz się między nimi przełączać.
 • Układ listy wyświetli Twoje posty w opublikowanej kolejności.
 • Układ oparty na siatce uporządkuje zawartość jako bloki na stronie i położy większy nacisk na obrazy.
 • Kontrola liczby kolumn pomaga uporządkować zawartość w celu wyróżnienia wyróżnionego obrazu.
 • Chcesz także mieć możliwość umieszczania kategorii w różnych obszarach, np. Pod lub nad nagłówkiem, aby pomóc Ci zwrócić na nie uwagę.
 • Lepkie menu może ułatwić czytelnikom poruszanie się po stronie.

Po tych wszystkich rozważaniach polecę Hestię. Jest to dobra opcja dla blogu lifestyle, ponieważ daje swobodę przełączania się między układem listy a układem siatki.

Hestia Pro ma duży wybór opcji dla Twojego układu bloga

Daje to nawet możliwość wyboru liczby kolumn w siatce, co pozwoli wyświetlać obrazy w różnych rozmiarach. Możesz również zobaczyć na tych obrazach, że Hestia ma opcję zastosowania stylu murowanego na swojej stronie blogu.

Kontrola kolumn blogu Hestii pomoże Ci wyróżnić obrazy

5. Niezbędne nieoczywiste wtyczki

Wtyczki WordPress pomagają dodawać nowe funkcje do bloga lifestyle.

Jeśli wiesz coś o blogowaniu, to wiesz, że w 100% absolutnie potrzebujesz Yoast SEO jako części dobrego zestawu narzędzi SEO. Jeśli jednak chcesz zbudować udany blog lifestyle, musisz skoncentrować się na mediach społecznościowych, aby wygenerować ruch. Udostępnianie w mediach społecznościowych i komunikacja ustna pomogą Ci zbudować grono odbiorców tak samo, jak ukierunkowane słowa kluczowe.

Do udostępniania w mediach społecznościowych powinieneś wybrać Orbit Fox. Orbit Fox to nasza bezpłatna wtyczka, która zapewnia dostęp do prostych przycisków udostępniania społecznościowego w swoich postach.

Czy wspominałem już o zdjęciach? Obrazy są jednym z najważniejszych elementów Twojego bloga lifestyle. Jeśli próbujesz podkreślić swój styl życia, musisz być w stanie pokazać go użytkownikom.

Zastanawiając się, jak założyć blog lifestyle, musisz pamiętać, że obrazy sprawią, że Twoja strona będzie ciężka. Niezbędna jest optymalizacja obrazu. Aby uzyskać kompleksowe rozwiązanie, korzystasz z Optimole, ponieważ daje ono najwięcej opcji optymalizacji obrazu.

Oprócz nich sensowne jest również dodanie wtyczek bocznych, które jeszcze bardziej poprawią opcje integracji witryny z platformami takimi jak Instagram i Facebook. Dwa pomysły:

6. Zarabiaj

Ostatnim i najbardziej ekscytującym krokiem na drodze do blogowania o stylu życia jest przede wszystkim zamiana pieniędzy na gotówkę. Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje więcej niż jeden sposób, aby zamienić swojego bloga w pieniądze. W rzeczywistości istnieje co najmniej 17 świetnych sposobów zarabiania pieniędzy na blogu lifestyle, ale oto 4 z najlepszych:

 1. Marketing partnerski znajduje się na szczycie listy, ponieważ Twój blog lifestyle jest naturalnym sposobem na promocję produktów i usług.
 2. Posty sponsorowane są silnym konkurentem, gdy masz wystarczająco dużą grupę odbiorców. Możesz utworzyć stronę reklamową, a także zarejestrować się w sieciach takich jak TapInfluence.
 3. Sprzedaj miejsce reklamowe w swojej witrynie. AdSense można łatwo zintegrować z witryną i nie wymaga konserwacji.
 4. Twórz własne towary i sprzedawaj je za pomocą WooCommerce.

Podsumowując

Teraz wiesz, jak założyć blog lifestyle i jesteś gotowy, aby rozpocząć proces dotarcia do czytelników. Chociaż proces ten może wydawać się trudny, znalezienie publiczności na blogu lifestyle jest zdecydowanie możliwe.

Gdy znajdziesz styl życia, którego promowaniem jest Twoja pasja, możesz zacząć dzielić się nim ze światem.

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

* Ten post zawiera linki partnerskie, co oznacza, że ​​jeśli klikniesz jeden z linków produktu, a następnie kupisz produkt, otrzymamy niewielką opłatę. Nie martw się, nadal będziesz płacić standardową kwotę, więc nie poniesiesz żadnych kosztów z Twojej strony.

Reply