Jak założyć blog z recenzjami WordPress (w 5 łatwych krokach)


Jeśli chcesz wiedzieć, jak założyć blog z recenzjami WordPress, jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule przeprowadzimy Cię przez cały proces, od zera do stworzenia witryny WordPress, w której możesz rozpocząć publikowanie recenzji.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś wiedzieć, jak utworzyć witrynę z recenzjami WordPress, ale nie wiesz, od czego i jak zacząć, przeczytaj naszą pięciostopniową mapę drogową:

Co sprawia, że ​​blog z recenzjami jest dobry?

Jeśli chodzi o stworzenie dobrego bloga z recenzjami, publikowanie wysokiej jakości treści jest kluczowe. Twoje recenzje muszą być dobrze napisane, pouczające i przekonujące. Jeśli chcesz, aby czytelnicy podjęli działania po przeczytaniu jednej z Twoich recenzji – niezależnie od tego, czy chodzi o sprawdzenie innej recenzji w Twojej witrynie, czy dokonanie zakupu – musisz ciężko pracować nad doskonaleniem umiejętności pisania.

Jednak zanim zaczniesz pierwszą recenzję, musisz położyć podwaliny pod nową witrynę. Dlatego potrzebne są następujące elementy:

  • Dobry hosting, który może zapewnić niezawodną wydajność.
  • WordPress motyw zoptymalizowany do prezentowania recenzji w wizualnie atrakcyjny sposób.
  • Wtyczki bezpieczeństwa, które będą chronić twoją stronę przed złośliwymi atakami.
  • Mały zestaw niezbędnych stron, które będą towarzyszyć Twoim recenzjom (więcej na ten temat poniżej).

Wszystko to dobrze, a zarządzanie blogiem z recenzjami będzie (stosunkowo) proste. Jeśli się pomylisz, poważnie zmniejszysz swoje szanse na stworzenie udanego bloga z recenzjami.

W tym przewodniku omówimy wybór najlepszej platformy dla Twojej witryny, prawidłowe zaprojektowanie, dodatkowe narzędzia do zainstalowania, a także sposób publikowania treści i zwiększania grona odbiorców.

Jak założyć blog z recenzjami WordPress

Stworzenie nowej strony internetowej, bez względu na cel, może stać się zniechęcającą perspektywą. Jednak z właściwą radą nie musi tak być. Postępując zgodnie z tym pięcioetapowym przewodnikiem na temat tworzenia blogu z recenzjami WordPress, będziesz na dobrej drodze do uruchomienia nowej witryny.

Krok # 1: Wybierz odpowiednią domenę, hosta i zainstaluj WordPress

Jeśli chodzi o rozpoczęcie blogu z recenzjami WordPress, pierwszym krokiem jest wybranie firmy, która będzie gospodarzem Twojej witryny. Istnieje niezliczona liczba opcji do wyboru, jednak po zapoznaniu się z SiteGround, ten hosting jest naszą zalecaną opcją.

SiteGround nie tylko oferuje wysokiej jakości usługę hostingową, ale z planami zaczynającymi się od około 4 USD miesięcznie, są one również bardzo przystępne. Ponadto SiteGround zajmie się instalacją WordPress, zapewniając rejestrację domen i imponującą obsługę klienta.

Dzięki nazwie domeny i nowej hostowanej instalacji WordPress jesteś teraz na dobrej drodze do stworzenia blogu z recenzjami za pomocą WordPress. Przejdźmy do kroku drugiego.

Krok # 2: Wybierz najlepszy motyw strony z recenzjami WordPress

Jak założyć blog z recenzjami WordPress

Przykład motywu WordPress zoptymalizowanego pod kątem recenzji.

Świeża instalacja WordPressa może nie być warta uwagi. Jednak instalując odpowiedni motyw, możesz szybko przekształcić swojego podstawowego bloga w stylową stronę z recenzjami.

Teraz temat Twojej witryny odegra dużą rolę w określeniu, który motyw wybrać. Jednak w przypadku dobrego, wszechstronnego motywu recenzji nie możesz się pomylić z naszym bezpłatnym motywem recenzji ReviewZine WordPress. Projekt jest ogólnie elegancki, prosty i ma wbudowaną funkcję sprawdzania.

reviewzine

Alternatywnym podejściem jest wybranie z szerszej biblioteki motywów WordPress, a następnie zainstalowanie na nim wtyczki recenzji. Więcej na ten temat w następnym kroku.

Tak czy inaczej, po wybraniu hosta internetowego, zainstalowaniu WordPressa, a następnie wybraniu odpowiedniego motywu, możesz przejść do następnego kroku w naszym przewodniku po blogu z recenzjami.

Krok # 3: Zainstaluj niezbędne wtyczki WordPress

Mimo że Twoja nowa strona internetowa jest już funkcjonalna i zaczyna wyglądać całkiem nieźle, musisz wykonać jeszcze kilka niezbędnych kroków, aby zabezpieczyć i chronić swoją witrynę WordPress, a także włączyć niektóre funkcje specyficzne dla recenzji, jeśli nie używasz motywu który jest wyposażony w te wbudowane.

Mając to na uwadze, niektóre inne typy wtyczek, które zdecydowanie powinieneś rozważyć na blogu z recenzjami, obejmują:

  • Wtyczka do recenzji. Przegląd produktu WP świetnie się do tego nadaje. Oto przykładowe pole oceny, które ta wtyczka pozwala ci utworzyć (zasadniczo chodzi o to, aby takie pola były poniżej twoich indywidualnych recenzji; te pola mogą być odbierane przez Google – ich zawartość może być wyświetlana obok twoich standardowych wizytówek Google):

przykładowe pole przeglądu

Jest wiele więcej, co możesz zrobić, aby poprawić bezpieczeństwo WordPress. Jednak instalacja powyższych wtyczek zabierze Cię tam przez większość czasu.

Krok # 4: Utwórz niezbędne strony

Zanim zaczniesz publikować recenzje w nowej witrynie, musisz najpierw utworzyć kilka stron. Poświęcając czas na opublikowanie niezbędnych stron WordPress, które powinna posiadać każda witryna, możesz sprawić, że Twój blog będzie wydawał się bardziej wiarygodny, godny zaufania i odpowiedni dla odbiorców docelowych. W końcu, jeśli chcesz, aby czytelnicy traktowali Twoje opinie poważnie i postępowali zgodnie z twoją radą, musisz upewnić się, że witryna zawiera wszystkie informacje, których oczekują.

Publikując stronę o stronie, mapę witryny, stronę z początkiem, stronę z zastrzeżeniem i stronę kontaktową na blogu z recenzjami, pomożesz swoim czytelnikom lepiej Cię poznać i znaleźć wszystkie inne informacje, których będą potrzebować, aby cieszyć się Twoją teren.

Krok # 5: Zacznij publikować świetne treści!

W zaledwie czterech krokach wybrałeś hosta internetowego i zarejestrowałeś nazwę domeny, stworzyłeś nową instalację WordPress i zainstalowałeś odpowiedni motyw plus kilka niezbędnych wtyczek. Opublikowałeś także ważne strony, których potrzebuje każda dobra witryna. Teraz nadszedł czas na zabawę – publikowanie treści, które zapewnią wykrycie Twojej witryny, powiększenie grona odbiorców i generowanie przychodów.

Mamy nadzieję, że wybrałeś motyw lub wtyczkę WordPress, która ułatwia publikowanie profesjonalnie wyglądających recenzji w Twojej witrynie. Jeśli tak, funkcje tych narzędzi zajmą się technicznymi aspektami formatowania i prezentacji recenzji, pozostawiając Cię do skoncentrowania się na tworzeniu treści, które Cię pasjonują.

Oto przykład tego, jak można skonfigurować pole oceny za pomocą wspomnianej wtyczki WP Product Review:

Przejrzyj pola pól

Inne kwestie do rozważenia przy tworzeniu blogu z recenzjami WordPress

Oprócz zaprojektowania stylowego bloga z recenzjami WordPress, który jest wypełniony treściami o wysokiej wartości, musisz także proaktywnie podejść do promowania i promowania swojej witryny i jej treści. Co robisz poza Twoja strona może być równie ważna i to, co robisz na to.

Aby pomóc Ci w rozpoczęciu tego aspektu prowadzenia blogu z recenzjami WordPress, oto kilka narzędzi i wskazówek do rozważenia:

Powinno to pomóc w tworzeniu treści, które będą generować ruch, skutecznie promować Twoją witrynę i lepiej rozumieć odbiorców.

Wniosek

Masz teraz wszystkie informacje potrzebne do założenia bloga z recenzjami WordPress. Wszystko, co pozostało do zrobienia, to podjąć działania i rozpocząć publikowanie recenzji w swojej witrynie, a następnie wyjść i promować je! Sukces każdego rodzaju witryny to długi proces, więc nie poddawaj się, jeśli nie zobaczysz wyników z dnia na dzień. Jak powiedział kiedyś Napoleon Hill, większość ludzi rezygnuje ze złota na trzy stopy, więc nigdy nie przestawaj kopać!

Podsumowując, w tym przewodniku, jak założyć blog z recenzjami WordPress, które omówiliśmy:

  1. Wybierz profesjonalnego hosta internetowego, zarejestruj domenę, a następnie zainstaluj WordPress.
  2. Wybierz odpowiedni motyw WordPress.
  3. Zainstaluj niezbędne wtyczki WordPress.
  4. Utwórz ważne strony, których będzie potrzebować Twoja witryna.
  5. Zacznij publikować świetne treści!

Czy masz pytania dotyczące tworzenia witryny z recenzjami WordPress? Odpal w sekcji komentarzy poniżej!

* Ten post zawiera linki partnerskie, co oznacza, że ​​jeśli klikniesz jeden z linków produktu, a następnie kupisz produkt, otrzymamy niewielką opłatę. Nie martw się, nadal będziesz płacić standardową kwotę, więc nie poniesiesz żadnych kosztów z Twojej strony.

Reply