Jak tworzyć angażujące treści wizualne ze starych postów na blogu


Treść wizualna jest jednym z najważniejszych aspektów kampanii marketingowej każdej marki i stanie się ważniejsza dopiero w 2020 r. Dane dowodzą, że ludzie pamiętają więcej z treści wizualnych; posty ze zdjęciami są częściej udostępniane na Twitterze i Facebooku; a filmy są udostępniane jeszcze częściej. Jeśli więc chcesz zmaksymalizować organiczny zasięg swoich treści, musisz tworzyć angażujące treści wizualne i budować wokół nich kampanie marketingowe.

Jednym z najprostszych sposobów tworzenia angażujących treści wizualnych jest oprzyj go na artykułach, które już napisałeś. Dziś omówimy, jak wybrać odpowiednią treść oraz podstawy tworzenia infografik i filmów, dwóch najpopularniejszych form treści wizualnych.

Po co przekształcać stare artykuły w treści wizualne?

W ubiegłym miesiącu długo rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto przepisać i ożywić swoje stare treści na blogu. Wiele z tych samych punktów jest tutaj prawdą. Dodanie nowej treści wizualnej do starych artykułów pomaga Google postrzegać Twoje treści jako „świeże”, co poprawia pozycję w rankingu. Zwiększa także postrzeganą jakość Twoich archiwów, zarówno dla odbiorców, jak i algorytmów jakości Google.

Oparcie treści wizualnych na starych artykułach zapewnia stały strumień pomysłów, z których wszystkie już zbadałeś. Oszczędza to mnóstwo czasu, zwłaszcza gdy wciąż uczysz się technologii potrzebnej do tworzenia angażujących treści wizualnych.

Wybór odpowiednich artykułów do tworzenia angażujących treści wizualnych

Archiwa blogu to świetne miejsce do poszukiwania pomysłów, ale nie wszystkie z tych pomysłów są warte realizacji. Aby stworzyć angażujące treści wizualne, potrzebujesz pomysłu, który faktycznie zaangażuje odbiorców. Najlepsze artykuły do ​​ożywienia spełniają trzy kryteria:

  • Są wiecznie zielone – Główne koncepcje są nadal aktualne lata później, nawet jeśli niektóre szczegóły uległy zmianie
  • Już się angażują – Ludzie aktywnie poszukują i dzielą się tymi informacjami na bieżąco
  • Fakty można łatwo uporządkować w sposób wizualnie atrakcyjny – Praktycznie każdy pomysł można przekształcić w świetną treść wizualną, ale niektórym łatwiej się do niego nadaje niż innym

Pobierając pomysły z archiwów blogów, wiesz już, które artykuły spełniają te kryteria – a przynajmniej możesz uzyskać dostęp do tych informacji za pomocą pulpitu nawigacyjnego Google Analytics.

Zacznij od 10 najpopularniejszych artykułów wszechczasów. Przenieś te, które spełniają wszystkie trzy powyższe kryteria, na listę artykułów, które zamierzasz przekształcić w treść wizualną. Jeśli już wiesz, w jaki rodzaj treści wizualnych chcesz ją zamienić, zwróć uwagę na to obok tytułu.

Po przekształceniu tych artykułów w treść wizualną możesz przejść do tworzenia filmów na podstawie innych udanych artykułów z archiwów. Możesz także rozpocząć tworzenie filmów, które będą pasować do twoich bieżących postów na blogu.

Jak zamienić artykuły w infografiki

Czytelnicy online zwracają szczególną uwagę na obrazy, a informacje i infografiki są najczęściej udostępnianym rodzajem treści (danych). To także jeden z najprostszych sposobów na przekształcenie pomysłów w treść wizualną. Możesz zacząć już dziś, za darmo, bezpośrednio w przeglądarce.

Co należy przekształcić w infografikę?

Niektóre typy artykułów w naturalny sposób nadają się do formatu infograficznego. Artykuły analizujące informacje liczbowe, takie jak statystyki, stanowią szczególnie dobre infografiki. Świetnym przykładem tego, jak to działa, jest infografika „Kiedy publikować w mediach społecznościowych (Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest)” od Revive.Social:

Spójrz tutaj:

Ta infografika została zbudowana na innym blogu, tym: Data Says: Best Times to Post w mediach społecznościowych – Twitter, Facebook, Instagram i więcej.

Istnieje również kilka innych typów artykułów, które działają szczególnie dobrze:

  • Artykuły śledzące historię czegoś tworzą świetne infografiki na osi czasu (tak, możesz to zrobić z historią swojej firmy)
  • Artykuły za i przeciw
  • Inne artykuły ważące jedną opcję względem drugiej
  • Artykuły wyjaśniające, jak działa coś złożonego, na przykład maszyna

Zaznacz wszystkie artykuły na liście, które należą do tych kategorii, i zacznij tworzyć!

Jak zrobić świetne infografiki

Istnieją trzy aspekty tworzenia świetnych infografik: projekt, fakty i aspekt techniczny.

Twój projekt będzie się różnić w zależności od poruszanego tematu, ale istnieją pewne podstawowe zasady projektowania, których powinna przestrzegać każda infografika. Równoważenie obrazów i tekstu, pozostawianie białych znaków i wybór trzech czcionek (nagłówek, treść i notatki boczne / smak) ułatwiają trawienie i zapamiętywanie informacji. Przestrzeganie tych zasad daje infografikę największą szansę na sukces.

Konieczne jest również upewnienie się, że fakty są w 100% dokładne podczas tworzenia infografiki. Nie musisz poprawiać infografiki za każdym razem, gdy coś się zmieni, ale publikowanie nieścisłości bezpośrednio z bramki to niezawodny sposób na utratę wiarygodności. Więc dokładnie sprawdź wszystko w swoim artykule przed przeniesieniem informacji do infografiki.

Jeśli chodzi o stronę techniczną, istnieje kilka bezpłatnych twórców infografik online. Producent infografik Canva jest najpopularniejszy, a Canva oferuje również inne możliwości projektowania graficznego. Mają także dziesiątki bezpłatnych elementów projektu i setki elementów o wartości 1 USD, których możesz użyć do tworzenia markowych treści wizualnych.

Możesz dowiedzieć się więcej z przewodnika po infografice Canva lub pełnego przewodnika dotyczącego tworzenia infografik dla osób niebędących projektantami z Meltwater.

Jak zamienić artykuły w treści wideo

Wideo to najbardziej angażująca treść wizualna i szybko przejmuje Internet. W 2019,0 roku stanowiło to 80% globalnego ruchu internetowego. I ludzie konsumują wideo dokładniej niż inne rodzaje treści.

(Wykresy autorstwa Visualizer Lite.)

Niestety, tworzenie wideo jest najbardziej czasochłonnym materiałem – ale możesz go znacznie skrócić, opierając swoje filmy na pomysłach, które już masz. Integracja wideo z Twoim blogiem pozwala budować kampanie marketingowe jednocześnie.

Każdy rodzaj artykułu można zamienić w wideo, ale artykuły z dużą historią lub samouczki / pokazy często działają najlepiej.

Jak tworzyć świetne treści wideo

Wielu właścicieli firm uważa, że ​​świetne wideo oznacza wydawanie fortuny na sprzęt wideo, ale większość potrzebuje tylko sprzętu średniego zasięgu. Twoja osobowość i jakość / prezentacja twoich informacji będą łączyć się z twoimi odbiorcami.

Większość osobistości z YouTube ma to dzięki swoim osobowościom. Wszystko, od tła po to, co faktycznie mówisz, powinno pokazywać osobowość Twojej marki. Zrób kilka ćwiczeń wideo, aby przyzwyczaić się do mówienia do kamery. Jeśli nie możesz się z tym pogodzić, poproś kogoś, aby to zrobił. I bądź ze sobą szczery w kwestii swojego wykonania. Zapytaj także innych o opinie. Ważniejsze jest znalezienie odpowiedniej osoby niż zrobienie tego sam.

Kiedy już przyzwyczaisz się do kamery, skup się na historii, która łączy Twoje informacje. Nie zapomnij wspomnieć o napisanych przez ciebie artykułach związanych z tym tematem. Możesz również wspomnieć o innych zasobach wysokiej jakości, aby dodać jeszcze więcej wartości.

Możesz dowiedzieć się więcej na temat tworzenia świetnych filmów z Przewodnika Wix na temat zakładania kanału YouTube dla małych firm lub The Small Business Buide na markowe filmy z Crazy Egg.

Oto kilka przykładów, które zespół ThemeIsle stworzył na podstawie swoich postów na blogu:

Końcowa rada

Nauka tworzenia angażujących treści wizualnych jest jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją małe firmy, ale ich pokonanie zrewolucjonizuje Twój biznes. Korzystanie z tematów, które odniosły już sukces na blogu, maksymalizuje potencjał treści wizualnych.

Zacznij już dziś, przeglądając 10 najważniejszych artykułów i decydując, w jaki rodzaj treści wizualnych chcesz je przekształcić. Po przejrzeniu starych artykułów istnieje kilka sposobów, aby uzyskać więcej pomysłów na treść – także w przypadku filmów.

Co robisz teraz, aby włączyć treści wizualne do ogólnej strategii biznesowej?

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

Reply