Jak przesłać witrynę do Google w 2020 r. (Łatwy przewodnik krok po kroku)


„Jak zgłosić witrynę do Google?” To pytanie, które regularnie zadajemy tutaj w ThemeIsle. Dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik dla początkujących, który pokazuje, jak przesłać witrynę do Google.

W tym przewodniku nauczysz się:

 • Jak sprawdzić, czy Twoja witryna została już zaindeksowana przez Google.
 • Dlaczego i jak zarejestrować witrynę w Google Search Console.
 • Jak stworzyć mapę witryny z Yoast SEO.
 • Jak przesłać mapę witryny za pośrednictwem Google Search Console.
 • Jak korzystać z narzędzia do sprawdzania adresów URL, aby przesyłać pojedyncze adresy URL.

Omówimy również kilka wskazówek dotyczących tego, co jeszcze możesz zrobić, aby Twoja witryna uzyskała dobrą pozycję w wyszukiwarce Google.

Zacznijmy…

Czy musisz przesłać stronę internetową do Google?

Zanim zaczniemy, zamierzam tylko podkreślić, że przesłanie Twojej witryny do Google jest nie coś co musisz zrobić.

Google znajduje witryny i indeksuje treści za pomocą robotów indeksujących. Boty te eksplorują Internet, regularnie sprawdzają zawartość witryn, a także znajdują nowe witryny. Większość witryn jest wykrywana przez boty i nie została ręcznie wymieniona w Google.

Możesz jednak przesłać swoją witrynę do Google, jeśli …

 • Uruchamiasz nową stronę
 • Twoja witryna nie została jeszcze zaindeksowana w Google (omówimy, jak to sprawdzić dalej)
 • Dodasz nową treść do konkretnej strony i chcesz, aby była ona natychmiast zaindeksowana.

Przesyłając swoją witrynę do Google, upewniasz się, że Google jest świadomy jej obecności, co może pomóc w szybszym pozycjonowaniu w Google.

Jak sprawdzić, czy Google już znalazł Twoją witrynę

Jeśli nie masz pewności, czy Twoja witryna została wykryta i zindeksowana przez pająki Google, możesz to sprawdzić samodzielnie.

Aby to zrobić, wpisz site:mywebsite.com w wyszukiwarce Google. Otrzymasz teraz listę wszystkich stron, postów i innych typów treści wymienionych w Google.

prześlij witrynę do wyszukiwarki Google

Jeśli Google nie zwróci żadnych wyników, Google nie może jeszcze znaleźć i zindeksować Twojej witryny. W takim przypadku dobrym pomysłem jest przesłanie witryny do Google.

Pierwszym krokiem w tym procesie jest rejestracja w Google Search Console. Dowiedzmy się, jak to zrobić…

Zarejestruj swoją witrynę za pomocą Google Search Console

Strona główna Google Search Console

Rejestracja witryny w Google Search Console jest niezbędna, jeśli chcesz kontrolować, w jaki sposób Twoja witryna wchodzi w interakcję z wyszukiwarką Google. Oto tylko niektóre z zalet Google Search Console…

 • Pobierz treść indeksowaną przez Google – Po zarejestrowaniu się w Google Search Console możesz przesyłać mapy witryn i poszczególne adresy URL.
 • Kontrola adresu URL – Zobacz szczegółowe informacje na temat indeksowania, indeksowania i wyświetlania stron.
 • Zobacz analitykę wyszukiwania – Dowiedz się, które wyszukiwane hasła przyciągają użytkowników do Twojej witryny, analizuj pozycje stron w wyszukiwarce Google i wiele więcej.

Rejestracja witryny w Google Search Console jest darmowa, szybka i łatwa. Aby to zrobić, otwórz stronę Google Search Console i kliknij Zacząć teraz. Następnie pod Domena, wprowadź adres URL swojej witryny.

Google Search Console

Google udostępni teraz listę opcji umożliwiających sprawdzenie, czy jesteś właścicielem swojej witryny. Jeśli korzystasz już z Google Analytics, możesz zweryfikować swoją witrynę przy użyciu istniejącego kodu śledzenia Google Analytics.

W przeciwnym razie zalecamy użycie Rekord DNS metoda. Po wybraniu tej metody Google wyświetli kod, który trzeba wprowadzić w konfiguracji DNS swojej witryny. Aby to zrobić, skopiuj i wklej kod.

Sprawdź konsolę Google

Następnie musisz zalogować się na swoje konto hostingowe i na stronie cPanel Wybierz Zaawansowany edytor stref DNS.

Prześlij witrynę do Google

Następnie dodaj kod Google Search Console jako rekord TXT.

Prześlij witrynę do Google

Jeśli nie masz pewności co do tego procesu, po prostu porozmawiaj z zespołem pomocy technicznej swojego dostawcy usług hostingowych, który poprowadzi Cię przez to, co musisz zrobić, lub sam doda kod (dzięki SiteGround!)

Kod Google

Będziesz wtedy musiał czekać od kilku godzin do dnia na dzień Zweryfikować Twoja witryna z Google Search Console.

Zweryfikowano własność

Utwórz mapę witryny za pomocą Yoast SEO

Mapa witryny to plik, który udostępnia wyszukiwarkom informacje na różnych stronach witryny. Po przesłaniu mapy witryny Google może łatwo pobrać strony witryny i zindeksować je w wyszukiwarce Google.

Yoast SEO to darmowa wtyczka WordPress, która automatycznie generuje mapy witryn XML różnych sekcji witryny. Sekcje są następnie łączone w celu utworzenia indeksu map witryn dla Twojej witryny – ten link przesyłasz do Google.

Aby utworzyć mapę witryny za pomocą Yoast SEO, najpierw zainstaluj wtyczkę na swojej stronie. (Aby uzyskać więcej informacji, jak to zrobić, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla początkujących, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress).

Gdy tylko aktywujesz wtyczkę, automatycznie utworzy ona mapę witryny. Aby uzyskać dostęp do mapy witryny, przejdź do yoursite.com/sitemap_index.xml:

Zgłoś witrynę do Google - Indeks map witryn

Trzymaj ten adres URL pod ręką, ponieważ w następnym kroku musisz go przesłać do Google.

Prześlij witrynę do Google

Aby przesłać witrynę do Google, wróć do Google Search Console i upewnij się, że wybrałeś swoją witrynę za pomocą Wyszukaj nieruchomość menu rozwijane w lewym górnym rogu:

Dodaj nową mapę witryny

Następnie kliknij Mapy witryn opcja pod Indeks na pasku bocznym. Następnie otrzymasz opcję Dodaj nową mapę witryny. Wpisz adres URL mapy witryny i kliknij Zatwierdź.

Google potwierdzi, że mapa witryny została pomyślnie przesłana. Google przetworzy następnie mapę witryny i wkrótce zaindeksuje witrynę:

Mapa strony przesłana

Użyj narzędzia Kontrola adresów URL dla poszczególnych adresów URL

Jeśli Twoja witryna składa się tylko z kilku stron lub dodałeś nowe strony, które chcesz natychmiast zindeksować, możesz użyć narzędzia do sprawdzania adresów URL Google Search Console, aby przesłać te konkretne strony do Google.

Aby to zrobić, wybierz Kontrola adresu URL z menu po lewej stronie. Następnie wpisz adres URL, który chcesz przesłać do Google Szukaj funkcjonować.

Jak przesłać pojedynczy adres URL witryny do Google

Google Search Console uruchomi następnie test na żywo, pobierając i sprawdzając adres URL w czasie rzeczywistym. Jeśli nie ma wykrywalnych błędów, możesz Zażądaj indeksowania.

Zażądano indeksowania

Google doda teraz adres URL do kolejki indeksowania priorytetowego. Po zaindeksowaniu strony adres URL zostanie zaindeksowany, co pomoże mu uzyskać pozycję w wyszukiwarce Google.

Jak sprawić, by Twoje treści zajmowały wyższą pozycję w Google

Tylko dlatego, że przesłałeś swoją witrynę do Google, nie gwarantuje to w żaden sposób, że Twoje treści będą dobrze pozycjonowane w wyszukiwarce Google. Jeśli stwierdzisz, że Twoje posty i strony nadal walczą o miejsce w rankingu pod kątem słów kluczowych, musisz upewnić się, że wdrażasz sprawdzone metody SEO.

Czy masz dodatkowe pytania dotyczące przesyłania witryny do Google? Jeśli tak, prosimy o komentarz w komentarzach poniżej…

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

Reply