Jak przeprowadzić audyt zawartości witryny w 2020 r


Jeśli od czasu do czasu nie posprzątasz domu, zamieni się on w bałagan. To samo dotyczy stron internetowych (nawet jeśli nie jest to tak oczywiste). Z czasem posty stają się nieaktualne, obrazy przestają się ładować, linki się psują i wiele więcej. Jeśli od czasu do czasu nie przeprowadzasz audytu zawartości witryny, sprawy mogą wymknąć się spod kontroli.

Celem audytu witryny jest wychwycenie wszystkich wspomnianych wcześniej problemów i niezwłoczne ich naprawienie. W zależności od tego, jak duża jest Twoja witryna, może to być dużo pracy, ale poprawi również komfort odwiedzającego – co zawsze powinno być Twoim głównym celem.

W tym artykule porozmawiamy nieco więcej o tym, czym są recenzje treści i dlaczego są tak ważne. Następnie przejdziemy cztery kroki do podstawowego audytu treści witryny. Zacznijmy!

Co to jest przegląd treści (i jak może ci pomóc)?

Ideą przeglądu treści lub audytu witryny jest inspekcja od góry do dołu, aby sprawdzić, czy coś jest nie na miejscu. Jeśli chodzi o witryny, może to oznaczać takie elementy, jak:

  • Nieaktualne posty
  • Uszkodzone linki i obrazy
  • Strony wymagające przeprojektowania
  • Zduplikowane treści, które można połączyć ze sobą

Załóżmy na przykład, że opublikowałeś post na blogu o najlepszych hostach WordPress w 2018 roku. Problem polega na tym, że tego rodzaju rankingi zmieniają się stale, więc jeśli chcesz przekazać odwiedzającym najdokładniejsze informacje, musisz zaktualizować poczta co roku.

Audyt zawartości witryny pomoże ci zidentyfikować problem, dzięki czemu możesz podjąć kroki w celu jego rozwiązania. W idealnym przypadku proces ten będzie przeprowadzany co kilka miesięcy, aby upewnić się, że zawartość witryny jest aktualna i wszystko działa tak, jak powinno. Może to chwilę potrwać, w zależności od tego, jak obszerna jest twoja biblioteka treści, ale może również pomóc zadowolić odwiedzających – jest to więc konieczność.

Jak przeprowadzić audyt zawartości witryny (w 4 krokach)

Idea audytu zawartości witryny może wydawać się zastraszająca, dlatego podzielmy go na cztery proste kroki, z którymi należy się zmierzyć, gdy przyjdzie czas na audyt.

1. Poszukaj uszkodzonych linków na swojej stronie

Linki są kluczowym elementem każdej witryny. Bez nich nie możesz przechodzić od strony do strony, przekierowywać odwiedzających do potrzebnych informacji ani pracować nad optymalizacją wyszukiwarki (SEO).

Oczywiście strony internetowe zmieniają się z czasem, co może powodować problemy. Na przykład może to być link do zewnętrznej strony, która przełączyła się w tryb offline lub możesz usunąć stronę i zapomnieć o aktualizacji linków. W każdym razie, gdy odwiedzający znajdzie uszkodzony link, odbije się to negatywnie na tobie.

Aktualizacja linku zajmuje tylko sekundy. Trudność polega na ustaleniu, czy w Twojej witrynie nie ma żadnych uszkodzonych linków. Na szczęście istnieje wiele narzędzi, które mogą pomóc w wykrywaniu uszkodzonych linków. Dla użytkowników WordPress najprostszą opcją jest wtyczka Broken Link Checker:

2. Zidentyfikuj powtarzające się treści i scal je

Po pewnym czasie prowadzenia witryny prawdopodobnie skończysz publikować treści, które podążają za wcześniej opisanymi przez Ciebie treściami.

Opierając się na naszym wcześniejszym przykładzie, wyobraź sobie, że zamiast aktualizować nasz post o najlepszych budżetowych hostach WordPress, opublikowaliśmy nowy. Z technicznego punktu widzenia byłoby to również „skuteczne”. Jednak użytkownicy mogą się mylić, jeśli opublikujesz więcej niż jeden artykuł na ten sam temat.

Biorąc to pod uwagę, spójrz na swoją bibliotekę postów WordPress i sprawdź, czy nie ma zduplikowanych treści. Jeśli jednak znajdziesz jakieś, nie usuwaj tylko jednego z postów – zamiast tego poszukaj sposobu na scalenie ich treści w jedną publikację.

Dzięki takiemu podejściu możesz spróbować zbudować ostateczny zasób na określony temat (podobnie jak zaleca technika wieżowca). Jeśli dobrze zagrasz w swoje karty, możesz skończyć z postem na blogu, który generuje znacznie większy ruch niż ich dwoje rodziców łącznie.

Za każdym razem, gdy „scalisz” dwa posty, będziesz chciał użyć przekierowania 301, aby wysłać ruch ze słabszego postu do nowej wersji.

3. Sprawdź swoje posty pod kątem niepoprawnych informacji i zaktualizuj je

Rozważ opublikowanie posta na temat korzystania z edytora WordPress, w tym szczegółowych instrukcji. Przez lata edytor działał tak samo:

Wtyczka Classic Editor.

Gdyby jednak ktoś szukał instrukcji, jak obecnie korzystać z edytora, spodziewałby się znaleźć informacje dotyczące bloków:

Aby zaktualizować do nowego edytora bloków, potrzebujesz audytu zawartości witryny

Na wynos, bez względu na to, jak dobrze napisane i zbadane są twoje posty, mogą stać się nieaktualne. Twoim zadaniem jest pilnowanie informacji, które nie są już poprawne, i aktualizowanie ich w treści. W ten sposób użytkownicy przeglądający twoją witrynę nie zostaną źle poinformowani.

Pamiętaj też, że udostępnianie niepoprawnych informacji może sprawić, że będziesz wyglądać nieprofesjonalnie. Aby upewnić się, że tak się nie stanie, od czasu do czasu przeglądaj stare posty, zatrzymując się, aby sprawdzić, czy uważasz, że któryś z nich potrzebuje aktualizacji.

4. Przejrzyj taksonomie swoich postów i stron

Jak zapewne wiesz, WordPress pozwala używać kategorii i tagów do organizowania zawartości witryny. Im większa biblioteka, tym bardziej złożone stają się te opcje organizacji.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​zbyt często zdarza się bałagan tagów i kategorii, z których wielu nie korzysta zbyt często. Problem polega na tym, że kategorie i tagi mogą wpływać na Twoje SEO, więc chcesz mieć pewność, że są one tak dokładne, jak to możliwe.

Dodawanie kategorii.

Na początek przejdź do deski rozdzielczej Kategorie i Tagi zakładki w obrębie Posty Sekcja. Wewnątrz znajdziesz listy wszystkich utworzonych kategorii i tagów. Po prawej stronie możesz zobaczyć sekcję o nazwie Liczyć, który pokazuje, ile wpisów należy do każdej kategorii.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli kategoria lub tag ma małą liczbę lub nie ma ich wcale, prawdopodobnie możesz ją usunąć i przenieść te posty do szerszej kategorii, która będzie częściej wykorzystywana.

Jeśli alternatywa nie jest łatwo dostępna, konieczne może być scalenie tagów lub kategorii – co można zrobić, tworząc nowe i przypisując do nich posty.

Wniosek

Wiele osób uważa, że ​​prowadzenie strony internetowej polega na publikowaniu nowych treści i czerpaniu korzyści. Jednak proces ten obejmuje znacznie więcej. Aby Twoja witryna nie uległa bałaganowi, musisz regularnie sprawdzać, czy wszystkie treści są aktualne i czy wszystko działa tak, jak powinno.

Ten proces to audyt zawartości witryny, a podstawowy obejmuje co najmniej następujące cztery kroki:

  1. Poszukaj uszkodzonych linków w swojej witrynie.
  2. Zidentyfikuj powtarzające się treści i scal je.
  3. Sprawdź swoje posty pod kątem nieaktualnych (lub niepoprawnych) informacji.
  4. Przejrzyj swoje kategorie i tagi.

Czy masz pytania dotyczące sposobu przeprowadzania audytu zawartości witryny? Porozmawiajmy o nich w sekcji komentarzy poniżej!

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

Reply