Jak „prawidłowo” przenieść WordPress z HTTP na HTTPS (2020)


W 2014 r. Google ogłosiło, że HTTPS jest oficjalnie jednym z głównych kryteriów wyszukiwania Google. Ta jedna niewielka decyzja zmieniła HTTPS z „rzeczy, o które martwią się tylko sklepy eCommerce” na „coś, co każdy użytkownik WordPress powinien wdrożyć, jeśli chce zmaksymalizować swoje pozycje wyszukiwania”. Ale tak ważne, jak to jest, WordPress HTTPS jest, na szczęście, również zaskakująco łatwy do wdrożenia. Oto jak dodać WordPress HTTPS do swojej witryny.

W tym poście pokażę dokładnie, jak dodać HTTPS do WordPressa za pomocą witryny produkcyjnej na żywo. Omówię wszystko, od implementacji HTTPS w witrynie WordPress po aktualizację Google Analytics i Google Search Console.

7 kroków, aby przenieść witrynę WordPress na HTTPS

Krok 1: Dodaj WordPress HTTPS, instalując certyfikat SSL

Omówiliśmy już niektóre źródła tanich certyfikatów SSL WordPress, więc możesz wybrać się na szybki objazd, jeśli nie wiesz, od czego zacząć. Ponieważ certyfikaty SSL zapewniają połączenie HTTPS z witryną WordPress, oba terminy zostaną użyte zamiennie w tym artykule.

Jeśli korzystasz z hostingu współdzielonego, najłatwiejszym do wdrożenia certyfikatem SSL jest Let’s Encrypt. Jak omówiono w Sufyan, certyfikaty Let’s Encrypt mają tę zaletę, że są zarówno bezpłatne, jak i szeroko wspierane przez dostawców hostingu.

Ta druga kwestia jest niezbędna, ponieważ jeśli nie hostujesz swojej witryny WordPress na dedykowanym serwerze, potrzebujesz wsparcia hosta, aby zainstalować certyfikat SSL.

Tak więc, aby zainstalować certyfikat Let’s Encrypt SSL, zalecamy skontaktowanie się z obsługą klienta lub sprawdzenie jego bazy wiedzy. Niestety nie mogę podać dokładnych instrukcji, ponieważ konkretny proces będzie się różnić w zależności od hosta.

Na przykład w SiteGround muszę tylko kliknąć jeden przycisk w moim cPanelu, ale twój host może być inny:

Jak dodać WordPress HTTPS

Po zainstalowaniu certyfikatu SSL możesz sprawdzić, czy jest aktywny, przechodząc do https://yourdomain.com. Jeśli certyfikat jest poprawnie zainstalowany, powinieneś zobaczyć coś takiego:

wordpress-ssl-certificate-2

Google informuje, że certyfikat SSL jest aktywny, ale połączenie nadal nie jest w 100% prywatne z powodu problemów, które naprawimy w następnym kroku.

Z drugiej strony, jeśli Twój WordPress HTTPS nie jest poprawnie zainstalowany, pojawi się coś takiego jak poniżej i będziesz musiał skontaktować się z hostem:

wordpress-ssl-certyfikat-3

Krok 2: Zainstaluj i skonfiguruj wtyczkę Really Simple SSL

Pamiętasz, jak powiedziałem, że musisz rozwiązać niektóre problemy, aby certyfikat SSL działał poprawnie? Naprawdę prosta wtyczka SSL jest najłatwiejszym sposobem na to.

Google zapewnia, że ​​„połączenie jest prywatne ALE”Ostrzeżenie, ponieważ Twoja witryna WordPress nadal zawiera obrazy lub inne media, które są wstawiane za pomocą zwykłego http:// URL zamiast nowego https:// URL. Aby rozwiązać problem, musisz cofnąć się i zaktualizować każdy link do obrazu https://.

Na szczęście nie musisz tego robić ręcznie. Naprawdę prosta wtyczka SSL poradzi sobie z tym. Wtyczka wprowadzi również dwie inne ważne zmiany:

  1. Aktualizuje adres URL Twojej witryny do HTTPS w ustawieniach WordPress.
  2. Dodaje przekierowanie 301, aby wysłać cały ruch ludzi i wyszukiwarek do wersji HTTPS twoich stron. To jest kluczowy aby uniknąć potencjalnej kary za powielanie treści w Google.

Aby poradzić sobie z tym wszystkim, zainstaluj i aktywuj Really Simple SSL.

Po aktywacji powinno zostać wyświetlone wyskakujące okienko:

wordpress-ssl-certyfikat-4

Kliknij Śmiało, aktywuj SSL! Po kliknięciu przycisku prawdopodobnie zostaniesz wylogowany ze swojego pulpitu nawigacyjnego i poproszony o ponowne zalogowanie. Nie martw się – jest to naturalna konsekwencja zmiany adresu URL WordPress z HTTP na HTTPS. Wystarczy zalogować się ponownie przy użyciu swojej normalnej nazwy użytkownika / hasła.

Powinieneś zobaczyć, że adresy URL w twoim Ustawienia główne teraz mają HTTPS:

wordpress-ssl-certyfikat-5

Aby upewnić się, że wszystkie pozostałe ustawienia SSL zostały poprawnie zaktualizowane, przejdź do Ustawienia → SSL. Powinieneś zobaczyć zielone znaczniki wyboru obok wszystkich ustawień:

wordpress-ssl-certyfikat-6

Krok 3: Zweryfikuj sukces WordPress HTTPS na interfejsie

Teraz powinieneś przejść do publicznych części swojej witryny i zweryfikować dwie rzeczy:

Najpierw upewnij się, że jeśli podasz swój adres URL jako http://yourdomain.com, automatycznie przekierowuje cię do https://yourdomain.com.

Następnie upewnij się, że widzisz „zieloną kłódkę” na wszystkich stronach witryny. Jeśli używasz Google Chrome, powinno to wyglądać tak:

wordpress-ssl-certificate-7

To wszystko, co musisz zrobić, aby dodać WordPress HTTPS! Jeśli jednak korzystasz z Google Analytics, CDN i / lub Google Search Console, nadal musisz rozwiązać kilka problemów związanych z utrzymaniem porządku.

Krok 4: Zaktualizuj adres URL swojej witryny w Google Analytics

Aby zachować dokładne śledzenie statystyk, musisz zmienić adres URL w Google Analytics z HTTP na HTTPS. Aby to zrobić, przejdź do Administrator → Ustawienia nieruchomości. Następnie zmień menu rozwijane z http: // do https: // pod Domyślny adres URL oprawa:

wordpress-ssl-certyfikat-8

Pamiętaj, aby zapisać ustawienia. Kod śledzenia dodany do witryny WordPress pozostanie dokładnie taki sam, więc nie musisz aktualizować niczego poza tą stroną.

Krok 5: Utwórz nową usługę w Google Search Console

Niestety, jeśli używasz Google Search Console, nie możesz po prostu zmienić adresu URL swojej witryny. Aby utworzyć zaktualizowaną usługę, musisz utworzyć nową wersję HTTPS. Przejdź do witryny Google Search Console i kliknij Dodaj nieruchomość:

wordpress-ssl-certificate-9

Zauważ, jak mam dwie wersje mojej witryny z portfolio? To dlatego, że niedawno zmieniłem go na HTTPS.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać swoją witrynę. Powinieneś również dodać mapę witryny dla wersji HTTPS swojej witryny:

wordpress-ssl-certificate-9-1

Po dodaniu wersji HTTPS witryny wszystko w Search Console będzie działać tak jak wcześniej.

Krok 6: Zaktualizuj adres URL CDN na HTTPS

Jeśli używasz sieci CDN (sieci dostarczania treści), prawdopodobnie musisz także zaktualizować adres URL w ustawieniach CDN. Ponieważ dokładny proces będzie zależał od konkretnej sieci CDN, której używasz, nie mogę udzielić Ci szczegółowych instrukcji.

Powinieneś skontaktować się z CDN lub przejrzeć dokumenty wsparcia CDN, aby ustalić, czy / jak możesz zaktualizować swój adres URL do HTTPS.

Jeśli nie masz pojęcia, czym jest CDN, możesz całkowicie zignorować ten krok!

Krok 7: Zaktualizuj wszystkie linki, które kontrolujesz, do HTTPS

Jeśli łączysz się z witryną WordPress z dowolnego profilu w mediach społecznościowych lub innych witryn zewnętrznych, powinieneś zaktualizować wszystkie te linki, aby wskazywały na wersję HTTPS swojej witryny. Możesz również wysłać wiadomość e-mail do wszystkich przyjaznych webmasterów, którzy linkują do Ciebie i poprosić ich o zaktualizowanie adresu URL Twojej witryny.

To nie jest absolutna konieczność ponieważ wtyczka Really Simple SSL dodała przekierowania 301, aby automatycznie wysyłać ruch HTTP do HTTPS. Jest to jednak najlepsza praktyka i eliminuje potrzebę przekierowań.

Jeśli chcesz wymusić SSL i HTTPS w obszarze administracyjnym WordPress, możesz dodać następujący wiersz w pliku wp-config.php:

define('FORCE_SSL_ADMIN', true);

Czy przejście na WordPress HTTPS spowoduje tymczasowy spadek rankingu?

Google jest całkiem jasne, że SSL jest pozytywnym czynnikiem rankingowym. Ale niektórzy martwią się, że faktyczny proces przejścia na WordPress HTTPS może spowodować chwilowy dip rankingi.

Dopiero niedawno zdecydowałem się dodać WordPress HTTPS do mojej witryny, więc nie mogę powiedzieć, czy wpłynie to na organiczne rankingi z pierwszej ręki (Google jeszcze nie zaindeksował mojej witryny). Ale przeczytałem sporo na ten temat i wydaje się, że ogólny konsensus jest taki nie ma znaczącego tymczasowego spadku rankingów. Jeśli chodzi o zmiany adresów URL, jest to dość niewielki i taki, który Google może łatwo zrozumieć.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące dodawania WordPress HTTPS, daj mi znać w komentarzach, a postaram się pomóc!

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

Reply