Jak napisać nagłówek, który przyniesie rezultaty: 3 kluczowe strategie


Treść Themeisle jest bezpłatna. Kupując za pośrednictwem linków polecających na naszej stronie, otrzymujemy prowizję.

Zaangażowanie treści jest podstawą każdej udanej witryny. Problem w tym, że możesz być fantastycznym pisarzem, ale często ludzie nie klikają twoich artykułów, chyba że nagłówek sprzedaje je według pomysłu. Jeśli nie wiesz, jak napisać nagłówek, który wzbudza zainteresowanie, droga do sukcesu będzie długa.

Świetny nagłówek mówi odwiedzającym, czego się spodziewać i zapewnia, że ​​znajdą to, czego potrzebują. Oznacza to, że Twoim celem jest upewnienie się, że nikt nie przeoczy twoich tytułów i że nie będą przechodzić do następnego wyniku na stronach wyników wyszukiwania (SERP).

W tym artykule porozmawiamy nieco więcej o tym, dlaczego angażowanie nagłówków jest tak ważne. Następnie omówimy trzy wskazówki, jak napisać nagłówek, który uzyska więcej kliknięć, aby zwiększyć ruch w witrynie. Weźmy się za to!

Dlaczego przekonujące nagłówki są niezbędne do sukcesu Twojego bloga

Za każdym razem, gdy szukasz czegoś w Internecie za pomocą wyszukiwarki, prawdopodobnie odzyskasz setki wyników. Wiele osób próbuje wybrać jeden z najlepszych wyników, ponieważ zakłada się, że są to najlepsze zakłady. Jednak część tego osądu zależy również od tytułu strony.

Eksperymentujmy z prostym wyszukiwaniem. Przeprowadziliśmy wyszukiwanie w Google przy użyciu słowa kluczowego „smartfon 2020”. Oto najlepsze wyniki:

Wyszukiwarka Google na temat smartfonów w 2020 roku.

Prawdopodobnie weźmiesz te cztery potencjalne wyniki i ocenisz, który z nich kliknąć w zależności od jego tytułu. Na przykład, jeśli zależy ci na 5G, pójdziesz z pierwszym. Z drugiej strony, jeśli chcesz wiedzieć o nadchodzących telefonach, kliknij opcję dwie lub trzy. Na koniec, jeśli potrzebujesz wskazówek na temat tego, co kupić teraz, jest link czwarty.

Wszystkie cztery przykłady wykorzystują dobre nagłówki. Mówią dokładnie, czego się spodziewać, zawierają pozytywne przymiotniki – a co ważniejsze – uzyskują kliknięcia. Gdy prowadzisz witrynę, ruch organiczny może Cię przerwać lub zepsuć, więc chcesz zoptymalizować nagłówki, aby przyciągnąć jak najwięcej kliknięć.

Jak napisać nagłówek, który uzyska więcej kliknięć (3 wskazówki)

Jeśli zwrócisz uwagę na SERP, zauważysz, że wiele witryn używa podobnych formuł do swoich tytułów. Nie musi to być złą rzeczą, ponieważ oznacza, że ​​możesz podążać ich śladem, aby zwiększyć współczynnik klikalności (CTR).

Podamy trzy proste wskazówki, które pomogą Ci nauczyć się pisać nagłówek. Jednak w celu uzyskania najlepszych możliwych wyników zalecamy śledzenie skuteczności nagłówków w czasie po zastosowaniu tych wskazówek. W ten sposób dowiesz się, jakie tytuły najbardziej rezonują wśród odbiorców.

1. Wprowadź hak

Kilka lat temu nagłówki takie jak te w Internecie stały się dość powszechne:

  • 7 sposobów, w jakie awokado może poprawić twoje włosy (nie uwierzysz w numer 5!)
  • Mężczyzna stara się przytulić dzikiego lwa, nie wierzysz, co się stanie dalej!
  • 21 gwiazd, które zrujnowały twarz z powodu operacji plastycznych. Mów o żalach!

Są to tak zwane nagłówki „przynęty na kliknięcia”. Tytuły takie jak te używają „haczyków”, aby Cię wciągnąć. Chociaż są to ekstremalne przykłady, haki mogą równie dobrze działać bez denerwowania. Na przykład, oto krótki przegląd wyników, które uzyskasz, jeśli szukasz „korzyści z awokado”:

Badanie korzyści zdrowotnych jedzenia awokado.

Wśród wyników jest pewien wzorzec: wszyscy używają zdrowia jako głównego haka. Nagłówki, które używają haczyka, wydają się ogólnie lepiej, więc Twoim zadaniem jest określenie, który kąt najlepiej działa dla każdego z Twoich postów.

Zwykle możesz to zrobić, zadając sobie pytanie „Kto chce to przeczytać i dlaczego?”. Odpowiedź na te pytania powie ci, jaki jest haczyk do treści, którego możesz następnie użyć jako części jej tytułu.

2. W miarę możliwości uwzględniaj liczby

Jeśli chodzi o treści online, ludzie miłość tytuły z liczbami. W rzeczywistości w ankiecie przeprowadzonej przez Conductor respondenci stwierdzili, że nagłówki z liczbami są najbardziej preferowaną „formułą”:

(Wykres według Visualizer.)

Na przykład, 10 najlepszych smartfonów w 2020 roku Będzie o Najlepsze smartfony w 2020 roku prawie za każdym razem. To ten sam nagłówek, ale dodanie liczby pozwala zakotwiczyć wartość treści, które zobaczą.

Wróćmy do strony wyników awokado, aby sprawdzić, czy to prawda:

Sprawdzanie korzyści płynących z jedzenia awokado.

Na zrzucie ekranu widać pięć wyników, z których cztery zawierają liczby w tytułach. Nawet dwa wyniki wideo używają liczb, więc widać, że jest to dość popularny trend.

Artykuły numerowane są również łatwiejsze do strawienia, ponieważ mają lepszą strukturę. Ponadto możesz łatwo odtwarzać tę strukturę na swoją korzyść, dodając więcej sekcji, co zwiększa postrzeganą wartość treści, gdy użytkownicy patrzą na jej tytuł. Jednak nigdy nie należy dodawać sekcji, aby uzupełnić liczby.

3. Bądź jak najbardziej konkretny

Jeśli spojrzysz na przykłady tytułów, które omawialiśmy do tej pory, zauważysz, że są one raczej konkretne. Na przykład oto dwa hipotetyczne nagłówki:

  • 5 wtyczek związanych z obrazami WordPress
  • 5 wtyczek WordPress do optymalizacji obrazów Twojej witryny

Jak można sobie wyobrazić, zwycięzcą jest opcja numer dwa. Powodem, dla którego jest to dobry sposób na napisanie nagłówka, jest to, że mówi on czytelnikom dokładnie, czego mogą oczekiwać od twoich treści. Bycie opisowym opłaca się, jeśli chodzi o tytuły, i nie musisz wierzyć nam na słowo. Oto niektóre z najlepszych wyników, które znajdziesz, jeśli użyjesz słów kluczowych „Wtyczki graficzne WordPress”:

Wyszukiwanie wtyczek graficznych WordPress.

Wszystkie te wyniki obejmują wtyczki „graficzne”, ale niektóre z nich należą do różnych kategorii. Masz wtyczki galerii i narzędzia dla fotografów, a każdy tytuł zawiera informacje potrzebne do podjęcia decyzji, które wyniki kliknąć.

Pamiętaj jednak, że istnieje coś takiego też opisowy. Jeśli Twoje tytuły mają ponad 60 znaków, Google nie wyświetli ich w całości, co może zmniejszyć ich wpływ. W każdym razie 60 znaków oferuje szeroki zakres obejmujący opisowy tytuł, w tym cyfry i haczyk.

Wniosek

Następnym razem, gdy będziesz pracować nad nowym postem na swojej stronie WordPress, poświęć chwilę na zastanowienie się nad jego nagłówkiem. Jeśli okaże się to niejasne lub nudne, Twoje treści mogą nie przyciągnąć uwagi, na jaką zasługują. Wystarczy kilka drobnych poprawek, aby drastycznie zwiększyć współczynniki klikalności stron, dlatego warto śledzić skuteczność nagłówka.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​można tworzyć trzy nagłówki, które osiągają doskonałe wyniki:

  1. Przedstaw hak.
  2. W miarę możliwości dołączaj liczby.
  3. Bądź jak najbardziej konkretny.

Czy masz pytania dotyczące sposobu pisania nagłówka, który przynosi wyniki? Zapytaj w sekcji komentarzy poniżej!

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

Reply