Jak doładować swoje posty na blogu w celu zwiększenia widoczności wyszukiwania


Treść Themeisle jest bezpłatna. Kupując za pośrednictwem linków polecających na naszej stronie, otrzymujemy prowizję.

Czy zastanawiasz się kiedyś, czy możesz uzyskać lepsze rankingi Google bez spędzania większości czasu na budowaniu linków? Czy wiesz, że Google wykorzystuje wiele ważnych sygnałów rankingowych na podstawie twoich treści? Ta lista kontrolna SEO pokaże, jak bez wysiłku zoptymalizować posty na blogu, aby poprawić widoczność wyszukiwania.

Od kilku lat Google aktywnie pracuje nad algorytmem RankBrain. To dosłownie a ranking mózgu. Algorytm uwzględnia takie sygnały, jak zamiar użytkownika, czas spędzony na stronie oraz to, czy strony ładują się wystarczająco szybko.

Podsumowując, Google aktywnie nadaje pierwszeństwo treściom stworzonym dla prawdziwych użytkowników.

Jak korzystać z tej listy kontrolnej SEO?

W tym artykule zrozumiesz, jak pisać lepsze posty na blogu. Nie musisz też zatwierdzać całej listy kontrolnej. Poszukaj obszarów, w których może ci brakować, i odpowiednio zastosuj wspomniane wskazówki. Wyniki będą mówić same za siebie!

Weźmy się za to.

Pełna lista kontrolna SEO w 2020 r

Oto pełna lista kontrolna…

Perform 1. Przeprowadź dokładne badanie słów kluczowych

Słowa kluczowe to chleb powszedni dla całej gry SEO. Zapewniamy, że tradycyjny sposób użycia słów kluczowych nie jest już wystarczający. Wielkie słowa kluczowe z ogromną miesięczną liczbą wyszukiwań są przesycone od lat.

Ale nie wszystko jest złe.

Istnieją dwie nowe gałęzie słów kluczowych, których należy użyć w treści:

 1. Długi ogon. Szczegółowe słowa kluczowe, które dotyczą pojedynczego pomysłu. Na przykład. „Gracze NFL” (krótki ogon) vs „Gracze NFL, którzy mieszkają w Kalifornii” (długi ogon).
 2. Zamiar użytkownika. Dlaczego czy użytkownik czegoś szuka? I w jaki sposób czy twoja treść odpowiada na ich zapytanie?

Jeśli nie masz pewności, co to są słowa kluczowe z długim ogonem, oto prosta ilustracja do rozszyfrowania znaczenia:

długie słowa kluczowe dla listy kontrolnej SEO

Porównuję to do odpowiedzi na podstawowe pytania.

Przede wszystkim masz jeden wielki ogólny temat. Następnie dodajesz różne gałęzie, które obsługują ten temat. W tym przypadku gałęzie te są słowami kluczowymi o długim ogonie. Większość narzędzi do badania słów kluczowych ma tę funkcję domyślnie. Jako dodatkowy bonus może to również pomóc w wyszukiwaniu głosowym SEO.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, zajrzyj do Ubersuggest i odpowiedz publicznie. Możesz wpisać swoje podstawowe słowo kluczowe i uzyskać wiele różnych sugestii dotyczących długiego ogona.

Najlepsze jest to, że te sugestie są oparte na rzeczywistych danych o ruchu na żywo.

Wreszcie, jeśli chodzi o pracę z tą listą kontrolną SEO – słowa kluczowe prawie zawsze określają głębię i jakość twoich treści.

✅ 2. Monitoruj swoją konkurencję

Blogerzy mówią: „Jeśli zamierzasz go ukraść, upewnij się, że go ulepszysz”.. Innymi słowy, nie ma nic złego w monitorowaniu konkurencji.

Wybierz dowolną frazę lub słowo kluczowe, które próbujesz sklasyfikować. Teraz uruchom prostą wyszukiwarkę Google.

Zobacz, jakie są najlepsze wyniki.

konkurs wyszukiwania google

Analizując najlepsze wyniki, zadaj sobie pytanie: „Co robi ta strona inaczej niż moja?”. Możesz sprawdzić długość słowa, przydział nagłówka i wszelkie inne unikalne elementy treści.

Celem nie jest stać się identyczną kopią. Twoim celem jest tworzenie treści, które są po prostu lepszy. Jest powód, dla którego twoi konkurenci zajmują wysokie pozycje, a ty nie. Napraw to.

✅ 3. Poświęć czas na tworzenie wciągających nagłówków

Tytuł posta na blogu jest prawdopodobnie najważniejszym elementem SEO. To, co poprzedza cały post, ale także to, na co patrzą użytkownicy przed klikają wynik wyszukiwania.

Jeśli tytuł treści jest mylący lub zabroniony przez Boga klikalność, ryzykujesz przyciągnięciem niewłaściwych odbiorców.

Przykład Google SERP (SEO Checklist Essentials)

To jest przykład skutecznego nagłówka. Zawiera zarówno słowo kluczowe, jak i frazę, która mówi o tym, o czym będzie post.

Oto lista kontrolna rzeczy, które chcesz sprawdzić przed podjęciem ostatecznego nagłówka:

 1. Czy obejmuje modyfikatory: Jak…, Dlaczego.., Wskazówki…itp.
 2. Czy używasz słowa kluczowego w tytule?
 3. Czy tytuł jasno wyjaśnia, o czym jest post?

Korzystając z wtyczki takiej jak Yoast SEO dla WordPress, możesz skutecznie zminimalizować czas potrzebny na wymyślenie dobrych metatagów.

Dodatkowo, Headline Analyzer od CoSchedule jest kolejnym doskonałym narzędziem do sprawdzania poprawności twoich nagłówków.

Podobnie, za każdym razem, gdy analizujesz treść na podstawie tej listy kontrolnej SEO – skoncentruj się na tym, aby nagłówek odzwierciedlał samą treść.

Aby uzyskać więcej wskazówek, sprawdź nasze posty dotyczące pisania nagłówków i tworzenia chwytliwych tytułów postów na blogach.

✅ 4. Maksymalizuj czas wyświetlania strony, wideo itp.

Niektórzy SEO nazywają to czasem oczekiwania. Zasadniczo Google rozszerza swoje czynniki rankingowe o takie elementy, jak „czas spędzany na stronie”.

Na przykład użytkownik szuka „przepisu na ciasto migdałowe” i widzi, że istnieje wiele wyników dla tego samego przepisu.

Teraz użytkownik zaczyna klikać wyniki wyszukiwania, aby odwiedzić wymienioną witrynę. W tym momencie Google uruchamia algorytm na stronie, aby sprawdzić, czy użytkownik pozostaje na tej stronie, czy natychmiast ją opuszcza.

Google wykorzystuje czas oczekiwania – którego nie możemy zmierzyć, ale jest on proporcjonalny do wskaźników zaangażowania użytkowników, takich jak współczynnik odrzuceń, czas spędzony w witrynie i współczynniki konwersji – do sprawdzania współczynników klikalności. Te dane pomagają Google dowiedzieć się, czy użytkownicy ostatecznie dostali to, czego szukali.

Larry Kim

Jeśli większość użytkowników opuści stronę wkrótce po jej kliknięciu (zwykle przez Z powrotem przycisk), to wyraźny wskaźnik, że treść nie spełnia swoich oczekiwań.

Czas przebywania SEO

Źródło: WordStream

Jak więc rozwiązać ten problem i zachęcić ludzi do spędzania więcej czasu na swoich postach?

Dwie rzeczy:

 1. Wyraźnie zdefiniowany i przyjemny design.
 2. Dodatkowe multimedia: filmy, zdjęcia, infografiki itp.

Możesz zastosować prostą zasadę psychologii koloru, aby podkreślić najważniejsze treści. Ale co najważniejsze, używaj treści multimedialnych, aby zapewnić wartość i utrzymać użytkowników na stronie.

Create 5. Utwórz centra treści, aby zwiększyć liczbę postów wewnętrznych

Czym są centra treści? Zasadniczo w centrum treści znajduje się zorganizowana biblioteka treści.

Jeśli jesteś użytkownikiem WordPress, będziesz wiedział, że promowanie innych postów na blogu nie zawsze jest łatwe.

Możesz polegać na wewnętrznym linkowaniu, a powiązane posty są również pomocne. Ale częściej niż nie wiele twoich postów nigdy nie ujrzy światła dziennego po zakończeniu początkowego szumu.

Przykład centrum treści

Brian Dean z Backlinko używa Content Hubs do kategoryzowania całego swojego bloga. Dzięki temu czytelnicy mogą znaleźć dokładnie taką treść, jakiej potrzebują, kiedy tylko jej potrzebują.

Aby utworzyć centrum treści, musisz utworzyć nową stronę docelową w swojej witrynie. Na szczęście nowy edytor bloków WordPress czyni ten proces niezwykle szybkim.

Następnie musisz zebrać wszystkie swoje posty na jednym blogu na jeden konkretny temat. W powyższym przykładzie tematem jest „Podstawy SEO”.

Możesz wprowadzić temat, a następnie podać linki do wychodzących postów na blogu. Możesz nawet tworzyć dodatkowe strony i jeszcze bardziej rozgałęziać treści.

Celem jest uczynienie go jak najbardziej dostępnym dla czytelników. Następnie możesz połączyć się z centrum treści z dowolnej strony lub postu. Łącznie z nawigacją witryny.

✅ 6. Zoptymalizuj szybkość witryny

Czy zastanawiasz się, dlaczego lista kontrolna SEO poleciłaby szybkość witryny jako czynnik? Rzecz w tym…

Google uwielbia szybkość witryny, podobnie jak niedźwiedzie uwielbiają sen. Im szybsza witryna, tym konsekwentniej Google będzie nagradzać Twoje treści.

Po wyjęciu z pudełka są to rzeczy, na których powinieneś skupić się najbardziej:

 • Optymalizacja obrazu. Użyj wtyczki takiej jak Optimole, aby automatycznie zmieniać rozmiar i kompresować obrazy. Możesz uzyskać zmniejszenie rozmiaru pliku nawet o 70-80% bez pogorszenia jakości zdjęcia.
 • Zarządzanie zasobami. Skoncentruj się na czcionkach, skryptach i wtyczkach, które nie narzucają zbyt wielu zewnętrznych żądań. Kiedy tylko możesz, skup się na hostowaniu rzeczy lokalnie.
 • Lekkie motywy. Nie daj się zwieść fantazyjnym funkcjom! Często używa się motywów „kreatywnych” tona JavaScript, o którym wiadomo, że gwałtownie zmniejsza prędkość strony.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o szybkości witryny, zapoznaj się z artykułem Colina na temat optymalizacji prędkości witryny na 2020 r.

Wniosek

Jeśli z tej listy kontrolnej SEO należy pamiętać o jednej rzeczy, jest to: Ciężko pracuj, aby Twoje treści były jak najbardziej zróżnicowane.

Dowiedz się, jak możesz jeszcze bardziej zwiększyć wartość swoich treści bez konieczności pisania nowego posta na blogu.

Nie lekceważ też owoców swojej pracy. Konsekwentny wysiłek zawsze przynosi korzystny wynik.

Oto podsumowanie tego, czego się nauczyliśmy:

 1. Długich słów kluczowych można używać do pisania treści dla określonych odbiorców.
 2. Analiza konkurencji zawiera dodatkowe informacje na temat rodzajów treści, które plasują się najlepiej.
 3. Nagłówki są tym, co wabi czytelników, spraw, by się liczyły.
 4. Użyj designu i multimediów, aby zmaksymalizować czas na stronie.
 5. Kategoryzuj całą treść za pomocą Content Hubs.
 6. Szybkość strony prowadzi do lepszych rankingów.

Czy masz pytania dotyczące wdrażania tych zasad SEO na swojej stronie? Zapytaj w komentarzach!

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

Reply