Czy potrzebuję strony internetowej dla mojej firmy? 10 powodów, dla których odpowiedź brzmi „tak”


Treść Themeisle jest bezpłatna. Kupując za pośrednictwem linków polecających na naszej stronie, otrzymujemy prowizję.

Jeśli Twoja firma zaszła tak daleko bez strony internetowej, możesz się zastanawiać: czy potrzebuję strony internetowej dla mojej firmy? Po co moja firma odnosi sukcesy bez niej?

Krótka odpowiedź brzmi: nigdy nie było lepszego ani ważniejszego czasu na inwestowanie w stronę internetową dla Twojej firmy. Witryna oferuje szeroki zakres korzyści dla małych firm, a większość z nich rośnie wykładniczo z roku na rok, podobnie jak sam Internet.

Nieprzekonany? Zebraliśmy dziesięć największych korzyści, które Twoja mała firma może uzyskać nawet z prostej witryny.

Dziesięć powodów, dla których potrzebujesz strony internetowej dla swojej małej firmy

1. Strona internetowa sprawia, że ​​wyglądasz profesjonalnie

84% dzisiejszych konsumentów uważa, że ​​witryna internetowa sprawia, że ​​Twoja firma jest bardziej wiarygodna niż firmy, które mają tylko profile w mediach społecznościowych. Twoja strona internetowa jest także idealnym miejscem do pochwalenia się wszelkimi profesjonalnymi certyfikatami lub nagrodami, które posiada Twoja firma.

Poza tym, posiadanie własnej strony internetowej pozwala stworzyć markowy adres e-mail (np. Diana@yoursite.com), który dodaje poziom profesjonalizmu całej korespondencji, zwłaszcza jeśli korzystałeś z osobistego adresu e-mail do prowadzenia działalności do tej pory .

2. Twoja witryna może przyciągać nowych klientów za pośrednictwem Google

Możesz być zadowolony z obecnej wielkości swojej firmy, ale każda firma doświadcza rotacji klientów. Aby zachęcić do dalszego sukcesu, musisz przyciągnąć nowych klientów, a jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego jest pokazanie się w Google.

Dobrze zoptymalizowana witryna internetowa może pomóc Twojej firmie dobrze uplasować się pod względem wielu wyszukiwanych haseł i przyciągnąć stały strumień nowych klientów. Istnieje kilka bezpłatnych narzędzi SEO, które ułatwiają optymalizację witryny bez wcześniejszego szkolenia.

3. Możesz wyraźnie zaprezentować swoje produkty i usługi

Możesz pokazać potencjalnym klientom, co dostaną, gdy będą z Tobą współpracować, wyświetlając wysokiej jakości zdjęcia w swojej witrynie. Zobacz, jak brytyjska restauracja Blackhouse dokonała tego na swojej stronie internetowej:

Firma Blockhouse potrzebuje strony internetowej, aby pokazać zdjęcia swoich potraw

Możesz również użyć projektu swojej strony internetowej wraz z polecanymi obrazami, aby dać ludziom poczucie, jak to jest wejść w twoją fizyczną lokalizację. Działa to szczególnie dobrze, jeśli Twoja marka jest ściśle związana z „odczuciem” Twojej lokalizacji, np. Kanadyjska restauracja Stormcrow Manor.

Stormcrown Manner potrzebuje strony internetowej, aby poczuć jej wystrój

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to opublikować ważne informacje o swoich produktach i usługach w swojej witrynie, aby upewnić się, że ich przyciągasz dobrze klienci. Na przykład, jeśli prowadzisz restaurację, możesz zaznaczyć w swoim menu wszystkie produkty, które są bezglutenowe, aby osoby z celiakią lub innymi warunkami, które sprawiają, że gluten jest niebezpieczny, wiedzą, że mogą jeść w twoim zakładzie.

4. Możesz wyświetlać swoje najlepsze recenzje i referencje w widocznym miejscu na swojej stronie internetowej

Wyeksponowanie widocznych najlepszych recenzji i / lub referencji na twojej stronie to świetny sposób na ustalenie dowodu społecznego. Może to mieć formę osobistych opinii klientów, takich jak ta recenzja na stronie internetowej organizacji non-profit STEAMLabs:

Referencje na stronie Steamlabs

Jeśli Twoja firma pojawiła się w artykułach z gazet lub popularnych lokalnych blogów, możesz również je polecać, tak jak zrobił to Stormcrow Manor:

Lista publikacji w stylu Storm Crow

Publikowanie najlepszych recenzji na swojej stronie internetowej służy również drugorzędnemu celowi – stworzeniu stałego archiwum. Oznacza to, że nawet jeśli witryny z recenzjami stron trzecich zostaną zamknięte w pewnym momencie w przyszłości, nadal będziesz mieć dostęp do swoich najlepszych recenzji.

5. Witryna internetowa może zachęcać klientów do skontaktowania się z Tobą

Witryna internetowa to świetne miejsce, aby Twoje dane kontaktowe były łatwo dostępne dla potencjalnych klientów. Możesz nawet opublikować swoje dane kontaktowe w nagłówku lub stopce, aby pojawiały się na każdej stronie. Snakes and Lattes, niewielka sieć kawiarni z grami planszowymi, umieściła numery telefonów dla wszystkich czterech swoich lokalizacji w stopce witryny:

Snakes and Lattes wyświetlające różne lokalizacje

Nowoczesne narzędzia do tworzenia witryn internetowych (więcej o tych za chwilę) również ułatwiają utworzenie formularza kontaktowego, który może chronić firmową pocztę e-mail przed spamem.

6. Możesz zintegrować swoją witrynę z Mapami Google, aby inni mogli łatwiej Cię znaleźć

Witryna umożliwia osadzanie map bezpośrednio w treści. Niektóre firmy, takie jak STEAMLab, mają mapę osadzoną bezpośrednio na swojej stronie głównej:

Steamlabs zawiera mapę Google Maps

Osadzona mapa ułatwia osobom, które nie spędzają dużo czasu w Twojej okolicy, na znalezienie Twojej firmy. Jest to szczególnie świetne, jeśli organizujesz wydarzenia, ponieważ mogą przyciągać osoby, które w innym przypadku nie spędzałyby czasu w okolicy, w której znajduje się Twoja firma.

7. Twoja strona ustala twoje miejsce w branży

Jeśli twoi konkurenci nie są jeszcze online, prawdopodobnie wkrótce. Zdobądź pozycję lidera w swojej dziedzinie, budując najpierw wysokiej jakości stronę internetową.

Jeśli twoi konkurenci są online, masz inne możliwości: możesz zbudować witrynę zupełnie inną niż witryny konkurencji, pokazując potencjalnym klientom, co wyróżnia Twoją firmę.

8. Witryna nie jest już zastraszająca do tworzenia i zarządzania

Nowoczesne narzędzia do tworzenia witryn, takie jak Squarespace i Wix, ułatwiają tworzenie atrakcyjnych witryn dostosowanych do urządzeń mobilnych bez znajomości kodu. Nawet WordPress, najpopularniejszy sposób na stworzenie strony internetowej, przeszedł na edytor bloków:

Edytor bloków WordPress ułatwia stworzenie strony internetowej dla małej firmy

Innymi słowy, nigdy nie było tak łatwo stworzyć funkcjonalną, estetyczną stronę internetową.

Jak zrobić stronę internetową za pomocą WordPress 👈

9. Strona internetowa zapewnia długoterminowy sukces

W 2020 r. Prawie 4,54 miliarda ludzi (59% globalnej populacji) korzysta z Internetu, a coraz więcej osób korzysta z Internetu.

Bez strony internetowej Twoja firma jest niewidoczna dla tych osób. W miarę postępów w erze cyfrowej Twoja firma stanie się niewidoczna dla wszystkich, chyba że zainwestujesz w stronę internetową.

Aby pozostać konkurencyjnym w tym coraz bardziej cyfrowym świecie, Twoja firma musi uzyskać dostęp do Internetu.

10. Możesz uzyskać wszystkie te korzyści bez wydawania fortuny

Zbudowanie strony internetowej nie jest po prostu łatwiejsze niż kiedyś; jest również bardziej przystępny cenowo. Jeśli chcesz zastosować proste, nietechniczne podejście do majsterkowania, możesz zbudować witrynę za jedyne 70 USD rocznie.

WordPress, który ponownie jest najpopularniejszym sposobem budowania strony internetowej, jest w 100% darmowy dla podstawowego oprogramowania. Jeśli dodasz darmowy motyw WordPress, taki jak Neve lub Hestia i tani hosting stron internetowych, możesz zacząć działać przy bardzo niskich kosztach.

Dowiedz się więcej o tym, ile kosztuje strona internetowa 👈

Czy potrzebuję strony internetowej dla mojej firmy? Ostateczny werdykt

Mam nadzieję, że do tej pory zdałeś sobie sprawę, że pytanie nie brzmi „czy potrzebuję strony internetowej dla mojej firmy”, ale „czy mogę sobie pozwolić na nie mieć stronę internetową w erze cyfrowej ”. A odpowiedź, jeśli chcesz dalej prosperować w perspektywie długoterminowej, brzmi: nie. Strona internetowa jest jedną z najlepszych inwestycji, jakie każda firma może poczynić w swojej przyszłości.

Jeśli chcesz rozpocząć pracę z witryną dla swojej małej firmy, zapoznaj się z naszym prostym samouczkiem krok po kroku na temat tworzenia witryny za pomocą WordPress. Ponownie WordPress jest najpopularniejszym sposobem budowania strony internetowej – obsługuje ponad jedną trzecią wszystkich stron internetowych. Jest także przystępny cenowo i dostępny dla użytkowników nietechnicznych, co w dużej mierze powoduje, że jest tak popularny.

Wreszcie, jeśli masz jakieś pytania dotyczące uruchomienia strony internetowej dla małej firmy, zadaj pytanie w sekcji komentarzy poniżej!

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

Reply