Co to jest Email Blast? (I jak wysłać swój pierwszy podmuch)


Jeśli prowadzisz witrynę, prawdopodobnie znasz koncepcję e-mail marketingu. Jest to niezwykle skuteczna strategia, która może pomóc w generowaniu konwersji, a jednym z najlepszych sposobów jej wdrożenia jest utworzenie wiadomości e-mail.

Wiadomość e-mail jest podobna do kampanii, ale jej celem jest pomoc w nawiązaniu kontaktu z jak największą liczbą osób w krótkim czasie. W odpowiednich rękach może to pomóc w szybkim generowaniu konwersji.

W tym artykule porozmawiamy o tym, czym są wiadomości e-mail i kiedy z nich korzystać.

Następnie pokażemy Ci, jak wysłać jedną za pomocą Sendinblue w trzech krokach. Chodźmy do pracy!

Co to jest podmuch e-maila?

Wiadomości e-mail mają na celu dotarcie do jak największej liczby osób za pomocą jednej wiadomości. Możesz wysłać jedną do wielu list kontaktów, wszystkich subskrybentów lub bardzo dużą ich część.

Prawdopodobnie znasz już pojęcie „kampanii” e-mail. Pomysł na wybuchy jest podobny, z tym wyjątkiem, że są mniej ukierunkowane i bardziej uogólnione.

Oba rodzaje wiadomości odgrywają znaczącą rolę we współczesnym marketingu e-mailowym, ale osiągają różne cele. Kampanie budują relacje z potencjalnymi klientami i istniejącymi klientami poprzez dostarczanie odpowiednich treści bezpośrednio do ich skrzynek odbiorczych.

Pod wieloma względami wiadomości e-mail są bardziej narzędziem tępym. Są młotem w twoim arsenale e-mailowym. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy ich używać, a bardziej spersonalizowane kampanie, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Kiedy należy wysłać wiadomość e-mail?

Wiele osób uważa wiadomości e-mail za przestarzałe. W końcu w dzisiejszych czasach mamy dostęp do wysoce zaawansowanych narzędzi e-mail marketingu do segmentacji i personalizacji.

Nadal jednak zdarzają się sytuacje, w których korzystanie z wiadomości e-mail ma sens. Niektóre przykłady obejmują:

  • Ostrzeganie użytkowników / klientów o naruszeniach bezpieczeństwa
  • Wysyłanie ważnych powiadomień lub aktualizacji dotyczących warunków korzystania z usługi
  • Informowanie subskrybentów o ofertach, których w przeciwnym razie mogliby przegapić

Pamiętaj, że w przypadku wysyłania wiadomości e-mail zazwyczaj całkowicie ignorujesz segmentację. Oznacza to, że jeśli korzystasz z niej do informowania użytkowników o ofercie, dotrze ona także do subskrybentów, którzy mogą jej nie być zainteresowani.

Dlatego najlepiej rezerwować wiadomości e-mail dla ogólnych ofert, które dotyczą większości, jeśli nie wszystkich subskrybentów. Na przykład wiele marek wysyła wiadomości związane z COVID-19 o bezpłatnych próbach i specjalnych zniżkach:

E-mail od Skillshare.

Jest to sytuacja, która dotknęła wszystkich w taki czy inny sposób. W tym scenariuszu bardziej efektywne jest utworzenie jednej wiadomości e-mail niż wielu kampanii.

Jak wysłać wiadomość e-mail za pomocą Sendinblue (w 3 krokach)

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z e-mail marketingu, istnieje wiele platform, które warto rozważyć. Każdy z nich powinien umożliwiać wysyłanie wiadomości e-mail do wszystkich subskrybentów bez większego zamieszania.

Jednak w tym samouczku pokażemy, jak działa ten proces za pomocą Sendinblue. Oferuje bezpłatny plan i jest łatwy do zintegrowania z WordPress, dzięki czemu jest idealną platformą dla wielu osób.

To także platforma e-mailowa, której używamy tutaj w ThemeIsle – możesz dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego nam się podoba w naszej recenzji Sendinblue.

Krok 1: Utwórz listę e-mail

Przed wysłaniem wiadomości e-mail potrzebujesz subskrybentów, aby ją wysłać. Po uzyskaniu dostępu do pulpitu nawigacyjnego Sendinblue możesz przejść do Listy kartę i kliknij Dodaj nową listę. W tym miejscu zestawisz informacje kontaktowe dla użytkowników witryny:

Dodanie nowej listy.

Istnieją dwa sposoby dodawania subskrybentów do listy. Jeśli masz już dane kontaktowe użytkowników witryny zapisane w innym miejscu, możesz ręcznie zaimportować ich adresy e-mail.

Możesz też skonfiguruj formularz subskrypcji dla swojej witryny, aby zbierać adresy. Nawet jeśli masz już kontakty, jest to sprytny pomysł, który pomoże ci w dalszym budowaniu listy.

Możesz wygenerować formularz w Sendinblue, przechodząc do Formularze> Subskrypcja zakładkę i wybór Utwórz formularz subskrypcji:

Tworzenie formularza subskrypcji.

Ustaw wewnętrzną nazwę swojego formularza, a następnie dostosuj jego projekt. Sendinblue umożliwia korzystanie z konstruktora przeciągnij i upuść, aby łatwo dołączyć elementy, takie jak obrazy lub wiele opcji subskrypcji:

Korzystanie z konstruktora przeciągnij i upuść, aby utworzyć nowy formularz.

Następnie wybierz listę e-mail, w której formularz ma zapisywać nowych subskrybentów:

Wybór listy do zapisania subskrybentów.

Wreszcie istnieje wiele opcji osadzania kodu, których można użyć do dodania formularza do witryny WordPress:

Opcje osadzania formularza.

To, gdzie umieścić formularz, zależy od Ciebie. Jednak niektóre typowe lokalizacje obejmują pasek boczny lub stopkę. Pomocne może być użycie kontrastowego koloru Subskrybuj przycisk, aby się wyróżnić.

Krok 2: Podziel subskrybentów na segmenty

W tym kroku założymy, że masz dobrą listę subskrybentów e-maili. W tym momencie masz dwie możliwości wysłania wiadomości e-mail:

  1. Wyślij podmuch do wszystkich swoich subskrybentów
  2. Podziel subskrybentów na segmenty, aby dotrzeć do określonych grup

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wiadomości e-mail są zazwyczaj zaprojektowane tak, aby przejść do całej listy. Jednak niektóre działają najlepiej przy niewielkiej segmentacji, na przykład jeśli chcesz odwołać się tylko do istniejących klientów, a nie potencjalnych klientów.

Aby utworzyć segmenty w Sendinblue, wróć do Łączność na pulpicie nawigacyjnym i kliknij przycisk Zaawansowane wyszukiwanie i segmentacja przycisk:

Znajdowanie opcji segmentacji Sendinblue.

Teraz możesz tworzyć segmenty dla grup docelowych, które spełniają określone kryteria na liście e-mail, korzystając z dostępnych warunków wyszukiwania:

Tworzenie nowego filtra lub segmentu.

Na przykład możesz utworzyć segment, który zawiera wszystkich subskrybentów z wyjątkiem tych, którzy zarejestrowali się w ciągu ostatniego tygodnia. W ten sposób nie przestraszysz ich e-mailem:

Przykład niestandardowego segmentu.

Możesz zapisać każdy utworzony segment jako „filtr”.

W następnym kroku pomożemy Ci wysłać pierwszą wiadomość e-mail i pokażemy, jak kierować reklamy na całą listę e-mail lub na określone jej segmenty.

Krok 3: Wyślij pierwszą wiadomość e-mail

Wysyłanie wiadomości e-mail w Sendinblue działa tak samo jak zwykła kampania. Na pulpicie nawigacyjnym przejdź do Kampanie i kliknij Utwórz moją pierwszą kampanię e-mailową przycisk.

Zanim zaczniesz pracować nad zawartością wiadomości e-mail, musisz skonfigurować jej ustawienia. Na tym etapie możesz nazwać go i utworzyć temat, a także skonfigurować adres e-mail, który pojawi się w Od pole:

Ustaw nazwę dla swojej kampanii.

Teraz przychodzi zabawna część, która polega na projektowaniu poczty e-mail. Sendinblue zapewnia narzędzie do przeciągania i upuszczania, które ułatwia ten proces. Możesz zaprojektować wiadomość e-mail od zera lub użyć jednego z jej szablonów:

Tworzenie wiadomości e-mail w Sendinblue.

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z narzędzia do tworzenia stron WordPress, powinien to być spacer po parku. W każdym razie Sendinblue oferuje samouczek wideo na temat korzystania z edytora przeciągania i upuszczania, jeśli potrzebujesz pomocy.

Po przygotowaniu wiadomości e-mail nadszedł czas, aby skonfigurować, którzy subskrybenci ją otrzymają. Najpierw wybierz listę e-mail, której chcesz użyć:

Wybór listy e-mailowej, na którą chcesz kierować reklamy.

W większości przypadków to wszystko, co musisz zrobić, ponieważ wybranie listy oznacza, że ​​wszystkie kontakty w niej otrzymają wiadomość e-mail. Jeśli jednak chcesz podzielić odbiorców na segmenty, zaznacz Zastosuj filtry na wybranych listach pole wyboru:

Stosowanie ustawień segmentacji do wiadomości e-mail.

Następnie możesz utworzyć nowe segmenty lub użyć już istniejących. Po podjęciu decyzji sprawdź ustawienia i wygląd swojego e-maila. Jeśli nie chcesz wprowadzać żadnych dalszych zmian, kliknij przycisk Harmonogram przycisk u góry ekranu.

Możesz wysłać swój wybuch natychmiast lub zaplanować na później:

Planowanie wybuchu e-maila.

Po wysłaniu możesz użyć wbudowanej funkcji śledzenia statystyk Sendinblue do monitorowania wskaźników, takich jak współczynniki otwarcia i współczynnika klikalności.

Wniosek

Toczy się wiele dyskusji na temat roli e-maili w marketingu cyfrowym. Niektórzy twierdzą, że są przestarzałe, ale jeśli używasz ich oszczędnie, mogą być potężnymi narzędziami. Ponieważ ten typ zasięgu zwykle nie wiąże się z personalizacją ani segmentacją, możesz szybciej dotrzeć do subskrybentów, jeśli sytuacja tego wymaga.

Jeśli używasz Sendinblue, przygotowanie wiadomości e-mail zajmuje tylko trzy kroki:

  1. Utwórz listę e-mail.
  2. Podziel swoich subskrybentów na segmenty.
  3. Wyślij swój pierwszy e-mail.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o kilku innych narzędziach, które mogą pomóc Ci wysyłać wiadomości e-mail, sprawdź nasze posty na temat najlepszych:

I ponownie, możesz dowiedzieć się, dlaczego lubimy używać Sendinblue do wysyłania wiadomości e-mail w naszej pełnej recenzji Sendinblue.

Czy masz jakieś pytania dotyczące wysyłania wiadomości e-mail? Przejrzyjmy je w sekcji komentarzy poniżej!

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

* Ten post zawiera linki partnerskie, co oznacza, że ​​jeśli klikniesz jeden z linków produktu, a następnie kupisz produkt, otrzymamy prowizję. Nie martw się, nadal będziesz płacić standardową kwotę, więc nie poniesiesz żadnych kosztów z Twojej strony.

Reply