7 darmowych narzędzi SEO do WordPressa, aby zwiększyć swoje rankingi Google w 2020 roku


Platformy mediów społecznościowych mogą ograniczać wzrost organiczny, aby faworyzować płatne reklamy, a nawet całkowicie znikać, ale optymalizacja wyszukiwarek (SEO) to jedna ze strategii, na której zawsze można polegać! The bezpłatne narzędzia SEO wymienione w tym przewodniku pomoże zoptymalizować witrynę WordPress na różne sposoby.

The dobry wiadomość jest taka, że ​​nie trzeba słuchać wezwania sprzedawców SEO oleju węża, szczególnie gdy istnieje tak wiele znakomitych bezpłatnych narzędzi SEO, które mogą mieć pozytywny wpływ na twoje pozycje w rankingu – o ile tylko poświęcisz trochę czasu na poznaj ich tajniki.

W tym poście zebraliśmy zbiór siedmiu bezpłatnych narzędzi SEO dla WordPress (i innych), aby pomóc poprawić twoje rankingi Google, w tym nasze porady, w jaki sposób mogą pomóc Ci wspiąć się po drabinie na samą górę zapytań. Zacznijmy!

Najlepsze bezpłatne narzędzia SEO dla WordPress

1. Test prędkości Pingdom

Zrzut ekranu strony głównej Pingdom.

Pingdom Speed ​​Test to proste narzędzie, które pozwala dokładnie zmierzyć, jak długo trwa ładowanie witryny – do milisekundy. Wystarczy wpisać adres URL witryny, którą chcesz przetestować, wybierz jedną z dostępnych lokalizacji serwera, a następnie usiądź wygodnie przez kilka sekund, podczas gdy powstanie szczegółowy raport.

Oprócz prędkości wczytywania, Pingdom porównuje również sposób, w jaki twoja strona wypada w porównaniu z bazą danych i zarchiwizowanymi testami, oraz dostarczy listę spostrzeżeń dotyczących wydajności, które możesz zastosować w celu poprawy swoich wskaźników:

Lista informacji o wydajności, aby podnieść pozycję w rankingu Google.

Teraz, ty może nie dbać zbytnio o szybkość ładowania witryny, o ile jest ona wystarczająco szybka, ale robią to wyszukiwarki. Tak więc, jeśli chcesz podnieść pozycję w rankingu Google, nawet golenie się o kilka milisekund w stosunku do szybkości strony może być przepustką do osiągnięcia tego celu.

Jeśli chodzi o WordPress, istnieje wiele sposobów na poprawę szybkości strony, a ostatnio omówiliśmy dziesięć z nich w dwóch częściach: 5 szybkich wygranych, aby przyspieszyć ładowanie WordPress i 5 kolejnych szybkich wygranych, aby przyspieszyć WordPress.

2. KWFinder

KWFinder umożliwia wyszukiwanie szczegółowych informacji o określonych słowach kluczowych. Wystarczy wpisać słowo kluczowe nasion w pasku wyszukiwania, kliknąć „Znajdź słowa kluczowe” i poczekać kilka sekund, aż KWFinder obliczy wyniki.

Raporty KWFinder pokazują, jak popularne jest szukane słowo kluczowe, jak zmieniało się z czasem popularność tego słowa kluczowego oraz powiązane słowa kluczowe, które warto rozważyć:

Każde wymienione słowo kluczowe ma również ocenę „Trudność słowa kluczowego” lub „KD”. Jest to obliczane na podstawie siły profilu łącza przy użyciu systemu stworzonego przez Mangools, twórcę KWFindera. Słowa kluczowe są oceniane w skali od 0 do 100, przy czym 0 oznacza najmniej trudne, a 100 najtrudniejsze. KD jest podświetlone na czerwono, żółto lub zielono, dzięki czemu na pierwszy rzut oka widać, które słowa kluczowe można łatwo uporządkować.

KWFinder oferuje plany premium, ale odwiedzający stronę KWFinder mogą wyszukiwać dwa słowa kluczowe dziennie bez rejestracji. Możesz także zarejestrować się w celu uzyskania bezpłatnego abonamentu z maksymalnie pięcioma wyszukiwaniami słów kluczowych dziennie. To więcej niż wystarcza, aby zaspokoić potrzeby większości witryn małych firm.

3. Chrome DevTools

Zrzut ekranu strony głównej Narzędzi Chrome dla programistów.

Chrome DevTools to pakiet narzędzi do tworzenia i debugowania stron internetowych wbudowany w przeglądarkę Chrome. Obejmują one panel elementów (który umożliwia manipulowanie CSS witryny i sprawdzanie, jak zmiany wyglądają w czasie rzeczywistym), konsolę, która zapewnia diagnostykę w czasie rzeczywistym, oraz sekcję sieci zawierającą informacje na temat wydajności witryny, między innymi .

Jednak naszym głównym zainteresowaniem są Chrome DevTools poświęcone zapewnianiu wydajności strony i wglądu w szybkość ładowania. Aby uzyskać dostęp do tych bezpłatnych narzędzi SEO, musisz najpierw zainstalować Google Chrome, a następnie przejść do strony, którą będziesz testować. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne miejsce na stronie, wybierz Sprawdzać i kliknij Sieć patka. Na koniec naciśnij F5 klucz do rozpoczęcia pierwszego testu:

Zrzut ekranu karty Sieć narzędzi dla programistów Chrome.

Po zakończeniu testu zostanie wyświetlona lista każdego pojedynczego żądania przesłanego do witryny, czas jego ukończenia, a także ogólny czas ładowania. Ta lista pokazuje, które elementy należy zoptymalizować, ale zwykle podejrzanymi są obrazy, CSS i JavaScript. W poprzednim artykule omówiliśmy optymalizację obrazu, a zarówno CSS, jak i JavaScript można łatwo rozwiązać, wciskając odpowiednią wtyczkę do serwisu.

4. Alexa

Darmowe narzędzia SEO - strona główna Alexa

Odnosząc się do Alexy, musimy wprowadzić rozróżnienie między jej wolnością Przegląd witryny usługa i jej pakiet marketingowy premium, który oferuje jedynie krótki okres próbny. Ponieważ mówimy o bezpłatnych narzędziach SEO, skupimy się na tym pierwszym i na tym, w jaki sposób może on pomóc Ci poprawić twoje rankingi Google.

Alexa śledzi globalną i ogólnokrajową pozycję witryny za pomocą własnych algorytmów wraz z danymi historycznymi, co pozwala zobaczyć, jak rozwija się Twoja wydajność w czasie. The Przegląd witryny przedstawia także kraje, z których pochodzą użytkownicy, co jest przydatne z punktu widzenia kierowania geograficznego:

Zrzut ekranu przedstawiający podział odwiedzających według regionu.

Co najważniejsze, w wyszukiwarkach pojawi się ogólny zarys najskuteczniejszych słów kluczowych. Korzystając z tych danych, możesz rozszyfrować treść, która ma dobrą skuteczność, a następnie użyć tych informacji, aby zaplanować więcej powiązanych postów na blogu WordPress, wzmocnić słabszych użytkowników lepszą treścią lub po prostu wycofać tandetne słowa kluczowe.

5. Planer słów kluczowych Google

Zrzut ekranu strony głównej Google Keyword Planner.

Narzędzie planowania słów kluczowych Google umożliwia uzyskiwanie danych dotyczących liczby wyszukiwań i trendów historycznych dla wybranych słów kluczowych, analizowanie konkurencji między nimi oraz analizowanie informacji na temat powiązanych słów kluczowych uporządkowanych według trafności:

Przykład działającego narzędzia do planowania słów kluczowych Google.

Dysponując tymi danymi, możesz szybko wybierać wysoce skuteczne słowa kluczowe i budować wokół nich swoje posty WordPress. Te słowa kluczowe mogą być również używane w połączeniu z wtyczką Yoast SEO, aby poprawić ranking Google.

6. Trendy Google

Zrzut ekranu ze strony głównej Google Trends.

Google Trends to samo w sobie potężne bezpłatne narzędzie SEO, ale świeci, gdy jest używane wraz z Planerem słów kluczowych Google.

Chociaż planista umożliwia identyfikację potencjalnych przyszłych słów kluczowych do treści, Google Trends zapewnia twarde dane dotyczące zainteresowania słowami kluczowymi za pomocą rozległej bazy danych historii wyszukiwania Google. Możesz nawet użyć tego narzędzia do porównania zainteresowania wieloma słowami kluczowymi na raz i rozbicia regionów, dla których są najbardziej odpowiednie:

Porównanie dwóch wyszukiwań za pomocą Trendów Google.

Trendy historyczne mogą mieć wpływ na określenie żywotności słów kluczowych. Na przykład, czy wiesz, że zainteresowanie motywami WordPress zwykle rośnie co roku około stycznia i lutego? Wytrawny bloger WordPress zapozna się z tymi danymi i zaplanuje podsumowanie tematyczne w tym czasie.

7. Słowa kluczowe wszędzie

Słowa kluczowe wszędzie to bezpłatne rozszerzenie dla Chrome i Firefox, które integruje się bezpośrednio z wyszukiwarką Google, Google Analytics, eBay i innymi głównymi stronami internetowymi, aby wyświetlać informacje o słowach kluczowych w czasie rzeczywistym. Na potrzeby tego artykułu skupimy się na integracji słów kluczowych w dowolnym miejscu z wyszukiwarką Google.

Za każdym razem, gdy szukasz czegoś w Google, Słowa kluczowe Wszędzie przedstawiają dwie listy słów kluczowych: jedną listę automatycznie wygenerowanych trafnych słów kluczowych oraz listę słów kluczowych wyszukiwanych również przez osoby przeglądające to samo. Wyświetlane są również wielkości wyszukiwania, CPC (koszt kliknięcia) i poziomy konkurencji.

Słowa kluczowe Wszędzie jest szczególnie przydatne dla każdego, kto zarządza blogiem WordPress, ponieważ można go używać do generowania pomysłów na słowa kluczowe Focus. Ułatwia to wybranie pomysłów artykułów przyjaznych SEO na wstępie, zamiast próbować narzucić źle dobrane słowo kluczowe na pomysł, o którym już pisałeś.

Wniosek na temat najlepszych bezpłatnych narzędzi SEO

Aby zwiększyć swoją pozycję w Google, potrzebujesz cierpliwości i wytrwałości. Nie zobaczysz wyników z dnia na dzień, nawet jeśli robisz wszystko poprawnie. Biorąc to pod uwagę, jeśli uzbroisz się w te bezpłatne narzędzia SEO – i będziesz chciał przejrzeć pracę i wybrać odpowiednie słowa kluczowe – dotarcie do pożądanego miejsca na pierwszej stronie może być tylko kwestią czasu. Podsumujmy siedem narzędzi:

  1. Test prędkości pingi: Do analizy szybkości witryny.
  2. KWFinder: Łatwy sposób ocenić, jak trudno będzie ustalić pozycję w rankingu według interesujących Cię słów kluczowych i jakie alternatywne słowa kluczowe mogą być łatwiejsze w rankingu.
  3. Chrome DevTools: Aby uzyskać bardziej szczegółowe dane dotyczące wydajności.
  4. Alexa: Idealne do wszechstronnego rankingu i informacji o słowach kluczowych.
  5. Planer słów kluczowych Google: Świetne narzędzie do badania słów kluczowych.
  6. Google Trends: Proste narzędzie do udoskonalania słów kluczowych za pomocą trendów historycznych.
  7. Wszędzie słowa kluczowe: Świetne narzędzie do naturalnego wyszukiwania słów kluczowych podczas surfowania w Internecie.

Czy są jakieś inne bezpłatne narzędzia SEO, które poleciłbyś innym użytkownikom WordPress? Udostępnij je nam w sekcji komentarzy poniżej!

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

Napisane przez Toma Ewera, Diannę Gunn i zespół redakcyjny ThemeIsle.

Reply