6 Strategie budowania linków dla blogerów, z których powinni korzystać wszyscy początkujący


Samo zbudowanie bloga WordPress i udostępnienie go światu to nie koniec twojej podróży. Następnie musisz przede wszystkim znaleźć sposób, by umożliwić użytkownikom odkrywanie twoich treści. Jeśli chodzi o internet, samo posiadanie witryny internetowej nic nie da. To tak, jakby mieć małą chatkę w lesie. Nikt go nie znajdzie.

To tutaj pojawiają się różne metody promocji. Jednym z najskuteczniejszych źródeł ruchu w sieci okazuje się Google. Ale uzyskanie dobrej pozycji w Google nie jest takie proste. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Jednym z głównych są jednak linki zwrotne. Innymi słowy, jeśli chcesz uzyskać ruch z Google, najpierw musisz uzyskać linki zwrotne prowadzące do Twojej witryny WordPress.

Z przyjemnością witamy Ryan Stewart kto opowie nam o tym w dzisiejszym poście gościnnym:

Wprowadź Ryan – 6 strategii budowania linków dla blogerów

Powodem, dla którego Twój blog potrzebuje wysokiej jakości linków zwrotnych, jest to, że są to główne środki, których Google używa do weryfikacji zaufania do witryny. Ponadto Google szuka wysokiej jakości linków zwrotnych w celu ustalenia Twojej pozycji dla wyszukiwanego hasła. Gdy linki do Twojej witryny są przekierowywane z innych witryn o wysokiej jakości, działa ona jako wotum zaufania dla twoich treści.

Następnie Google korzysta z linków wstecznych i innych środków, aby dowiedzieć się, czy witryna ma znaczenie dla określonych słów kluczowych. Jeśli linki zostaną znalezione w witrynach z nietrafną treścią, wówczas będą one uważane za niższej jakości. Z drugiej strony, jeśli znajdują się na stronie podobnej do Twojej, wówczas linki będą uważane za wyższą i bardziej odpowiednią jakość.

W Google chodzi o trafność, a nie ilość. W rezultacie nie chcesz otrzymywać losowych linków, mając nadzieję, że popchną Twoją stronę w wyszukiwarkach. Chcesz wysokiej jakości linki, odpowiednich treści z różnych źródeł. Chcesz również upewnić się, że linki pochodzą z zaufanych domen. Z czasem liczba linków powinna rosnąć w stałym tempie. Jeśli wydaje się to mylące, pomożemy Ci z sześcioma strategiami tworzenia linków dla blogerów.

1. Komentarze gości

Internet jest pełen treści, może się wydawać przytłaczający, gdy próbuje się dowiedzieć, skąd wziąć linki zwrotne. Nie możesz po prostu publikować treści, bez względu na to, jak dobre, i mam nadzieję, że ludzie będą z nimi linkować. To po prostu nie zadziała w dzisiejszym niezwykle konkurencyjnym, globalnym krajobrazie.

Za pośrednictwem serwisów społecznościowych wiele treści jest udostępnianych, ale nie poprzez linki zwrotne. Linki stają się aktywne i zawierają linki zwrotne (kiedy następuje) poprzez publikowanie gości.

Co więcej, ważne jest, aby Twoje treści były publikowane na odpowiednich stronach. Oto jak zacząć:

  1. Twórz wartościowe treści, które mogą przyciągać linki.
  2. Promuj treści wśród idealnych odbiorców, tak aby były oglądane przez osoby z podobnych branż i nisz.

Celem jest uzyskanie wiarygodnych witryn do publikowania treści i tworzenia linków zwrotnych do pożądanego linku. Jedynym sposobem, w jaki to zrobią, jest to, że postrzegają Twoje treści jako wartościowe. Tak więc jedną ze strategii budowania linków powinno być upewnienie się, że treść jest godna, przeczytaj więcej tutaj.

Rzuć okiem na studium przypadku witryny Mob.is.it, która zapewnia narzędzie pomagające agencjom i stronom internetowym w tworzeniu witryn mobilnych i aplikacji natywnych. Witryna wymagała większego ruchu, więc właściciel wybrał kampanię blogów gości. W ciągu pięciu miesięcy opublikowano 44 posty gości na 41 blogach. Ruch wzrósł wtedy o 20 procent. Ponadto jego treść była adekwatna do jego wizerunku nabywcy i konkretnych słów kluczowych.
Komentarze gości - wyniki jednej z najlepszych strategii budowania linków dla blogerów

2. Zaprezentuj ekspertów i wpływowych

Możesz być zaskoczony, gdy wielu ekspertów i autorytetów jest rzeczywiście gotowych udzielić wywiadu. Dodatkowo, Twoi czytelnicy będą chcieli dowiedzieć się więcej z tego, co już są zainteresowani. Ponadto możesz łatwo łączyć się z nimi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tak więc jedną ze strategii budowania linków powinno być przeprowadzanie wywiadów z ekspertami i osobami wpływowymi.

Dlaczego to działa? Ponieważ, będą link do wywiadu (jeśli nie wszystkie, to przynajmniej niektóre z nich). A jeśli są ekspertami, będą mieli witrynę wysokiej jakości. Nie musisz ich nawet spotkać osobiście. Możesz zaplanować rozmowę, czat, a nawet wysłać wiadomość e-mail z listą pytań, aby odpowiedzieć w ustalonym terminie.

Blog ThemeIsle przeprowadzał ostatnio wiele wywiadów, jest cała seria wywiadów pirackich, które powinieneś sprawdzić. Niektóre z ostatnich:

3. Bądź odpowiedni

Jedną z rzeczy, o których ludzie lubią czytać, są bieżące wydarzenia, zarówno w popkulturze, polityce, jak i we wszystkich powyższych. Ludzie częściej czytają modne tematy. W ten sposób możesz nęcić linki. Jednym z najlepszych sposobów na to jest skorzystanie z list i rankingów. Te formaty zwykle przyciągają więcej odwiedzających i udostępniają.

To samo dotyczy dołączenia wykresów i infografik, które można łatwiej udostępnić. Ludzie są stymulowani i podekscytowani efektami wizualnymi. Jak możesz to robić? Bądź na bieżąco z tym, co jest „gorące” w tej chwili. Czytaj wiadomości codziennie, a przynajmniej skanuj nagłówki. Ponadto musisz dowiedzieć się, co docelowi odbiorcy chcieliby przeczytać. Po wybraniu tematu ułóż go w nowy lub interesujący sposób.

Na przykład oto, jak zespół ThemeIsle robi wykresy:

(Wykresy autorstwa Visualizer Lite.)

4. Miej silny głos

Ludzie chcą silnej opinii. Możesz to nazwać przemyśleniem lub rantem, ale jeśli zrobisz to dobrze, uzyska wiele linków. Oczywiście, jeśli publikujesz tego rodzaju treści, pamiętaj o poparciu argumentów faktami. W ramach strategii budowania linków dla blogerów zawsze jest trochę kontrowersji, aby zaangażować odbiorców. Nie przesadzaj z dramatem i trzymaj się z daleka od bycia wrednym lub krzywdzącym. Powinieneś mieć opinię, ale nie rób tego ze szkodą dla swojej marki.

5. Badania + analiza

Użyj statystyk i danych do wsparcia swojego artykułu. Jeśli ktoś chciałby przedstawić informacje, które wymyśliłeś, jedynym sposobem, aby to zrobić, jest link zwrotny. Celem tego typu artykułu jest zaoferowanie większej wartości odbiorcom. Statystyki i dane są wysoce powiązane. Nie wszystkie posty muszą być przewodnikami użytkownika, ale staraj się być wyczerpujące. Zebranie odpowiednich informacji w zgrabnym pakiecie zajmuje trochę pracy.

Jedną ze strategii budowania linków powinno być ustawienie czasu na tworzenie tego rodzaju artykułów kilka razy w roku. Zajmują dużo czasu i wysiłku. Jednak skutkują również wysokiej jakości linkami zwrotnymi.

6. Buduj silne strony słów kluczowych

Nie tylko treść wpisu na blogu ma znaczenie dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Rzeczywista treść opisująca Twoje strony i zawartość stron również mają znaczenie w optymalizacji słów kluczowych. Podczas tworzenia witryny i tworzenia stron nie ukrywaj słów kluczowych. Jeśli chodzi o nazwy stron, opisy i wszelkie inne słowa na stronie, bądź przyjazny dla słów kluczowych.

Spójrz na studium przypadku dla creativeboom.com. Ma szeroką gamę linków zwrotnych z interesujących źródeł. Niektóre z nich mogą nie wydawać się istotne, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się linki zwrotne na różne tematy, od esejów fotograficznych po wydziały mody w college’ach, zapewniają różnorodność witryn z zaufanych źródeł. Mnóstwo linków zwrotnych oferuje spektrum w świecie kreatywności, nawet jeśli chodzi o kreatywne linkowanie.

Podsumowując

Strategie tworzenia linków dla blogerów powinny polegać nie tylko na tworzeniu losowych linków. Jako bloger chcesz tworzyć cenne treści, które można połączyć i które są uważane za wartościowe przez odbiorców docelowych.

Jeśli chcesz o coś zapytać, odpal w sekcji komentarzy poniżej.Reply