5 najlepszych narzędzi do sprawdzania rankingów słów kluczowych Google w 2020 r


Jeśli poświęcisz czas, wysiłek i zasoby na stworzenie swojej witryny, z pewnością masz również strategię SEO. Obejmuje to optymalizację każdej strony witryny pod kątem najpopularniejszych słów kluczowych. Skąd wiesz, czy zrobiłeś wszystkie właściwe rzeczy? Aby się dowiedzieć, musisz wiedzieć, jak Twoje strony zajmują pozycję na stronie wyników wyszukiwania (SERP). Właśnie tutaj pojawiają się te narzędzia sprawdzające rankingi słów kluczowych Google.

Wszystkie te narzędzia pomogą Ci śledzić pozycję Twojej witryny w Google, często z przydatnymi funkcjami, aby zobaczyć, jak zmieniają się Twoje rankingi w czasie.

Chcesz sprawdzić ranking słów kluczowych w Google? Zobaczmy …

Pięć najlepszych narzędzi sprawdzających rankingi słów kluczowych Google

Poniżej porównamy pięć najlepszych narzędzi do sprawdzania rankingu słów kluczowych Google w siedmiu różnych kategoriach:

 • Cena £ – ile zapłacisz za abonament premium.
 • Bezpłatne limity / dostępność planu – czy narzędzie oferuje bezpłatny plan / okres próbny. Jeśli tak, jakie są granice.
 • Historyczne śledzenie rang – czy możesz śledzić zmiany w rankingu w czasie.
 • Analiza konkurencji – czy możesz monitorować rankingi swoich konkurentów.
 • Śledzenie urządzeń i lokalizacji – czy możesz śledzić rankingi dla różnych lokalizacji lub urządzeń.
 • Łatwość użycia – wygoda interfejsu.
 • Inne ważne funkcje

1. SERPWatcher

Na samym początku SERPWatcher wyjaśnia, że ​​nie chodzi tylko o śledzenie rankingu witryny z dnia na dzień. Zamiast tego śledzi ogólne postępy w swoim twórczo nazwanym „indeksie dominacji”. Powiązane wskaźniki zapewniają krytyczne wyniki dla SEO.

SERPWatcher do sprawdzania rankingu słów kluczowych Google

Cena £:

SERPWatcher jest dostarczany w zestawie z zestawem narzędzi, takich jak KWFinder, SERPChecker i więcej. Dostępne są trzy pakiety:

 • Podstawowy (49 USD / miesiąc)
 • Premium (69 USD / miesiąc)
 • Agencja (129 USD / miesiąc)

Roczne płatności pozwolą ci zaoszczędzić około 40%.

Możesz śledzić 200/700/1500 słów kluczowych, w zależności od pakietu. Dotyczy to wszystkich domen śledzonych, bez ograniczenia liczby domen.

Bezpłatny plan:

Dziesięciodniowy bezpłatny okres próbny umożliwia śledzenie dziesięciu słów kluczowych.

Historyczne śledzenie rang:

Bieżąca, średnia i najlepsza pozycja słowa kluczowego, procentowa zmiana pozycji oraz liczba wyszukiwań – wszystkie są wyświetlane na wykresie. Możesz wybrać domyślny okres lub własny przedział czasowy.

Analiza konkurencji:

Mimo że obecnie nie jest dostępna, analiza konkurentów znajduje się w kowadle.

Śledzenie urządzeń i lokalizacji:

SERPWatcher obsługuje wyszukiwanie oparte na lokalizacji, a także wyszukiwania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Możesz łatwo przełączać się między platformami za pomocą jednego kliknięcia.

Łatwość użycia:

Możesz tworzyć, dodawać, zmieniać nazwy, usuwać lub usuwać słowa kluczowe w dowolnym momencie. Wystarczy zaimportować słowa kluczowe z KWFindera, wkleić je z listy lub przeciągnąć i upuścić całe pliki. Słowa kluczowe można również wyeksportować do pliku CSV lub skopiować do schowka.

Pulpit nawigacyjny zapewnia wszystkie dane na jednym ekranie w dwukolumnowym interfejsie. Lewa kolumna zawiera wszystkie informacje o pozycjach. Tutaj znajdziesz opcje tworzenia, dodawania lub filtrowania tagów. W prawej kolumnie znajdziesz zagregowane dane, które są ważne dla śledzenia pozycji. Przyjazny interfejs pozwala na bieżąco śledzić największe zmiany, przepływ pozycji słów kluczowych, szacunkowe odwiedziny miesięcznie i tabelę dystrybucji słów kluczowych.

Inne ważne funkcje:

 • Indeks dominacji do śledzenia ogólnego postępu
 • Codzienne aktualizacje rang
 • Udostępniane i interaktywne raporty
 • Alerty e-mail – zaplanowane i oparte na zdarzeniach

Dane są kupowane od zaufanych dostawców danych, takich jak Moz, dla większej dokładności. Ogólnie rzecz biorąc, kompleksowy sposób na śledzenie rankingów witryny.

2. SEMRush

Działa ze SEMRush, musisz rozpocząć projekt dla określonych domen, aby przeanalizować ich skuteczność za pomocą różnych narzędzi. Narzędzie do śledzenia pozycji umożliwia śledzenie rankingu witryny pod kątem docelowych słów kluczowych.

SEMrush

Cena £:

Wszystkie plany zawierają około 28 narzędzi / funkcji:

 • Pro (99,95 / miesiąc)
 • Guru (199,95 USD / miesiąc)
 • Biznes (399,95 USD / miesiąc)
 • Przedsiębiorstwo dostosowane do indywidualnych potrzeb

Inne narzędzia obejmują narzędzie do sprawdzania SEO na stronie, monitorowanie marki, audyt witryny i inne.

Bezpłatny plan:

Pro i Guru oferują siedmiodniowy bezpłatny okres próbny.

Historyczne śledzenie rang:

SEMRush ujawnia postęp rankingów słów kluczowych w płatnych i bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Będziesz mógł śledzić dane historyczne dla dowolnego konkurenta od daty rozpoczęcia projektu. Dane będą dostępne jako dane dzienne do 60 dni, a następnie jako tygodniowe punkty danych. Niektóre plany pozwalają również na import danych historycznych z innych narzędzi SEO.

Analiza konkurencji:

Nie tylko własne, możesz śledzić nawet pozycję konkurenta i przeglądać porównanie. Ponadto w kampaniach śledzących można dodać do dziesięciu konkurencyjnych domen.

Śledzenie urządzeń i lokalizacji:

W każdej kampanii śledzącej z SEMRush będziesz mógł przeglądać i porównywać swoje pozycje na różnych urządzeniach na jednym wykresie. To nie wszystko, wyszukiwanie oparte na lokalizacji może ujawnić lokalnych konkurentów w rankingu 100 najlepszych wyników Google dla dowolnego słowa kluczowego. Pomoże Ci to zidentyfikować nie tylko konkurentów, ale także nowe możliwości słów kluczowych.

Łatwość użycia:

SEMRush oferuje wiele sposobów dodawania słów kluczowych – ręcznie, z pliku * txt * lub CSV lub poprzez połączenie z konsolą wyszukiwania. Do każdego słowa kluczowego możesz dodać maksymalnie pięć tagów i uporządkować je w grupy, aby łatwo zarządzać tysiącami wyszukiwanych haseł. Bezpośrednie porównanie wskaźników konkurencji pomaga porównywać skuteczność słów kluczowych.

Inne ważne funkcje:

 • Codziennie aktualizowane dane
 • Cotygodniowe powiadomienia o zmianach w rankingu
 • Kompletny obieg pracy dla każdego specjalisty SEO

SEMRush to pełnoprawne rozwiązanie SEO, dzięki czemu jest cennym partnerem w każdej strategii SEO.

3. Ahrefs

Narzędzia do sprawdzania rankingu słów kluczowych Google prawdopodobnie nie mają nic lepszego niż Ahrefs. Jest to dokładne narzędzie rankingowe dostosowane do lokalizacji.

Ahrefs

Cena £:

Ahrefs oferuje wiele narzędzi, w tym Rank Tracker, w czterech pakietach powiązanych na czterech poziomach cenowych:

 • Lite (99 USD / miesiąc) – utwórz 5 projektów i śledź 500 słów kluczowych z aktualizacjami co 7 dni.
 • Standard (179 USD / miesiąc) – utwórz 10 projektów i śledź 1500 słów kluczowych z aktualizacjami co 5 dni.
 • Zaawansowane (399 USD / miesiąc) – utwórz 25 projektów i śledź 5000 słów kluczowych z aktualizacjami co 3 dni.
 • Agencja (999 USD / miesiąc) – utwórz 100 projektów i śledź 10 000 słów kluczowych z aktualizacjami co 3 dni.

Wszystkie plany obejmują wszystkie narzędzia – badanie słów kluczowych, eksplorator treści, audyt witryny i inne.

Bezpłatny plan:

Ahrefs nie oferuje żadnego całkowicie bezpłatnego planu sprawdzania rankingu słów kluczowych, choć możesz wypróbować plan Lite lub Standard przez siedem dni, płacąc 7 USD.

Historyczne śledzenie rang:

Tracker rang monitoruje twoje rankingi i wizualizuje średnią pozycję i ruch w czasie. Będziesz jednak mógł przeglądać historię rankingu tylko od daty dodania słowa kluczowego do projektu. Niektóre inne narzędzia w pakiecie, takie jak Eksplorator słów kluczowych, pokazują historię pozycji przez lata razem.

Analiza konkurencji:

Wszystkie plany pozwalają porównywać swoje wyniki z konkurencją. Otrzymasz automatyczne raporty o postępach w rankingu, ruchu w sieci wyszukiwania i innych danych dla maksymalnie 5 adresów URL. Pomaga to dowiedzieć się, które strony i domeny biorą „udział w głosie” dla ruchu związanego z wyszukiwaniem w związku ze śledzonymi słowami kluczowymi.

Śledzenie urządzeń i lokalizacji:

Śledzenie lokalizacji jest oferowane w 170 krajach. Jednak dzięki planom Lite i Standardowym możliwe jest śledzenie słów kluczowych tylko dla 1 i 5 lokalizacji. Nie ma takiego limitu na wyższe plany. Ranking mobilny jest dostępny tylko w planach zaawansowanych i agencyjnych.

Łatwość użycia:

Dzięki Ahrefs wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić lub zaimportować listę słów kluczowych oraz dodać specyfikację kraju dla każdego słowa kluczowego. Ahrefs rozpocznie śledzenie, wizualizuje go dla Ciebie i będzie wysyłać regularne aktualizacje. Pełną historię rankingu zobaczysz na poręcznym wykresie. Możesz go również skonfigurować tak, aby otrzymywać automatyczny raport rankingowy pocztą e-mail.

Inne ważne funkcje:

 • Wiele filtrów pomaga segmentować dane i śledzić pozycję w rankingu w grupach na wielu poziomach
 • Otrzymujesz dane dotyczące łącznie 13 funkcji SERP, takich jak pole Tweet, linki do podstron i miniatury
 • Zaawansowane wskaźniki śledzonych słów kluczowych, takie jak postęp w rankingu i szacunkowa liczba operacji wyszukiwania
 • Szerokie indeksowanie danych prowadzące do dużej bazy indeksów zapewniającej wiarygodne dane

Krótko mówiąc, Ahrefs to w pełni funkcjonalne narzędzie SEO, dla którego chcesz pracować.

4. SEOprofiler

SEOprofiler pozycjonuje się jako kompletne narzędzie promocji witryny, które zawiera funkcję sprawdzania rankingu słów kluczowych Google.

SEOprofiler do sprawdzania renkings słów kluczowych Google

Cena £:

Dostępne są cztery plany z bezwarunkową 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy:

 • Standard (69,95 USD / miesiąc) – codziennie sprawdzaj 500 słów kluczowych.
 • Inteligentne (99,95 USD) – codziennie sprawdzaj 1000 słów kluczowych.
 • Profesjonalny (249,95 USD) – codziennie sprawdzaj 2500 słów kluczowych.
 • Enterprise (999,95 USD) – codziennie sprawdzaj 10 000 słów kluczowych.

Kontrola rankingu we wszystkich trzech wyszukiwarkach dla tej samej kombinacji kraj / język / lokalizacja liczy się tylko jako jedno słowo kluczowe.

Bezpłatny plan:

Smart Plan zapewnia dostęp do wszystkich narzędzi bezpłatnie przez tydzień.

Historyczne śledzenie rang:

SEOprofiler zapewnia raporty historii dla wielu wyszukiwarek. Możesz wyświetlić to wszystko na wykresach i raportach rankingowych oraz śledzić postęp swoich słów kluczowych.

Analiza konkurencji:

SEOprofiler sprawdza również strony internetowe konkurentów, a następnie zapisuje je w szczegółowych raportach z wykresami i porównaniami. Pokazuje, dla których słów kluczowych mają ranking i które strony mają najwyższy ranking.

Śledzenie urządzeń i lokalizacji:

Za pomocą tego narzędzia możesz śledzić swój ranking w 162 krajach na komputerze i telefonie komórkowym. Co więcej, pomaga nawet śledzić pozycje lokalnych firm, które nie mają strony internetowej. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać nazwę firmy, a następnie zaczekać, aż pojawią się szczegóły rankingu.

Łatwość użycia:

Dodawanie słów kluczowych jest tak proste, jak kliknięcie przycisku. Monitor sprawdzi wszystkie strony, w tym subdomeny, i zapewni szczegółowe rankingi słów kluczowych i raporty widoczności. Ponadto automatycznie tworzy grupy słów kluczowych i pozwala dodawać dowolną liczbę tagów do słów kluczowych. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat dowolnego słowa kluczowego, kliknij słowo kluczowe na stronie „Wszystkie słowa kluczowe”.

Inne ważne funkcje:

 • Szczegółowe raporty z praktycznymi wskazówkami
 • Raporty PDF, raporty białej etykiety
 • Codziennie aktualizowane dane, liczba wyszukiwań, potencjalny ruch organiczny i zagregowane dane, które dają wgląd w to, w jaki sposób rankingi wpływają na ruch
 • Możliwość ostrzegania o ważnych słowach kluczowych, na których powinieneś się skupić

SEOprofiler może być idealnym rozwiązaniem dla agencji, które muszą oferować klientom szczegółowe, łatwe do zrozumienia i przyciągające uwagę raporty bez oznakowania stron trzecich.

5. Moz Rank Tracker

Moz Rank Tracker śledzi skuteczność słów kluczowych w Twojej witrynie, a także ogólną widoczność wyników wyszukiwania w czasie.

MozPro

Cena £:

Wszystkie plany Pro obejmują pełny zestaw narzędzi SEO, w tym narzędzia takie jak Eksplorator słów kluczowych, indeksowanie na żądanie i inne.

 • Standard (99 USD / miesiąc) – 5 kampanii.
 • Średni (179 USD / miesiąc) – 10 kampanii.
 • Duże (249 USD / miesiąc) – 25 kampanii.
 • Premium (599 USD / miesiąc) – 50 kampanii.

Przy płatności rocznej istnieje około 20% obniżka. Jedna kampania składa się z jednej śledzonej domeny lub adresu URL + trzech witryn konkurencji. Dla każdego słowa kluczowego śledź rankingi w Google (w tym Google Mobile), Bing i Yahoo.

Bezpłatny plan:

30-dniowy bezpłatny okres próbny daje dostęp do wszystkich funkcji zawartych w Moz Pro Medium.

Historyczne śledzenie rang:

Subskrybenci mogą mieć kompleksowy przegląd rankingów słów kluczowych dla dowolnego zakresu czasowego.

Analiza konkurencji:

Dzięki Rank Tracker możesz również śledzić swoją konkurencję. Użyj go, aby porównać ich strategie SEO z własnymi i poprawić swoją widoczność.

Śledzenie urządzeń i lokalizacji:

To narzędzie pomaga sprawdzać rankingi komputerów w najlepszych wyszukiwarkach w ponad 200 krajach. Jeśli chodzi o rankingi urządzeń mobilnych, możesz porównywać urządzenia mobilne i komputery stacjonarne w USA na poziomie krajowym i lokalnym. Jeśli masz fizyczne lokalizacje, dobrym rozwiązaniem może być Moz Local (oddzielny produkt).

Łatwość użycia:

Subskrybenci mogą planować okresowe i oparte na zdarzeniach alerty. Będziesz mógł łatwo generować i eksportować raporty PDF lub CSV obejmujące rankingi wyszukiwania, linki, dane indeksowania witryny, a nawet konkurencję. Aby raporty były bardziej informacyjne, możesz przeciągać i upuszczać wykresy z własnymi notatkami. Raporty mogą być automatycznie wysyłane do klientów z dowolną określoną częstotliwością.

Inne ważne funkcje:

 • Zamień logo Moz na własne
 • Dostęp do MozBar, paska narzędzi SEO dla Chrome.
 • Wyszukaj wynik widoczności, aby uzyskać przegląd swojego rankingu
 • Dane wysokiej jakości, w tym uprawnienia do domeny i strony

Zacznij już dziś sprawdzać rankingi słów kluczowych

Po powyższym porównaniu powinieneś być w stanie wybrać narzędzie do sprawdzania rankingu słów kluczowych Google, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Niestety żadne z tych narzędzi nie oferuje nieograniczonych bezpłatnych planów. Ale jeśli chcesz najbardziej hojnego bezpłatnego planu, Moz Rank Tracker to świetne miejsce na rozpoczęcie.

A jeśli potrzebujesz wskazówek, które pomogą Twojej witrynie awansować w rankingu, gdy ją sprawdzasz, mamy mnóstwo postów, które pomogą Ci zacząć od SEO:

Czy masz pytania dotyczące tych narzędzi do sprawdzania rankingu słów kluczowych? Zapytaj w komentarzach, a my postaramy się pomóc!

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

* Ten post zawiera linki partnerskie, co oznacza, że ​​jeśli klikniesz jeden z linków produktu, a następnie kupisz produkt, otrzymamy prowizję. Nie martw się, nadal będziesz płacić standardową kwotę, więc nie poniesiesz żadnych kosztów z Twojej strony.

Reply