4 kroki, aby wybrać idealną nazwę


Masz problem z wyborem nazwy domeny? Wybór odpowiedniej nazwy domeny jest jedną z najważniejszych rzeczy, które zrobisz dla swojej witryny. Oprócz zdefiniowania witryny nazwa domeny przekaże ważne informacje zarówno użytkownikom, jak i robotom wyszukiwarek.

Na szczęście istnieje kilka niezawodnych metod, dzięki którym nazwa domeny może być jak najbardziej skuteczna. Na przykład możesz badać mocne słowa kluczowe, aby włączyć je do swoich treści, użyć generatora nazw blogów, aby uzyskać pomysły, i podjąć ostateczną decyzję na podstawie kilku ważnych kryteriów.

W tym poście przeprowadzimy Cię przez proces wyboru nazwy domeny, która będzie korzystna dla Twojej witryny, za pomocą czterech prostych kroków i kilku przydatnych narzędzi.

Dlaczego warto przemyśleć swoją nazwę domeny

Twoja nazwa domeny to adres domowy Twojej witryny w Internecie. I chociaż nie jest to tylko co wpływa na sukces Twojej witryny, istnieje wiele powodów, dla których warto starannie wybrać nazwę domeny:

 • Unikalna, zapadająca w pamięć nazwa częściej przylega do odwiedzających i zachęca ich do powrotu.
 • Twoja nazwa domeny może natychmiast dać nowym odwiedzającym (lub użytkownikom wyszukiwarek) wyobrażenie o tym, o co chodzi w Twojej witrynie.
 • Nazwy domen mają wpływ na Search Engine Optimization (SEO).
 • Zmiana nazwy domeny po utworzeniu witryny może prowadzić do czasochłonnych komplikacji.

Nazwy mają moc – dotyczy to zarówno witryny, jak i czegokolwiek innego. Wybór odpowiedniej nazwy domeny powinien być zatem uważnym procesem, a przed wybraniem zwycięzcy warto rozważyć wszystkie opcje.

Jak wybrać nazwę domeny dla swojej witryny WordPress (w 4 krokach)

Oczywiście nie możemy powiedzieć, która nazwa domeny jest odpowiednia dla Twojej konkretnej witryny. Jednakże, my mogą przeprowadzi Cię przez proces dokonywania starannej, przemyślanej selekcji.

To nie są bezwzględne zasady – nazwy domen nie są nauką (nigdy nie wymyślisz „Google.com”, przestrzegając tych zasad!) – ale są to najlepsze sprawdzone metody większość strony internetowe.

Krok 1: Wybierz jedno lub więcej słów kluczowych reprezentujących Twoją witrynę

Istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie generowania pomysłów na nazwę domeny. Możesz po prostu oprzeć domenę witryny na własnej nazwie lub na istniejącej firmie. Jednak kluczowym składnikiem naprawdę skutecznej nazwy domeny jest silne słowo kluczowe.

Używanie słów kluczowych w nazwie domeny jest sprytne z tych samych powodów, z których korzysta się w treści. Korzyści z SEO mogą przynieść większy ruch, pomagając Twojej witrynie uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Ponadto słowa kluczowe mogą pomóc potencjalnym odwiedzającym lepiej zrozumieć cel i niszę witryny.

Na szczęście proces wyszukiwania słów kluczowych dla nazwy domeny jest taki sam, jak znajdowanie skutecznych słów kluczowych do innych zastosowań. Za pomocą narzędzi takich jak Google Keyword Planner i KWFinder można wyszukiwać hasła, które mają zarówno dużą liczbę wyszukiwań, jak i (najlepiej) niską konkurencję. Pamiętaj tylko, że w tym przypadku szukasz słowa kluczowego reprezentującego Twoją witrynę i treść jako całość.

Krok 2: Użyj generatora nazw domen, aby przeglądać opcje

Gdy będziesz mieć kilka opcji słów kluczowych, nadszedł czas na burzę mózgów pomysłów na nazwę Twojej domeny. Podczas gdy Ty mogą rób to bez żadnych specjalnych narzędzi, często jest to trudne, ponieważ wciąż napotykasz nazwy, które są już zajęte.

Korzystanie z generatora nazw domen, takiego jak Domain Wheel, pomoże uprościć proces, burzy mózgów i upewnienia się, że wszystkie jego sugestie są rzeczywiście dostępne do zakupu:

Strona główna koła domeny.

Wystarczy odwiedzić witrynę i wpisać słowo kluczowe w polu wyszukiwania. Aby to zilustrować, wyobraźmy sobie, że zaczynasz blog z poradami na temat szkolenia psów. W przypadku słowa kluczowego zdecydowałeś się na „szkolenie psów”. Wprowadzenie tego terminu do paska wyszukiwania zwróci następujące wyniki:

Koło domeny pomaga w wyborze nazwy domeny

Jak widać, istnieje wiele odmian do wyboru. Jeśli Ci się nie podoba, możesz wypróbować nieco inne słowo kluczowe lub przewinąć w dół, by znaleźć losowe pomysły i sugestie dotyczące słów kluczowych. Zalecamy poświęcenie czasu i wymyślenie kilku solidnych opcji, abyś mógł zawęzić je w następnym kroku.

Krok 3: Wybierz najlepszą nazwę domeny na podstawie kilku prostych kryteriów

W tym momencie możesz zawęzić listę i zakończyć proces wyboru nazwy domeny. Część tego procesu jest subiektywna – w końcu ważne jest, aby wybrać nazwę domeny, którą lubisz. Istnieje jednak kilka prostych kryteriów, których można użyć, aby ułatwić podejmowanie decyzji.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz nazwę domeny:

 • Zwięzłe i jasne. Długie i mylące nazwy są trudniejsze do zapamiętania i łatwiejsze do pomyłki.
 • Kreatywny i niezapomniany. Im bardziej unikatowa będzie nazwa domeny (przy jednoczesnym zachowaniu jej jasności i zwięzłości), tym bardziej będzie ona niezapomniana.
 • Łatwy do odczytania i wymowy. Unikaj cyfr i znaków specjalnych, ponieważ są mylące, kiedy wypowiada się na głos. Warto również poprosić znajomych o wymówienie, aby uniknąć przypadkowego wylądowania na tej liście.

Wreszcie ważne jest również, aby dokładnie rozważyć nazwę swojej domeny Domena najwyższego poziomu (TLD).

Mówiąc najprościej, jest to część na końcu – .com, .org, .netto, i tak dalej. W przypadku wielu witryn .com jest najlepszym wyborem, ponieważ tego oczekuje większość odwiedzających i jest najłatwiejsza do zapamiętania. Jednak coraz trudniej jest znaleźć jakość .com nazwy domen i użytkownicy przyzwyczajają się do innych rozszerzeń. Więc jeśli absolutnie kochasz nie-.com imię, śmiało i kup.

Jedyną rzeczą, na którą należy uważać, są domeny TLD, które dotyczą określonego regionu (np .co.uk lub .ca). Google korzysta z nich, aby pomóc stronom goetargetowym, więc wybieraj te rozszerzenia tylko, jeśli naprawdę chcesz, aby Google geotargetował Twoją witrynę.

Krok 4: Zarejestruj nową nazwę domeny

Po ustaleniu właściwej kombinacji nazwy opartej na słowach kluczowych i TLD, wystarczy kupić nazwę domeny. Sposób, w jaki to robisz, często zależy od dostawcy hostingu, z którego zdecydujesz się skorzystać.

Zwykle możesz kupić nazwę domeny podczas rejestracji w planie hostingowym. Ponadto domenę można kupić osobno za pośrednictwem dedykowanego rejestratora lub firmy hostingowej. Jeśli wybrałeś nazwę za pomocą Domain Wheel, możesz nawet użyć Pokaż szczegóły przycisk, aby przejść bezpośrednio do strony kasy:

Formularz do zakupu nazwy domeny za pośrednictwem BlueHost.

Kiedy jesteś gotowy, aby założyć konto hostingowe, upewnij się, że używasz tego linku Bluehost. Przejście go spowoduje dwie rzeczy: (1) jest to link partnerski, co oznacza, że ​​otrzymujemy niewielką prowizję, jeśli kupisz za jego pośrednictwem, (2) to będzie odblokuj dla siebie obniżoną cenę 2,95 USD wobec 3,95 USD. Zniżki nie otrzymasz, jeśli odwiedzisz witrynę Bluehost w jakikolwiek inny sposób.

Oczywiście nie musisz pobierać nazwy hosta i domeny z tego samego miejsca. Jeśli wybierzesz nazwę domeny w innym miejscu, nadal możesz połączyć ją z nową lub istniejącą witryną po fakcie. To, jak to działa, zależy od wybranego hosta internetowego. Powinieneś sprawdzić dokumentację swojego dostawcy lub poprosić jego zespół wsparcia o pomoc przy przenoszeniu.

Ostatnie przemyślenia na temat wyboru nazwy domeny

Nauczenie się, jak wybrać nazwę domeny dla swojej witryny, może początkowo wydawać się zastraszające. W końcu to bardzo ważna decyzja. Jednak przy odrobinie badań i odpowiednich narzędzi proces ten jest zaskakująco przystępny.

Aby wybrać nazwę domeny dla swojej witryny, wystarczy wykonać następujące cztery kroki:

 1. Wybierz jedno lub więcej słów kluczowych reprezentujących Twoją witrynę.
 2. Użyj generatora nazw domen, aby przeglądać opcje.
 3. Wybierz najlepszą nazwę domeny na podstawie kilku prostych kryteriów.
 4. Zarejestruj nową nazwę domeny.

Czy masz pytania dotyczące wyboru nazwy domeny odpowiedniej dla Twojej witryny? Zapytaj nas w sekcji komentarzy poniżej!

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

Reply