10 pomocnych operatorów wyszukiwania Google dla SEO i nie tylko (2020)


Czy trudno jest znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz w Internecie? Dlaczego nie spróbować użyć operatorów wyszukiwania Google?

Aby pomóc Ci znaleźć to, czego szukasz, Google zawiera specjalne znaki i polecenia zwane operatorami wyszukiwania Google. Pomagają znaleźć coś konkretnego, zignorować określone hasła z wyszukiwarek (ogólne słowa kluczowe), wyszukiwać między określonymi zakresami dat i nie tylko.

W tym poście omówimy najczęstsze operatory wyszukiwania Google, aby poprawić wyniki wyszukiwania, z prawdziwymi przykładami każdego z nich.

Zacznijmy!

Dziesięć przydatnych operatorów wyszukiwania Google w 2020 r

Aby użyć wszystkich tych operatorów wyszukiwania, dodajesz je do zwykłego pola wyszukiwania Google, tak jak poniżej:

Przykład operatorów wyszukiwania Google

1. Wyszukaj dokładne dopasowanie za pomocą ""

 • Operator: "[term]"
 • Przykład: „Generatory nazw domen”
 • Przykład wyjaśniony: zwróci tylko wyniki wyszukiwania zawierające dokładną frazę domain name generators.

Pierwszy na naszej liście popularnych operatorów wyszukiwania Google to "". Jest to podstawowy operator wyszukiwania, który zmusza Google do znalezienia dokładnego dopasowania wyszukiwanego hasła umieszczonego w cudzysłowach. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcesz znaleźć szczegółowe informacje na temat konkretnego bloga lub witryny.

Użycie tego operatora wyszukiwania spowoduje wyświetlenie listy wszystkich stron internetowych z tym konkretnym słowem kluczowym na stronie SERP.

2. Przeszukaj zawartość określonej witryny za pomocą site:

Site: to niesamowity operator wyszukiwania, którego można użyć do znalezienia czegoś w określonej witrynie (pamiętaj, aby podczas wyszukiwania zachować dwukropek). Możesz go użyć, gdy chcesz zobaczyć post na określonym blogu lub gdy w jego witrynie brakuje paska wyszukiwania.

Wielu ekspertów SEO używa go również do znalezienia strony kontaktowej witryny podczas usuwania złych linków. To polecenie wyświetla nie tylko strony witryn, ale także subdomenę.

3. Dodaj „wypełnij puste” za pomocą *

 • Operator: [term1] * [term2]
 • Przykład: Programista WordPress *
 • Przykład wyjaśniony: obejmuje wyniki zawierające między sobą dodatkową treść WordPress i developer (bardziej szczegółowe przykłady poniżej).

W naszej opinii jest to jeden z najfajniejszych operatorów wyszukiwania Google na naszej liście. Gwiazdka pomoże połączyć dwa różne słowa kluczowe i znaleźć wyniki wyszukiwania zawierające oba z nich. Pomyśl o tym jak o „wypełnieniu pustego pola” dla wszystkiego, co znajduje się pomiędzy Twoimi wyszukiwanymi hasłami.

Na przykład, wordpress * developer pojawiałyby się frazy takie jak:

 • WordPress podłącz deweloper
 • WordPress motyw deweloper
 • WordPress PHP deweloper
 • Itp.

4. Wymuś dopasowanie do jednego słowa lub frazy +

 • Operator: [term1] +[term2]
 • Przykład: samochody + Tesla
 • Przykład wyjaśniony: pokazuje wszystkie wyniki dla cars które również obejmują tesla

Operatorzy wyszukiwania Google zapewniają również elastyczność dodawania określonego terminu w wynikach wyszukiwania. Możesz użyć + wyszukiwanego terminu, aby wymusić dokładne dopasowanie do jednego słowa. Na przykład, jeśli szukasz samochodów i chcesz znaleźć ten wyprodukowany przez Teslę, możesz użyć tych dwóch słów ze znakiem + pomiędzy.

Aby być bardziej szczegółowym, możesz również umieścić ciąg w cudzysłowach.

5. Wyklucz słowa lub frazy za pomocą -

Ten operator Google jest przeciwieństwem powyższego. Znak minus jest używany przed wyszukiwanym terminem do usunięcia określonego słowa kluczowego z wyników wyszukiwania. Jest to szczególnie przydatne, gdy szukasz czegoś, co ma więcej niż jedno znaczenie i chcesz wykluczyć to drugie znaczenie.

6. Zwróć wersję strony z pamięci podręcznej za pomocą cache:

Pamięć podręczna jest zaawansowanym operatorem wyszukiwania. Użycie tego operatora zwróci najnowszą wersję strony internetowej zapisaną w pamięci podręcznej dostępną w Google.

Pamiętaj jednak, że nie wyświetli najnowszej wersji strony; pokaże ci tylko ostatnio czołgałem się wersja pod warunkiem, że strona jest indeksowana. Aby go użyć, wystarczy wpisać słowo „pamięć podręczna”, a następnie szukany adres URL. Może to być szczególnie pomocne, jeśli witryna jest nieczynna i nadal chcesz sprawdzić post.

7. Wyszukaj między datami za pomocą daterange:

Załóżmy, że chcesz zobaczyć najnowsze informacje na temat wyszukiwanego hasła. Jak byś to zrobił? Możesz po prostu użyć operatora daterange.

Ten zaawansowany operator wyszukiwania pomaga znaleźć wyniki w określonym zakresie dat. Wykorzystuje format daty juliańskiej, więc musisz podać rok, a następnie liczbę dni od początku roku.

Wskazówka: Jeśli masz wątpliwości co do dat juliańskich, możesz użyć tego konwertera, aby łatwo znaleźć odpowiednie liczby.

8. Wyszukaj w adresach URL wyników za pomocą inurl:

Ten operator wyszukiwania Google pomoże znaleźć określone słowo kluczowe w adresie URL. Oznacza to, że jeśli szukasz posta z adresu URL, powiedzmy na eCommerce, możesz użyć tego słowa eCommerce po inurl: operator.

Alternatywnie możesz również użyć szerokiego terminu przed operatorem, a następnie dodać słowo kluczowe, które powinno znajdować się w adresie URL.

9. Wyszukaj określone typy plików za pomocą filetype:

Jest to jeden z najbardziej przydatnych zaawansowanych operatorów wyszukiwania Google, który pomoże Ci znaleźć stronę docelową w określonym formacie.

Ogranicza wyniki wyszukiwania do określonego formatu pliku, takiego jak PDF, TXT i tym podobne. Jeśli więc chcesz znaleźć dokumenty dotyczące badanego tematu, możesz to zrobić za pomocą operatora wyszukiwania typu pliku. Osobiście używam go do wyszukiwania raportów PDF do tworzenia statystyk dla stron takich jak HubSpot i Facebook.

10. Wyszukiwanie między latami za pomocą ..

Jest to ostatni operator wyszukiwania na naszej liście i jest bardzo podobny do operatora daty, z tym wyjątkiem, że nie jest zgodny z formatem daty Juliana.

Z .., możesz wyszukiwać między zakresami dwóch lat. Nie pozwala jednak wyszukiwać określonych dni jako daterange pozwala na.

Ostatnie słowa

Po ich zrozumieniu możesz użyć operatorów wyszukiwania, aby poprawić SEO swojej witryny, znaleźć możliwości publikowania postów gości i nie tylko.

Mam nadzieję, że ten post pomógł Ci dowiedzieć się czegoś nowego o wyszukiwarce Google. Czy korzystałeś z któregokolwiek z powyższych operatorów? Jak ci się udało? Daj mi znać w sekcji komentarzy.

Reply