10 niezwykle użytecznych narzędzi blogowych do pisania, SEO, marketingu, tworzenia treści i nie tylko


Zastanawiasz się, jakie są najlepsze narzędzia do blogowania dla stron i blogów WordPress? Jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule przedstawimy właśnie to – dziesięć najlepszych narzędzi do blogowania dostępnych w Internecie, które pomogą Ci tworzyć lepsze posty na blogach, zwiększyć ruch, pozycję w Google i wiele więcej.

Zaczynajmy:

Dziesięć najlepszych narzędzi do blogowania dla stron i blogów WordPress

1. Sumo

Sumo jest jednym z najsłodszych bezpłatnych narzędzi do blogowania. Umożliwia dodawanie do bloga przycisków udostępniania społecznościowego, formularzy przechwytywania wiadomości e-mail i różnych danych analitycznych. Istnieje również wersja płatna, która zapewnia dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak testowanie podziału a / b i bardziej skomplikowane szablony.

Najlepsze narzędzia do blogowania nr 1: Sumo

Sumo jest jednym z moich ulubionych narzędzi do blogowania, ponieważ zapewnia dużą wszechstronność i moc, nawet na darmowym poziomie.

Na przykład Nate Desmond powiększył swoją listę e-mailową o 1000% praktycznie z dnia na dzień, używając Sumo. On nie jest sam; Robbie Richards zebrał 4635 e-maili za pomocą tego narzędzia. Jak chciałbyś zobaczyć te same wyniki?

Jak w pełni wykorzystać Sumo

Chociaż instalacja aplikacji Sumo jest niezwykle prosta, samo umieszczenie jej w witrynie nie wystarczy, aby zacząć zbierać e-maile jak maszynę. Oto kilka wskazówek, jak w pełni wykorzystać narzędzia Sumo.

Możesz także polubić te narzędzia marketingowe WordPress.

2. Sendinblue

Sendinblue

Sendinblue jest jak szwajcarski nóż marketingu cyfrowego. Możesz zaprojektować spersonalizowany szablon wiadomości e-mail za pomocą zaawansowanych opcji e-mail. Ponadto możesz go używać do niestandardowego marketingu SMS i czatu na żywo. Ponadto użyj map cieplnych, testów A / B i statystyk w czasie rzeczywistym, aby utworzyć kopię e-mail o wysokiej konwersji.

Szczególnie polecamy go w eCommerce, ponieważ Sendinblue oferuje dodatkowe funkcje, takie jak moduł reklam na Facebooku, przekierowanie i tworzenie strony docelowej. Sami korzystamy z Sendinblue, więc naprawdę mamy doświadczenie z pierwszej ręki, jeśli chodzi o jego możliwości. Wszystkie te funkcje są głównymi powodami, dla których dodaliśmy go do naszej listy narzędzi do blogowania.

Jak w pełni wykorzystać Sendinblue

Sendinblue

Sendinblue to świetne oprogramowanie do marketingu cyfrowego i potężne narzędzie do marketingu e-mailowego. Zarejestruj się za darmo na ich platformie i wprowadź szczegółowe informacje o swojej witrynie, aby uzyskać niestandardowe wrażenia. Możesz użyć go do marketingu szeptanego, aby zatrzymać klientów. Twórz i wysyłaj spersonalizowane wiadomości e-mail do swojej lojalnej bazy klientów. Na przykład utwórz spersonalizowane kupony dla powracających klientów. Ponadto A / B przetestuj szablony, aby jak najlepiej wykorzystać kampanię marketingową.

3. Canva

Canva jest prawdopodobnie najlepszym narzędziem w Internecie do tworzenia niestandardowych obrazów, których można następnie użyć w mediach społecznościowych lub jako część postów na blogu. Pomyśl, polecane obrazy, obrazy w treści itp. Zasadniczo wszystko, co sprawi, że Twój blog będzie bardziej atrakcyjny wizualnie.

Canva

W Canva podoba mi się jakość oferowanych przez nich szablonów. Jednym z najważniejszych czynników sukcesu blogów i mediów społecznościowych jest tworzenie świetnych zdjęć, które cieszą oko.

Jak uzyskać jak najwięcej z Canva

Jednym z moich ulubionych rodzajów zdjęć do udostępnienia jest nakładka na cytat. Tutaj robisz zdjęcie i dodajesz do niego jedno z ulubionych cytatów. Według własnych danych Twittera, tweety z cytatami mają o 19% więcej retweetów niż te bez nich.

Innym doskonałym zastosowaniem Canva jest tworzenie własnych banerów do postów na blogu. Mogą one występować w postaci polecanych obrazów, nagłówków sekcji lub obrazów w celu wyjaśnienia kluczowego punktu.

4. Gramatycznie

Gramatyka jest prawdopodobnie moim ulubionym narzędziem do blogowania na całej tej liście. Pomaga to zapewnić odpowiednią gramatykę i pisownię w artykułach automatycznie! Świetne pisanie jest kluczem do realizacji strategii blogów.

Narzędzie do blogowania # 3: Gramatycznie

Jak uzyskać jak najwięcej z gramatyki

Zainstaluj rozszerzenie przeglądarki Grammarly (jest bezpłatne!). Chociaż nie jest kompatybilny ze wszystkim (jak Google Suite), działa z WordPress. Teraz możesz pisać bezpośrednio w menedżerze treści WordPress, który podkreśli nieprawidłowe słowa lub wyrażenia.

Możesz także pisać bezpośrednio w aplikacji Gramatyka. Ułatwia to kliknięcie korekty bez zakłócania przepływu.

5. Yoast SEO

Optymalizacja wyszukiwarek (SEO) jest łatwo jednym z najważniejszych elementów blogowania lub zarządzania witryną. Jednym z najlepszych narzędzi do blogowania dla SEO jest Yoast SEO, który zapewnia, że ​​obejmuje wszystkie podstawy SEO, a wszystkie strony i posty są odpowiednio zoptymalizowane.

Narzędzie do blogowania # 4: Yoast SEO

W Yoast podoba mi się jego wyjątkowa prostota użytkowania. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z ich instrukcjami po utworzeniu strony lub napisaniu postu, a na każdej stronie zapewnisz podstawowe SEO.

Jak w pełni wykorzystać Yoast SEO

Po zainstalowaniu wtyczki po prostu napisz swoje strony i posty w normalny sposób. Po zakończeniu przewiń w dół, aby zobaczyć analizę strony Yoast. Napraw cokolwiek w kolorze czerwonym lub pomarańczowym, dopóki nie klikniesz „dobrego” SEO lub zielonego „Y” obok przycisku publikowania.

Właściwe SEO

Uwaga: Nie musisz mieć zielonych świateł na całej planszy. Podczas gdy Yoast daje ci dobre wyobrażenie o tym, czego potrzebujesz, SEO nie jest nauką ścisłą. Czasami chcesz „zatrzymać słowa” w słowie kluczowym lub ślimaku. Czasami nie można umieścić słowa kluczowego na stronie wystarczająco długo, aby zaspokoić Yoast bez brzmienia robota. W porządku – nie wpłynie to znacząco na twoje rankingi. Użyj go jako wskazówki, a nie jako prawa.

Kolejną fajną rzeczą, którą robi Yoast, której większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jest zmiana informacji o udostępnianiu społecznościowym dowolnej strony lub postu. Możesz utworzyć obraz przyjazny dla społeczności i skopiować go do wyświetlenia zamiast domyślnego wyróżnionego obrazu i meta opisu.

Opcje udostępniania Yoast

Wskazówka: Nie polegaj tylko na narzędziach do blogowania Yoast, aby wszystko naprawić. Upewnij się, że poprawnie skonfigurowałeś ustawienia SEO!

6. Ahrefs

Kiedy zajmujemy się SEO, chciałem wspomnieć o Ahrefsie. Ahrefs to narzędzie, które pozwala przeprowadzać badania słów kluczowych, aby upewnić się, że kierujesz reklamy na najlepsze słowa kluczowe o największym ruchu i najniższym stopniu trudności w rankingu.

Ahrefs Keyword Explorer

Chociaż to narzędzie nie jest bezpłatne ani tanie, oferują one dwutygodniowy bezpłatny okres próbny. Alternatywnie możesz użyć ich konkurentów, takich jak Moz lub SEMrush (którzy również mają bezpłatne wersje próbne, podpowiedź). Niezależnie od tego, który wybierzesz, jeśli poważnie myślisz o rankingu w Google, zdecydowanie polecam narzędzie do badania słów kluczowych. Bez nich masz dostęp tylko do Google Keyword Planner, który tak naprawdę nie pomaga znaleźć właściwych słów kluczowych.

Jak najlepiej wykorzystać Ahrefs

Ahrefs ma wiele zastosowań, w tym badanie słów kluczowych, analizę konkurencji, eksplorator treści (który pokazuje, co daje najwięcej udziałów w danym temacie) oraz śledzenie linków zwrotnych. Jest to dość kompleksowe narzędzie, więc nie mogę nauczyć cię wszystkiego, co robi w zaledwie kilku akapitach.

Bardzo polecam przeczytanie tego przewodnika Ahrefs. Jest bardzo dokładny i pomógł mi wiele dowiedzieć się o narzędziu, kiedy zaczynałem.

Wskazówka: Jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów odkrywania dużej liczby słów kluczowych o niskiej konkurencji jest podłączenie witryn konkurencji do eksploratora witryn. Następnie przejdź do karty „bezpłatne słowa kluczowe” w sekcji „bezpłatne wyszukiwanie” po lewej stronie. Na koniec odfiltruj pozycje do maksimum 20 i trudność słów kluczowych z maksimum 10 lub 15 i przesuń się, by znaleźć złoto.

Wyszukiwarka słów kluczowych Ahrefs

7. Ożywić stary post

Revive Old Post to fajne narzędzie, które sprawia, że ​​udostępnianie swoich postów jest łatwe i automatyczne. Integruje się bezpośrednio z postami WordPress i losowo wybiera post z archiwum, aby udostępnić go w wybranych przez Ciebie odstępach czasu. Oto jak to działa:

Chociaż narzędzie nie jest tak tanie jak niektóre inne na tej liście, skraca czas, który musisz poświęcić na pamiętanie o udostępnianiu starych postów, a nawet na myślenie o mediach społecznościowych. Jeśli jesteś podobny do wielu innych właścicieli blogów i firm, którzy nie lubią poświęcać czasu na ciągłe aktualizowanie swoich kanałów społecznościowych, jest to doskonałe narzędzie dla Ciebie.

Jak uzyskać jak najwięcej z Revive Old Post

Jeśli nie chcesz inwestować w wersję premium, dostępna jest również bezpłatna wersja Revive Old Post. Współpracuje z Facebookiem i Twitterem, które prawdopodobnie są głównymi sieciami, którymi jesteś zainteresowany.

Podczas konfigurowania wtyczki zalecaną konfiguracją dla początkujących jest udostępnianie postów, których minimalny wiek wynosi 30 dni. W ten sposób możesz „przywrócić” je z powrotem do archiwów (jak sugeruje nazwa wtyczki). Możesz także wykluczyć swoje strony i skupić się przede wszystkim na swoich blogach. Prawdopodobnie nie chcesz zbyt często udostępniać swojej strony „o”, prawda?

Ożywić stary post

8. Moje fotografie

Znalezienie wysokiej jakości, darmowych obrazów jest główną bitwą, o którą walczy każdy pisarz blogów. Świetne zdjęcia to kluczowy element świetnego artykułu na blogu. Następny wpis na naszej liście najlepszych narzędzi do blogowania – Moje fotografie – pomaga Ci to zrobić – znaleźć niesamowite, wysokiej jakości zdjęcia. Darmo.

Moje fotografie

Naprawdę nie możesz pobić za darmo. Po prostu nie przesadzaj, dodając mnóstwo losowych zdjęć do swoich postów, gdy masz do nich dostęp. Upewnij się, że wszystkie są odpowiednie i dodają wartości.

Jak uzyskać jak najwięcej z Moich zdjęć

Chociaż samodzielne obrazy mogą tworzyć świetnie prezentowane zdjęcia i łamacze tekstu, prawdziwa magia dzieje się, gdy używasz tych zdjęć w połączeniu z innymi narzędziami do blogowania z tej listy. Na przykład możesz przesłać je do serwisu Canva, aby użyć ich jako tła i nałożyć na nie tekst.

9. Wzgórze projektowe

Inne narzędzia graficzne na tej liście dotyczyły wyszukiwania i tworzenia własnych obrazów. Chociaż dla mnie bezpłatne jest zdecydowanie, czasem samodzielne podejmowanie się tych projektów po prostu ich nie ogranicza. Może nie masz czasu, a może nie masz umiejętności. Tak czy inaczej, Design Hill to rynek twórców graficznych, w którym możesz organizować konkursy, aby stworzyć dla Ciebie wszelkiego rodzaju obrazy.

Wzgórze projektowe

Użyłem Design Hill do własnego projektu logo. Otrzymałem dziesiątki wzorów do wyboru. Podczas gdy niektóre z nich były kiepskimi wzorami, które mogłem sam stworzyć, inne były naprawdę świetne. Ostatecznie wybrałem ten:

Cała naturalna oaza

Jak w pełni wykorzystać Design Hill

Chociaż ogólnie byłem zadowolony z tego narzędzia, zdałem sobie sprawę z kilku rzeczy. Mianowicie strona jest mniej niż intuicyjna. Może po prostu chciałem zacząć i nie miałem ochoty czytać instrukcji, ale hej, kto chce słuchać instrukcji?

Rozpoczynając projektowanie, oto kilka wskazówek:

  • Staraj się dać projektantom dobry pomysł, czego chcesz. Znajdź i prześlij inne projekty, które Ci się podobają i które chcesz być podobne.
  • Jeśli podoba Ci się projekt, ale nie jest idealny, przekaż projektantowi swoją opinię. Zawsze chętnie coś zmieniają i współpracują z tobą.
  • Nie bój się eliminować projektów, których nie lubisz, a nawet projektantów, jeśli uważasz, że nie działają dla Ciebie.
  • Oceń niektóre projekty, aby ludzie mogli lepiej zrozumieć to, czego szukasz.

Aby znaleźć alternatywne rozwiązanie – coś bardzo podobnego do Design Hill – możesz również sprawdzić 99 projektów. Trochę droższe przez większość czasu, ale w rzeczywistości jest domem dla znacznie większej społeczności projektantów niż Design Hill i od dawna działają na rynku.

10. Czat na żywo

Chociaż nie jest to najbardziej oczywisty wybór dla bloga, posiadanie funkcji czatu na żywo może pomóc lepiej zrozumieć czytelników. Możesz zapytać ich, o czym chcieliby przeczytać, uzyskać informacje zwrotne na temat pisania i zrozumieć ich największe bolączki.

Istnieje garść narzędzi, które lubimy, jeśli chodzi o czat na żywo. Każda z nich jest nieco inna, więc w zależności od twoich potrzeb, niektóre mogą być dla ciebie lepsze niż inne. Możesz je wszystkie zobaczyć tutaj. A jeśli nie masz czasu, aby to przeczytać, zapewne będziesz bardziej niż zadowolony z Zendesk Chat:

Jak najlepiej wykorzystać czat na żywo

Jednym z moich ulubionych sposobów korzystania z czatu na żywo jest zbieranie wyników ankiet. Możesz utworzyć automatyczną wiadomość, która będzie wysyłana do wszystkich użytkowników Twojej witryny, prosząc ich o odpowiedź na pytanie lub wypełnienie ankiety.

Możesz utworzyć ankietę za pomocą narzędzia takiego jak TypeForm. Im krótsza ankieta, tym lepsze będą Twoje wyniki. Moja najlepsza odpowiedź pochodziła z ankiety z dwoma pytaniami, która w rzeczywistości była tylko jednym pytaniem wielokrotnego wyboru i opcjonalnym wolnym tekstem z prośbą o komentarz.

Twoje zdanie?

Narzędzia do blogowania na tej liście pomogły mi rozwinąć moją listę e-mailową, znaleźć niesamowite pozycje i rankingi dla niesamowitych słów kluczowych oraz nawiązać głębsze połączenie z moimi blogerami. Ponadto większość z nich jest bezpłatna lub niedroga.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące wyżej wymienionych narzędzi do blogowania lub chcesz dodać własne narzędzie, zostaw nam komentarz poniżej. Czytamy każdy!

Bezpłatny przewodnik

5 podstawowych wskazówek, jak przyspieszyć
Twoja witryna WordPress

Skróć czas ładowania nawet o 50-80%
postępując zgodnie z prostymi wskazówkami.

* Ten post zawiera linki partnerskie, co oznacza, że ​​jeśli klikniesz jeden z linków produktu, a następnie kupisz produkt, otrzymamy prowizję. Nie martw się, nadal będziesz płacić standardową kwotę, więc nie poniesiesz żadnych kosztów z Twojej strony.

Reply